אאא

מרכז הפיתוח השלישי של אפל בישראל יוקם בקרוב ברעננה. ל"כלכליסט" נודע כי לפי הערכות בענף גייסה ענקית המחשבים האמריקאית כ־100 עובדים למרכז החדש, ורובם המכריע יורכב ממפוטרי יצרנית השבבים האמריקאית טקסס אינסטרומנטס. בחודשים הקרובים צפויים להיקלט באפל עוד כמה עשרות עובדים מהחברה.

אפל טרם שכרה משרדים ברעננה. העובדים המיועדים לעבוד במרכז הפיתוח החדש מועסקים כעת באופן זמני במשרדי אפל בחיפה, אך נאמר להם שהם יעברו בקרוב לרעננה. כאשר יושלם המעבר, צפויה אפל להקים את משרדיה בבניין של טקסס אינסטרומנטס בפארק המסחר והתעשייה שבצפון העיר.

אפל החליטה לגייס את העובדים בעקבות הודעת טקסס על סגירת פעילות שבבי הסלולר שלה ופיטורי עשרות מהנדסים. טקסס לא נקבה במספר המפוטרים, אך לפי ההערכות בענף זימנה לשימוע כ־150 עובדים.

לפי הערכה בענף, הפעילה אפל לחץ על טקסס ודרשה ממנה להעביר אליה מסה קריטית של המפוטרים כדי להקים את המרכז. בניגוד לדרכה של אפל, הליך הגיוס היה מהיר מאוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"נציגים של אפל זימנו עובדים של טקסס אינסטרומנטס לסדרת ראיונות עבודה מהירים שנראו כמו ספיד דייטינג", סיפר בכיר בענף. "עובדים שפוטרו מטקסס אינסטרומנטס עברו סדרת ראיונות מהירה וגויסו לאפל בתוך ימים ספורים. הם גם שדרגו את תנאי השכר שלהם בצורה מרשימה".

לאחר השלמת הגיוס, תעסיק אפל כ־300 מהנדסים, ותהפוך הופכת לאחת מהחברות הגדולות בישראל בהעסקת מהנדסים בכלל ומהנדסי חומרה בפרט. המרכז ברעננה יתמקד בפיתוח רכיבי אלחוט לדור הבא של מכשירי אייפון ואייפד, במיוחד בתחום ה־WiFi והבלוטות'. כיום רוכשת אפל את שבבי תקשורת ה־WiFi מברודקום, ולפי הערכות בענף היא מעוניינת לפתח רכיב זה בעצמה.

בכירים בענף העריכו שלצד העובדים, אפל רכשה מטקסס אינסטרומנטס גם קניין רוחני. הערכה זו לא זכתה לאישור מצד אפל.