אאא

בשעות הערב אמש (שני) התקיימה פגישת אנשי "יהדות התורה" עם המתמודד לתפקיד רבה הראשי האשכנזי של ירושלים הגאון רבי אליהו שלזינגר, זאת במטרה לבדוק את סיכוייו לגבור על מועמדותו של הרב אריה שטרן ולהיבחר לתפקיד.

בפגישה שהתקיימה בביתו של הרב שלזינגר, השתתפו אנשי הסיעה אליעזר ראוכברגר, יצחק רביץ, יוסי דייטש, מיכל הלברשטאם ושבתאי מרקוביץ.

בפגישה הציגו אנשיו של הגר"א שלזינגר את מאגר התמיכה בו בקרב חברי הגוף הבוחר וכן את היכולת להפעיל את השפעתם על חברים נוספים לתמוך בו. אנשי הסיעה ניתחו יחד עם הרב ונציגיו את הנתונים ובדקו את סיכויי ההיתכנות.

היום צפויים בסיעת "יהדות התורה" לקיים פגישה דומה עם המתמודד החרדי הנוסף, הגאון רבי משה חיים לאו, שיציג בפניהם אף הוא את בסיס התמיכה הקיים במועמדותו בקרב כלל חברי הגוף הבוחר.

לדברי גורמים בסיעה ההחלטה תתקבל בסופו של דבר באופן שקול ומושכל לאחר בדיקת כל הנתונים. יצוין כי ברקע מרחפת האופציה האפשרית לפיצול בקולותיהם של חברי הגוף הבוחר החרדיים כאשר גורמים באגודת ישראל עשויים להעדיף את הרב לאו ומנגד בדגל התורה וכן גורמים אחרים באגו"י עשויים לתמוך דווקא במועמד הגר"א שלזינגר אולם ההערכה הינה כי הסיעה יעשו הכל על מנת להגיע בסופו של יום למועמד אחד מוסכם על כולם מה שיגביר את סיכוייו לנצח בקרב.

גורמים המעורים במערכת הבחירות מעריכים כי בסופו של דבר התמיכה החרדית תהיה סביב הגרמ"ח לאו, לאחר שהרב שלזינגר יתבקש לפרוש מהמירוץ, וזאת בשל העובדה כי סיכוייו של הרב לאו לגייס קולות נוספים בגוף הבוחר מעבר לקולות החרדים, גבוהים יותר.