אאא

בעוד תרבות הצריכה החדשותית-עיתונאית היא משופעת במגזינים, יומונים, שבועונים ולאחרונה גם אתרי אינטרנט, מדף הספרות התורנית משופע בקבצים תורניים. אך אם נחפש מאסף תורני המוצע לקהל הרחב בפורמט מגזיני, נוח ומעניין, נראה שאין עדיין כזה בנמצא.

אל החלל הריק הזה חפצה מערכת 'אסופות' להיכנס. הבסיס המרכזי במיזם זה, הינו להציע לעולם התורה מגזין חדשני, בו יוגשו חומרים תורניים מרתקים ו'צבעוניים', באופן מכובד, הראוי לכל בן תורה באשר הוא. שילוב של תורה מפוארה בכלי מפואר.

פלח השוק אליו מתעתדים לפנות הוא רב ומגוון, בכללו נמנה ציבור בני התורה, אברכים ובני ישיבות, חסידים וליטאים, אשכנזים וספרדים. בשל כך, הכתבות ב'אסופות' יהיו בשלל נושאים וברמות שונות. במגזין יופיעו כתבות ומחקרים בנושאים מקוריים ומגוונים, לצד חידושי תורה ופלפולים מעמיקים, גנוזות וחידו"ת בהלכה ומוסר של גדולי תורה ראשי הישיבות, וגדולי ישראל בדורות עברו ובדורנו אנו.

מיוחד לגולשי 'כיכר השבת' מוצג שער המגזין הראשון מיד עם צאתו ממכבש הדפוס. קיבלנו את המגזין המודפס לעיון, והספקנו להתרשם מהשילוב בין מקצועות התורה ובין כל המגזרים ביהדות התורנית, על מאפייניהם השונים. בנוגע לעיצוב הגראפי, מדובר בתוצר מרהיב עין ושובה לב. תמהיל שכזה לא נוצר עד עתה באף מאסף תורני, ולפיכך בטוחים אנו, כי ימצא הוא נישה רחבה של קוראים.

דגש מיוחד רואה 'אסופות' בקשר ישיר בין הקוראים והכותבים. עבור צורך זה הגתה מדור מיוחד בשם "מסמרות נטועים" בו יפורסמו שאלות ותשובות מעט הקוראים ולומדי התורה בכל אתר ואתר, זאת בכדי ליצור משוב וקשר אישי בין 'אסופות' לקוראים.

בכדי ליצור 'חדשות' מעניינות יופיע מדור של סקירת ספרים - בו יסקרו ספרים חדשים שעלו על מזבח הדפוס, בצורה מקצועית ותורנית שתעורר עניין בציבור הקוראים, אשר רובו ככולו נמנה על רוכשי הספרים.