אאא

טרגדיה באשקלון, בליל הושענא רבה. שלוש בנות משפחת בוקבוזה נהרגו בתאונת דרכים מחרידה. האם האחות וביתה שהייתה בחודשים מתקדמים להריונה נהרגו מיד עם פגיעת הרכב שבו נסעו ברכב אחר מסוג טרנזיט שהתנגש בעוצמה רבה ברכב שבו נסעו בגלל כניסתם לצומת מרומזרת באור אדום.

חוקרי התנועה של מרחב לכיש פתחו מייד בנסיבות האירוע, בו נהרגו כאמור ורדה ואלינור בוקובזה יחד עם הרוגה נוספת, לאה קטני. הלם גדול שורר כעת בעיר אשקלון ותושבי העיר שחלקם הגדול מכירים את המשפחה האשקלונית נמצאים תחת הלם כבד.

בנוסף ל"כיכר השבת" נודע כי נהג הרכב הפוגע שככל הנראה נסע באור ירוק, שייך לקהילה הדתית באשקלון והינו אחד מעמודי התווך של "קופת החסד – מתן בסתר" הפועלת באשקלון. “הוא איש גדול עם לב רחב שתמיד נוהג לעזור לאנשים ככל יכולתו", סיפר תושב העיר מבני הקהילה החרדית בראיון ל"כיכר השבת".

עם קבלת ההודעה על האירוע החמור הגיעו כוחות גדולים מאוד של מד"א "איחוד הצלה דרום" ו"זק"א" לזירת התאונה. לכוחות שהגיעו לא נותר אלא לקבוע את מותן המיידי של ההרוגות, נהג הרכב הפוגע ופצועה נוספת פונו מהמקום במצב בינוני עד קשה לבית החולים "ברזילי" באשקלון.

יצויין כי בשעות אלו מתקיים באשקלון המעמד המסורתי של ליל הושענא רבה באולמי "המלך שלמה" בעיר. בין המרצים שיגיעו הלילה לאשקלון הרב זמיר כהן, הרב מרדכי נויגרשל, הרב מנחם שטיין ועוד.

בשיחה עם כתב "כיכר השבת" מספר הרב אברהם גודשטיין מראשי סניף "לב לאחים" באשקלון, “האוירה בעיר קשה וכולם מקבלים על עצמם להתעורר בתשובה, זוהי גזרה לא פשוטה שנחתה עלינו בליל פיתקא וחתימת הדין ונצטרך לדעת להתמודד איתה".