אאא

תאמינו או לא, אבל שטרסלר שמזהיר את החילונים מפני החרדים, משכין שלום בין הליטאים וחב"ד. לדבריו: "הליטאים ואנשי חב"ד כן רוצים להפוך את עם ישראל לחרדים כמותם. להפוך את חוקי המדינה לחוקי התורה. כמו שאמר החזון אי"ש "דינא דמלכותא לא דינא". המהפיכה שהם מתכננים אינה דומה למהפיכה באירן. שם היא נעשתה בנשק ובאלימות; כאן מדובר במהפיכת קטיפה באמצעות כסף, שכנוע, חיוכים ומלים טובות. אך המטרה זהה: הפיכת המדינה למדינת הלכה".

וכמובן שזה לא הכל. שטרסלר ער לביקורת שנמתחו עליו בעקבות מאמרים קודמים והוא מזהיר את הליטאים מפני 'מהפכת הקטיפה' שתחסל את ביתם. שימו לב לקטע הבא:

"במודעה שהתפרסמה ב"יום יום", ביטאון ש"ס, נאמר: "מראיינים מועמדים למרכז רוחני להצלת ילדי ישראל ברחובות. קולטים אברכים ללימוד ישיבתי גבוה בשילוב פעילות קירוב בלילות, מלגה גבוהה מאוד, מגורים במקום חובה.

"די שעשרה אברכים ומשפחותיהם יגיעו לאותה שכונה ברחובות. הם לא ייאלצו לעבוד דקה למחייתם. יפתחו בעבורם גן ילדים, ואחר כך חדר, ישיבה וכולל. וגם מקווה. לשם כך יש נציגים פוליטיים במועצה ורב השכונה יעזור בגיוס כסף".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אז אין מה לדבר. החרדים לא נדרשים לעבוד למחייתם, והם אפילו מוצאים את הזמן להרוס משפחות חילוניות, כפי שהוא ממשיך וכותב: "אין להם שום בעיה מצפונית לעקור נער בן 15 מביתו וממשפחתו ולשלוח אותו לישיבה - בלי הסכמת ההורים. כך הם "מצילים" נפש אחת מישראל, והורסים משפחה שלמה. בישיבה הנער לומד תלמוד; דיני פרה אדומה ודיני עבדים ושפחות. לא משהו שיעזור לו להסתדר בחיי עבודה. הוא הרי כבר לא יעבוד לעולם. וגם לא ישרת בצבא. מלמדים אותו גם שנאה לציונות ומכפישים את הרצל ובן גוריון. כך נכבשו שכונות בטבריה, רמת גן, אשדוד, אשקלון, חדרה, וגם רמת אביב הירוקה בתל אביב נמצאת על הכוונת".

שמתם לב לטרמינולוגיה. החרדים "כובשים" עוד ועוד שכונות. אז מה המסקנה של הכותב הנכבד? "את התהליך הזה מוכרחים לעצור. יש לבטל את כל זרמי החינוך העצמאיים של ש"ס ואגודת ישראל וללמד את כל הילדים תוכנית לימודים כללית אחת. אחר הצהריים ילמד כל אחד מה שהוא רוצה. יש לחייב את כל החרדים להתגייס לצה"ל, בלי פטנטים של שירות לאומי. כמו כן יש לבטל את התמיכה בישיבות ובכוללים כדי שכל החרדים ייצאו לעבודה. כך יש סיכוי להציל את הבית השלישי".

ימים ספורים אחרי האבל הגדול על הבית הראשון והשני, הנה הפיתרון לקיומו של הבית השלישי. מה אתם אומרים?