אאא

רק עכשיו, אחרי ששוחררה למעצר בית, "האם המרעיבה" מתראיינת לראשונה למוספי השבת של העיתונים "ידיעות אחרונות" (7 ימים) ו"מעריב" (סופשבוע). מאחורי הקלעים, התנהלו מלחמות עולם על השגת הראיונות, כשכל עיתון מנסה להשיג בלעדיות.

היום, העמודים מופיעים בעמודי השער של המוספים. מדובר בפעם הראשונה מאז התפוצצה הפרשה ש"האם המרעיבה" מעניקה ראיון נרחב, בו היא מספרת את גרסתה המלאה לסיפור שהסעיר את המדינה.

"השוטרים אמרו לי, 'את מבינה בכלל במה מאשימים אותך? את יודעת שהרבה שנים לא היה מקרה דומה לשלך? יושיבו אותך ל־40 שנה‭'!‬ ואני הייתי המומה שמדברים אליי ככה. אני רגילה לסביבה שבה רק מכבדים אותי. לא מתוך גאווה אני אומרת, אבל הייתי האישה הכי תומכת במחלקה בבית החולים. וכשחזרתי הביתה והשכבתי את הילדים, קיבלתי טלפונים מחברות שהייתי צריכה לתמוך בהם", מספרת האם בראיון לשרי-מקובר בליקוב מ'מעריב'.

צילום הכתבה ב"מעריב"

עוד מעידה האם בראיון ל'מעריב' ואומרת כי "התייחסו אליי בצורה מזעזעת. בכל רגע מישהו נכנס ושאל 'מי זו‭'?‬ והחוקרים ענו, 'זאת הפושעת המפורסמת‭.'‬ הסתובבתי וראיתי שכתוב על השולחן, 'תיק פלילי‭.'‬ הרגשתי שאני הולכת להתעלף. מה יש לי עם פלילים בכלל? יש לי קשר עם כלים, עם כביסה, לא עם פלילים. לקחו אותי לטביעות אצבעות ולא רציתי לחתום. וכל הזמן העליבו אותי. אמרו, יאללה, תשימי כבר את האצבע יה פושעת. אמרתי לעצמי, אני צריכה לשמור גם על זכות הרגשות‭."‬

"זאת הפושעת המפורסמת"

האם טוענת כי המשטרה לא גילתה התחשבות בהריונה המתקדם. "ישבתי בחדר המיון בחוץ על הספסל, עם אזיקים על הידיים והרגליים. הרבה אנשים מוכרים וזרים עברו מולי והסתכלו. לא הורידו לי את האזיקים, כאילו הייתי פושעת הכי מסוכנת.

"החוקרת נכנסה אחריי אפילו לבדיקת שתן. אמרה לי, תביאי את השתן בעצמך אל האחיות. היו לי אזיקים, אז הייתי צריכה ללכת עם השתן בידיים מעל האזיקים, כמו משלוח מנות, לאורך כל המחלקה. איזה בושות! כולם פחדו להסתכל. אפילו את העירוי הכניסו לי כשהייתי אזוקה בידיים. זה היה מזעזע‭."!‬

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

היא כמובן מכחישה מכל וכל שהרעיבה את בנה. "הילד היה חולה במחלה חיסונית, סוג של כשל אוטואימוני‭,"‬ היא אומרת. "הוא סבל מתת תזונה קשה, חום והקאות. אף אחד לא ידע מה יש לו. בבית החולים עשו עליו את כל הניסויים בעולם. מיליוני בדיקות שלא הצליחו לזהות את המחלה שלו. ואני התערבתי אצל הרופאים. לא ישבתי בשקט. בתקופה האחרונה כבר לא האמנתי להם. כל הזמן ביררתי מה עושים לילד, וכנראה שהם לא אהבו את זה‭."‬

צילום הכתבה מ"ידיעות"

השקרים בחקירות

בראיון לניסן שטראוכלר וענת מידן מ'ידיעות אחרונות', מדברת "האם המרעיבה" על זוויות נוספות בפרשה: הלכתי למשרד הרווחה. סיפרתי על הבן החולה שלי. כשיצאתי משם יחד עם בעלי, תפסו את כל אחד מאיתנו ארבעה אנשים בלבוש אזרחי. שמו על הידיים שלי אזיקים. הייתי בהלם, זה היה ממש רעם ביום בהיר".

עוד מספרת האם: "בחקירות אמרו לי שכל העדה החרדית מפגינה נגדי ולא האמנתי. כששמעתי מעורך הדין שלי מה עושים בשבילי, זה חימם לי את הלב. יום אחד הוא שאל אותי האם אני כל-כך מיוחסת בקהילה שלי שאני זוכה לכזו התארגנות".

על חזרתה לביתה, היא מספרת: "כשחזרתי הביתה הילדים נפלו עליי ממש, אחרי שנעלמתי להם לכמעט שלושה שבועות. במוצאי-שבת הילד שאל אותי בפחד אם אני חוזרת שוב לכלא, הם היו בחרדה נוראה שאיעלם שוב".


הראיונות המלאים מתפרסמים במוספים הנזכרים.