מכחיש, הרב יעקב אריאל  (צילום: פלאש 90)
אאא

המירוץ לרבנות הראשית: הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן, ששמו הועלה בימים האחרונים כמי שהכריז על התמודדותו לתפקיד הרב הראשי האשכנזי אומר בשיחה שקיים היום (שני) כי כלל לא הודיע על התמודדותו, וכי ההודעות המופצות בשמו - אינן על דעתן.

אמש, פורסם בכלי התקשורת כי הרב יעקב אריאל על החלטתו להתמודד בבחירות לרבנות הראשית לישראל. בין היתר דווח כי הרב אריאל אמר: "בעת הזו, כדי למנוע מחלוקות שהן לא לכבודה של הרבנות הראשית לישראל, אני לוקח על עצמי את המועמדות על מנת לעמוד בכל המשימות והאתגרים הניצבים לפתחה של הרבנות הראשית שבהם אני עוסק שנים רבות".

מסתבר, שהדברים לא נאמרו על ידי הרב אריאל, וכי יתכן והדברים הוצאו לכלי התקשורת השונים על ידי גורם החפץ בקידום דיל 'עמאר - אריאל'.  

בשיחה שקיימנו עמו היום (שני) אומר הרב יעקב אריאל: "אני לא הוצאתי שום הודעה, שום הודעה לא הוצאתי. אני לא החלטתי שום דבר, אני לא מסרתי שום דבר, הכל מוציאים בשמי ולא על דעתי".

"גורמים עושים שימוש ברב אריאל"

מדבריו של הרב אריאל לפיהם מאן דהו מוציא דברים שלא נאמרו על ידו, וחמור מכך שלא על דעתו, משתמע כי יש גורמים העוסקים בבחירות לרבנות הראשית, שמשתמשים ברב אריאל בכדי לקדם את רצונם.

גורם המעורה בבחירות לרבנות הראשית, ומקורב לרב אריאל אמר: "יש אנשים שעושים שימוש ברב בשביל לקדם אינטרסים, הם לא בוחלים בשום אמצעי, גם אם מדובר בלהוציא הודעה שקרית בשם הרב אריאל".

צפו: הרב יעקב אריאל תוקף את תהליך הבחירות לרבנות (באדיבות ynet)

יצוין כי במהלך השיחה, הרב אריאל הוסיף ואמר: "אתה יכול לפרסם את זה בשמי", כשכוונתו להכחשה הגורפת להודעות שאותם גורמים אנונימיים מפרסמים בשמו בימים האחרונים.

בתוך כך יצויין, כי אתמול (ראשון) החליטו רבני הציונות הדתית להביע את תמכתם ברב אריאל כמועמד המוסכם עליהם לכהן בתפקיד הרב הראשי האשכנזי.