אאא

נשיא סוריה בשאר אסד מאשים את ישראל בסיוע למורדים במדינתו. בראיון נדיר שקיים העניק אסד לעיתון ארגנטינאי, טען נשיא סוריה כי בעזרת שיתוף פעולה בין אנשי האופוזיציה הסורים וישראל, הצליחו מטוסי חיל האוויר לחדור לשמי המדינה ולהפציץ את שיירות הנשק לכאורה, וזאת למרות מערכות ההגנה האוויריות של סוריה.

לדבריו של אסד: "ישראל תומכת ישירות בגורמים הטרוריסטיים בשני דרכים, ראשית, היא נותנת להם סיוע לוגיסטי ואומרת להם אילו אתרים לתקוף ואיך לתקוף אותם. לדוגמה, הם תקפו מכ"ם שהוא חלק ממערכות נגד מטוסים, שיכול לזהות אילו מטוסים מגיעים מחוץ לארץ - במיוחד מישראל".

אסד התייחס במהלך הראיון הנדיר לאופציה שהמערב ישלח כוחות לסוריה בכדי לסייע למורדים נגד משטרו, ואמר: "זו אפשרות סבירה, במיוחד לאחר שהצלחנו להביס את הקבוצות החמושות באזורים רבים בסוריה. המדינות הללו שלחו את ישראל כדי לחזק את מורל הטרוריסטים. אנחנו מצפים שהתערבות תתרחש בשלב מסוים, אבל היא תהיה כנראה בהיקף מצומצם".

"לא יכול להיות פתרון חד-צדדי בסוריה. צריך לפחות שני צדדים" אמר אסד. "במציאות, כוחות האופוזיציה קשורים למדינות זרות ולא יכולים להחליט בעצמם. להאמין שוועידה פוליטית תוביל לסיום הטרור על הקרקע זה דבר לא מציאותי".