אאא

איש העסקים דוד אפל (63) המרצה עונש של 3.5 שנות מאסר בגין מתן שוחד פנה למחוזי בלוד בעתירת אסיר כנגד שירות בתי הסוהר לספק לו את המזון הנדרש לו לצורך הדיאטה הרפואית שלו.

אפל מציין כי זהו מאסרו הראשון וכי הוא סובל מבעיות רפואיות שונות ביניהן בעיה רפואית אשר מפאת צנעת הפרט היא לא מפורטת בעתירתו זו ואשר בגינה קבעו גורמי הרפואה בשב"ס כי הוא זקוק למזון הנדרש לו לצורך הדיאטה הרפואית.

בעתירתו מפרט אפל את סוגי המזון לו הוא נזקק והכולל: 9 ביצים בשבוע, 1.750 ק"ג ירקות ומוצרי חלב לפי רשימה ממולצת מגורמי הרפואה. אפל טוען בעתירתו כי לפני כחודשיים הופסקה אספקת מוצרי החלב הדרושה לו ולפני כ-3 שבועות הופסקה כליל האספקה שנקבעה על ידי גורמי הרפואה. לדבריו, במענה לשאלתו בעניין הפסקת אספקת התזונה הנדרשת נאמר לו כי אין לשב"ס אפשרות כלכלית לספק לו את צרכיו אלה.

אפל סבור כי הוראה של גורמי הרפואה בשב"ס למתן מזון מסויים הנדרש מסיבות רפואיות כמוה כהוראה למתן תרופה. לפיכך, אין בטענת השב"ס לעניין קושי כלכלי ולו כלום מעניינו שלו כמי שנזקק על פי הוראה רפואית למזון האמור. אשר על כן מבקש אפל מביהמ"ש להורות לשב"ס לקיים אחר הוראת גורמי הרפואה בשב"ס ולספק לו את המזון לו הוא נזקק לצורך הדיאטה הרפואית.

אפל הורשע ב-3 עבירות של מתן שוחד לשם קידום ענייניו העסקיים בחברות הבנייה שבשליטתו, וזאת לראש עיריית לוד לשעבר בני רגב, לראש עיריית גבעת שמואל לשעבר זמיר בן ארי ולסגן מנהל מחוז המרכז במינהל מקרקעי ישראל לשעבר עודד טל. אפל החל בריצוי עונשו באוגוסט אשתקד.