אאא

מצוקת הסמינרים במודיעין עלית שנחשפה ב"כיכר השבת", הביאה את סגן שר החינוך, מאיר פרוש, להתגייס לפתרון הבעיה.

בצהריים אמש התקיימה בעיר פגישת פסגה בה נכחו המרא דאתרא הגר"מ קסלר שליט"א, מאיר פרוש ויוני מזרחי, מוביל המאבק באפליה.

צפו: הראיון עם יוני מזרחי שחולל סערה

הפגישה נמשכה כשעתיים, ובמהלכה עלה לדיון מצבם הקשה של עשרות בנות מקומיות שנותרו ללא מוסד לימודי לקראת שנת הלימודים החדשה.

בתום הפגישה, סוכם בין השלושה על הקמת סמינר חדש שיביא לפתרון המצוקה המקומית.

ל"כיכר השבת" נודע כי במהלך הפגישה, התבטא המרא דאתרא בחומרה על מצבן של הבנות. "כואב לי עליהן, אך אין ביכולתי לעשות דבר", אמר לפרוש.

פרוש מצידו הבטיח להתגייס עד לפתרון מלא לטובת הבנות.  פרוש הבהיר כי מי שצריך לטפל בכך הוא ראש העיר יעקב גוטרמן, שיצטרך לפנות תחילה למשרד החינוך כדי לפתוח בהליך מסודר לפתיחת סמינר חדש. 

 כזכור מזרחי אמר בשיחה ל"כיכר השבת" כי בתקופה הקרובה יפנה לבית-הדין בנושא. "אקבל את כל מה שיפסקו לי", הוא מצהיר, "אבל אם הצד השני לא יציית לפסק, לא יהיה מנוס מלפנות לבג"ץ".

יש לנו מסמכים המתעדים את האפליה החמורה. מה שהתרחש בעמנואל זה משחק ילדים בהשוואה למה שמתרחש במודיעין-עלית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ביומיים  האחרונים נעשו פניות לחברי הכנסת של יהדות התורה, הללו שלחו את פורוש  לעיר  החרדית השלישית לפתור את  הבעיה  הכאובה.   

כעת הכדור עובר למגרשו של ראש העיר, גורמים בעיר מעריכים כי  גוטרמן לא יעתר לדרישת  הרבנים, משמעותו של  המהלך  הוא ניצחון שייחקק באותיות זהב  על שמו  של  יוני  מזרחי, ראש העיר לא יתן לו את מבוקשו  סבורים  גורמים  בעיר .

בסיטואציה כזו מי שיתערב בפרשייה בחלוף תשעה באב, הוא יו"ר נוער כהלכה יואב ללום.

ל"כיכר השבת" נודע כי יואב ללום החל לבחוש בפרשה וקיים בימים האחרונים מספר פגישות בנידון, ובאמתחתו ישנם  חומרים על האפליה הקיימת במודיעין עילית.

כך או כך נדמה כי אם הצדדים לא יגיעו לפשרה בימים הקרובים,רגליו של ללום ידרכו שוב בפתח מגדל השן ב"גבעת רם".