אאא

שלושה ימים לאחר שח"כ הרב חיים אמסלם שיגר את מכתבו החריף לחברי-הכנסת של יהדות התורה בעקבות האפליה בסמינרים, מגיעה היום תגובה רשמית ראשונה.

מכולם, דווקא סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בוחר להגיב. "מכובדי", הוא כותב לרב אמסלם, "הריני לאשר בתודה ובברכה קבלת מכתבך אליי מיום י"ג חשוון התשנ"א (הטעות במקור) ולהשיבך:

"הנושא אותו אתה מעלה במכתבך אינו מגיע לפתחי ולא שייך לתחום טיפולי כממונה על מערכת הבריאות בישראל.

"לידיעתך".

המכתב, כפי שאתם רואים, קצר ומתומצת ומעורר לא מעט שאלות. כמו למשל, האם העובדה שליצמן אכן אחראי על מערכת הבריאות בישראל מונעת ממנו לטפל בעניין פנים חרדי קריטי כל-כך?

לא לתשובה הזאת, יש להניח, ייחל חבר-הכנסת הרב חיים אמסלם.

בשבוע שעבר, כזכור, שיגר הרב אמסלם מכתב מלב כואב לעמיתיו החרדיים בכנסת.

"העוול הנורא ואי הסדר השולט בקבלת התלמידים/ות למוסדות החינוך זועק את זעקתו וקולות דמי אחינו (שבמקרים רבים הינם תשב"ר שלא טעמו טעם חטא) זועקים אלינו מן האדמה", כתב הרב אמסלם.

"מנהלי מוסדות החינוך שעבורם סיעתי תנועת ש"ס, ואני ואתם נאבקים ונלחמים כנגד כל ריח גזירה כנגדם מבעטים בהוראות גדולי ישראל ועושים ככל העולה על רוחם בכל הנושא של קבלת תלמידים למוסדותיהם, ולית דין ולית דיין והני בהפקרא ניחא להו".

הרב אמסלם, שמשמש בין יתר תפקידיו כחבר וועדת החינוך, לא היסס להשתמש במילים קשות.

"תחת כל עץ רענן אתם מצהירים ומתגאים שהינכם פועלים בהנחיית ובהוראת גדולי ישראל האשכנזיים המכונסים תחת כנפי מועצת גדולי התורה. שאלתי ובקשתי, האם ומתי נערכה אי פעם ישיבה אמיתית אצל גדולי ישראל לפתור את הבעיה בצורה רצינית אחראית ושקולה בשיתוף הרבנים הספרדיים והרבנים שמובילים את המאבק בתופעה", הוא מציין בכאב.