אאא

"אנחנו שואפים שיקרו אירועים פיננסיים משמעותיים בחברה", אמר לפני חודשיים ל"גלובס" מנכ"ל פלימוס ישראל, אלדד בן-תורה. אמש (א') הודיעה יצרנית פלטפורמת המסחר והסליקה באינטרנט כי היא נמכרת ב-115 מיליון דולר לקרן ההשקעות האמריקנית Great Hill Partners, שנכנסת לראשונה לישראל.

בן-תורה ציין באותו ראיון כי הפוקוס הוא לא על אקזיט, אך מאחורי הקלעים כבר התנהלו המגעים מול Great Hill, שמחזיקה פורטפוליו בשווי כולל של 2.5 מיליארד דולר, בהן מספר חברות שעוסקות בתחומים משיקים לאלה של פלימוס כמו תשלומים באינטרנט ומסחר מקוון.

פלימוס איננה סטארט-אפ צעיר בראשית דרכו והיא הוקמה ב-2001 על-ידי תומר הרצוג ודני קליינברג, שכבר אינם פעילים בה. החברה מציעה פלטפורמת מסחר וסליקה המיועדת לעסקים שמעוניינים למכור מוצרים דיגיטליים באינטרנט כמו תוכנות, משחקים, תכנים דיגיטליים או שירותים שונים. את החברה מנהל חגי טל ובראש הפעילות בישראל עומד בן-תורה. השניים, כולל שאר אנשי ההנהלה והעובדים, יישארו בתפקידם גם לאחר עסקת הרכישה.

פלימוס סיימה את 2010 עם מכירות של כ-200 מיליון דולר ורווח נקי של כ-20 מיליון דולר - נתונים שמציגים צמיחה שנתית ממוצעת של 40%. על-פי הערכת IVC, החברה צפויה לסיים את השנה עם מכירות של כ-280 מיליון דולר. עד 2008 החברה פעלה על בסיס הון עצמי, אך לפני שלוש שנים רשמה גיוס רחב-היקף של 18 מיליון דולר מקרן ההון סיכון האמריקנית SGE - Susquehanna Growth Equity.