אאא

בראיון שהעניק היום, הבהיר נשיא סוריה בשאר אסד כי ארצו תענה אמנם להצעת רוסיה להעברת הנשק הכימי שלה לידיים בינלאומיות, אולם לא תעשה זאת עקב האיומים בתקיפה אמריקנית. 

לדבריו של אסד שהובאו בערוץ 'רוסיה 24': "סוריה תעמיד את התחמושת הכימית שלה תחת פיקוח בינלאומי בגלל רוסיה. האיומים האמריקאיים לא השפיעו על ההחלטה".

אסד הכחיש שוב כי משטרו הוא האחראי לתקיפה הכימית, והאשים את המורדים בארצו במעשה שנועד לדבריו לגרום להתערבות המערב. הכחשה דומה נשמעה בימים האחרונים גם מכיוון רוסיה.

כזכור, הבוקר פרסם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מאמר מעל דפי העיתון "ניו יורק טיימס", ופנה ישירות לעם האמריקני: "האירועים האחרונים בסוריה גרמו לי לפנות ישירות לעם האמריקני ולמנהיגיו" כתב פוטין. "היחסים בינינו ידעו תקופות שונות. התמודדנו זה נגד זה במלחמה הקרה, אבל פעם גם היינו בעלי ברית. אז הקמנו את ארגון האומות המאוחדות, כדי למנוע מקרי חורבן נוספים מעין זה",

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהמשך המאמר מסביר פוטין, כי תוצאות תקיפה אמריקנית, למרות התנגדותן של מדינות רבות ושל האפיפיור, עלולה לגרום לעוד קורבנות תמימים והסלמה שתזלוג מעבר לגבולות סוריה. פוטין המשיך ופירט איך זה יכול ליצור גל חדש של טרור ולחתור תחת המאמצים לפתור את סוגיית הגרעין האיראני ולחבל במאמצים לסיים את הקונפליקט בין ישראל לפלסטינים. 

פוטין מסביר שלדעתו המאבק בסוריה אינו על דמוקרטיה, אלא בין טרור של אל קאעידה לבין הממשל. 

פוטין הטיל את האחריות על השימוש בנשק כימי על המורדים, שעשו זאת בכדי לגרום לשותפיהם החיצוניים להתערב. ופוטין מזהיר: "לא ניתן להתעלם מהדיווחים לפיהם, המורדים מתכננים לתקוף גם את ישראל בנשק כימי".