אאא

סכסוך גפני- גוטרמן: המלחמה בתוככי דגל התורה בין ראשי התנועה בהם ח״כ משה גפני ואחרים כנגד ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן נמשכת במלוא עוזה.

הבוקר (שישי) פרסמו דייני בית הדין של מודיעין עילית את החלטתם בעניין תביעתו של חבר המועצה מטעם אגו״י טוביה פריינד כנגד איש דגל התורה מרדכי גולדברג במאבק על תפקיד סגן ראש העיר בעוד באגודת ישראל מנכסים את הניצחון לעצמם וטוענים כי בית הדין הכריע כי בסמכותו לדון בעניינים הממוניים של הנושא הרי שדווקא בדגל התורה שוררת אוירה מצויינת שם קושרים את כתרי הניצחון לעצמם תוך שהם מסתייעים בפסק הדין החתום.

לא יכולתו לבקש החלטה טובה יותר בשבילנו, התבטא הבוקר גפני בפני חבריו למפלגה שסעדו יחד עימו באירוע פנימי סגור. מדובר בהישג של ממש הוסיף גפני וציין כי כל דרישות ״דגל״ התקבלו במלואם. ניצחנו באופן חד וברור ולא ברור לי כיצד הצד השני מנסה בכלל להציג זאת כהישג שלו. רטן גפני ובצדק.

בכירי התנועה הליטאית מוכיחים לכיכר השבת כי מהחלטות פסק הדין עולה ניצחון בנוק אאוט של גפני על פני גוטרמן. בית הדין מציין מפורשות כי לאחר שהוברר שמינויו של גולדברג (נציג דגל) לסגן בשכר נעשה על דעת כולם הרי שאין מקום לערער על מינוי זה ואין לשנותו מכל סיבה שהיא. מה יותר מזה הינו צריכים לבקש, זה בדיוק מה שרצינו, אישור של הסגן מטעם דגל התורה, צוהלים בחדוות ניצחון בלתי מוסתרת בכירי התנועה הליטאית. גם הסעיפים הבאים הם לטובתינו מדגישים בכירי דגל ומצטטים: בית הדין קובע כי ״היות ולדברי שני הצדדים טרם הושלמה החלת מינוי זה בפועל הרי שאין כעת מקום לתביעת התובע (פריינד) נגד הנתבע (גולדברג). גם פה הם מדגישים פוסקים הדיינים כפי שרצינו ולכן אפשר לומר שמדובר בהצלחה מהותית בכך שבית הדין דחה עד כה את כל דרישות הצד השני