אאא

הציבור החילוני צמא לדעת מי הם החרדים עליהם מדברים ברדיו ובטלוויזיה, מי הם אותם אלה שיוצאים להפגין על הזכות לשבת ולשקוד בעולמה של תורה. לרובם, אין קשר ישיר לאוכלוסייה החרדי, אלא הם ניזונים אך ורק מהתקשורת. לצד אלו, ישנם מפיקי סרטים חילונים שעושים על "גב" החרדים סרטים שליליים. 

בעיר ראשון לציון, העיר הרביעית באוכלוסייתה בישראל, מתגוררים חרדים רבים. חילונים וחובשי כיפות חיים זה לצד זה. בימים האחרונים, החלו במבנה ששימש כישיבה בעיר צילומים לסרט חדש שיעסוק בנעשה בעולם החרדי באופן שלילי, כך לטענת גורמים חרדים.

לפי עדויות תושבים והתיעוד שבידי "כיכר השבת", השחקנים מבצעים סצנות הרחוקות מזרח ומערב מאורח החיים החרדי: ספרי הקודש בארונות הספרים הוחלפו בספרי דמה. וישנן אף סצנות אותן הכתב לא יכול להכיל.  

חרדים תושבי העיר המתגוררים בסמוך, טוענים כי הסרט מצולם בבניין בו עד לפני שנתיים התאכסנה ישיבה חרדית, ומאז מעברה לעיר חדרה, המקום עומד שומם.

אחד האברכים, תושב המקום נשמע נסער בשיחה עם "כיכר השבת": "זו שערורייה נוראית. אנשים חילונים שחזרו בשאלה הם אלו שמפיקים סרט על חסידים ומשתתפים בו אנשים פרוצים המחופשים לחסידים ושאר תועבות רחמנא ליצלן".

איש צוות מהפקת הסרט ששוחח עם "כיכר השבת" במתחם הצילומים התייחס לטענות התושבים "אין לנו על מה להגיב, אני לא מבין על מה הרעש". אבי, איש הפקה נוסף שנכח במקום נשמע רותח מזעם תוך שהוא מפציר באיש הפקה אחר לא לשוחח עמנו: "עזוב עזוב אל תדבר איתו".

לסיום הוא אמר: "אנחנו לא רוצים לדבר איתך, אתה ניזון משמועות, אין לנו סיבה לתת תגובה. זה לא עניינך, עזוב, התחלת ללכת - תלך". 

זירת צילום הסצנות לסרט. צילומים: כיכר השבת.