חבורת לומדי הזוהר במערההילולת הרב דניאל פריש: נחיצות הזוהר בימינו // ורד שאלתיאל
י"ג בשבט תשפא | 26.01.21
הערב תחול ההילולה של הגאון רבי דניאל פריש, מחבר הפירוש 'מתוק מדבש', על הזוהר וימלאו 16 שנה לפטירתו. מאמר מיוחד על נחיצות ספר הזוהר בימינו וגם: סגולות (יהדות)
כמה רשע אתה מחזיק מעצמך? / פרשת באכמה רשע אתה מחזיק מעצמך? / פרשת באמ' אריה9
בואו נודה על האמת – באיזה שהוא שלב בחיינו כל אחד מאיתנו ביקר במצרים שלו. איכשהו ואיפשהו ומתישהו כולנו נפלנו למצרים, כולנו, למגדול ועד קטן (יהדות, אקטואלי)
הרב ד"ר אריה טייטלבאום על רקע תמונתו המפורסמת של הרביתפקידו של הרבי // לקראת י' שבט יום הנשיאותכיכר בשיתוף המרכז האקדמי לב5
בכל אחד יש מתג שאותו צריך להדליק, בין אם הוא נער לפני בר מצווה או סטודנט לפיזיקה. מאמר לרגל י' שבט יום פטירת הרבי הקודם (חמיו) ותחילת נשיאותו של האדמו"ר רבי מנחם מענדל שניאורסון זי"ע, הרבי מלובביץ (דעה, מקודם)
ביקב קטלב נערכים לקראת שנת השמיטהביקב קטלב נערכים לקראת שנת השמיטהכיכר בשיתוף סטאר קיי
יקב הבוטיק "קטלב" זוכה לכשרות המהודרת של ועד הכשרות 'סטאר קיי' • בעלי היקב יוסי יתח מביע את התרגשותו לקראת השמיטה הרביעית של היקב שנת השמיטה בפתח, אולם אם לציבור שבבית העניין טרם מורגש, ביקב קטלב ההיערכות בשיאה (יהדות, מקודם)
אדלסון, ביקש להיטמן בירושלים עיר הקודש, שהייתה משאת נפשם של מיליוני יהודים בכל הדורות."קבורת אדלסון בהר הזיתים, מייקרת את מעמדו"כיכר בשיתוף הוועד להגנת הר הזיתים2
ראשי הוועד להגנת הר הזיתים מקווים שבעקבות העובדה שאלדסון ז"ל בחר להיטמן בה הזיתים, מקום בו נקברו יהודים עוד בתקופת בית המקדש הראשון, זו הזדמנות להחזיר את ההר למקומו הראוי (חדשות)
הרב עידו ובר-ארליך על סידנא בבא סאלי; צפוהרב עידו ובר-ארליך על סידנא בבא סאלי; צפוהרב עידו ובר-ארליך
הרב עידו ובר-ארליך, המגיש את פינת "הסגולה היומית" ב'כיכר השבת', בפינה מיוחדת במלאות 37 שנים לפטירת מרן סינדא בבא סאלי רבי ישראל אבוחצירא זיע"א; צפו בפינה (אקטואלי)
סיפורי ניסים לרגל הילולת הבבא סאלי זיע"אסיפורי ניסים לרגל הילולת הבבא סאלי זיע"אכיכר השבת3
סיפור בעלי ניסים על רבי ישראל אבוחצירא - הבבא סאלי זיע"א, על גודל קדושתו ומעלתו של הצדיק, מפי הרב ישראל לורי, לרגל יום ההילולה של הצדיק שחל היום (אקטואליה)
המתנה שהסגר נותן לנו ברגע זה ממש / טורהמתנה שהסגר נותן לנו ברגע זה ממש / טורש. אריה9
בימים אלה יש לכל אחד מאיתנו, הצצה לעולם הכרת הטוב. על כולנו עוברת תקופה מאז שהנגיף "נדבק", לחיינו ולפחות עד שהוא יסכים לשחרר, העולם של כולנו קצת השתנה (טור)
מה הדבר הראשון שמנהיג צריך שיהיה לו?מה הדבר הראשון שמנהיג צריך שיהיה לו?ש. אריה14
דמיינו שהכרתם רועה צאן, מסתובב סביב ביתכם עם עדר כבשים, נוטף זיעה ומאובק ויום אחד שמעתם שהוא מציע מועמדות לראשות ממשלה, מה הסיכוי שתבחרו בו? (אקטואלי)
ישימך אלוקים / פעם בשבוע עם בחור ישיבהישימך אלוקים / פעם בשבוע עם בחור ישיבהש. אריה6
באופן תמוה, יעקב בוחר לפתוח את דבריו בתוכחת מוסר לראובן, לשמעון וללוי. מדוע נזכר יעקב לתת להם תוכחה דווקא לפני מותו? ומדוע אנו מברכים את הבנים כאפרים ומנשה (טור)
קבר יוסף הצדיק בשכםהכל לטובה // פעם בשבוע עם בחור ישיבהש. אריה4
אחרי 22 שנים של נתק, יוסף הצדיק מתאחד בבכי ובאהבה גדולה עם אחיו ועם אביו. לאחר המפגש המרגש כל כך, קורה דבר מוזר, ויוסף מרחיק את משפחתו מעליו. למה? (יהדות)
למה צום י' בטבת חמור יותר מט' באב? • צפולמה צום י' בטבת חמור יותר מט' באב? • צפוכיכר השבת2
צום עשרה בטבת הוא אחד מארבעת הצומות לזכר חורבן בית המקדש; הרב ישראל לורי מסביר מה קרה ביום זה ולמה חכמים אמרו שהצום הזה - חמור יותר מצום תשעה באב • צפו (יהדות)
פרנקפורט גרמניה: נר שמיני של חנוכהפרנקפורט גרמניה: נר שמיני של חנוכהחנני ברייטקופף
נר שמיני של חנוכה עם הרב האשכנזי של פרנקפורט וחבר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה', ר' אביחי אפל. תיעוד (חדשות בעולם)
קבר יוסף הצדיק בשכםביטחון בהשם • פעם בשבוע עם בחור ישיבהמ. אריה1
נניח ששמים בצד את עברו הפלילי של יוסף ונניח שמתרשמים מאוד מיכולתו לפתור חלומות – איך זה מצביע על יכולתו לנהל מדינה, כלכלית, מדינית, וכל הכרוך בכך? (אקטואלי, יהדות)
חנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר השמיניחנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר השמיניהרב עידו ובר-ארליך
לכבוד חג החנוכה, הרב עידו ובר-ארליך בסדרת סיפורים מרתקת, שיעשירו לכם את הדלקת הנרות • והיום - להדלקת הנר השמיני סיפור שהתרחש עם הגבאי המיתולוגי ב-770 (חנוכה)
חנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר השביעיחנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר השביעיכיכר השבת1
לכבוד חנוכה, הרב עידו ובר-ארליך בסדרת סיפורים שיעשירו לכם את הדלקת הנרות • והיום - להדלקת הנר השביעי סיפור שהתרחש בחנוכה אצל סידנא בבא סאלי זיע"א • צפו (חנוכה)
חנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר השישיחנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר השישיכיכר השבת
לכבוד חנוכה, הרב עידו ובר-ארליך בסדרת סיפורים שיעשירו לכם את הדלקת הנרות • והיום - להדלקת הנר השישי סיפור על הדלקת הנרות של הרבי מקלויזנבורג במחנה הריכוז (TV)
הרבי מליובאוויטש בהדלקת נרות חנוכה"תמים כמו מרוקאית"? הרבי - בהסבר גאוניהרב מנחם ישראלי9
התמיהה על צורת המנורה, קנים אלכסוניים או עגולים, ושיטת הרמב"ם הסותרת לכאורה את המנורה המוכרת לכל משער טיטוס - מיושבות בהסברו הגאוני של הרבי שכונה 'תמים' (טור)
חנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר החמישיחנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר החמישיהרב עידו ובר-ארליך
לכבוד חג החנוכה, הרב עידו ובר-ארליך בסדרת סיפורים מרתקת, שיעשירו לכם את הדלקת הנרות • והיום - להדלקת הנר החמישי סיפור על הדלקת הנר במחנה הריכוז (חג חנוכה)
חנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר הרביעיחנוכה: הרב עידו ובר עם סיפור לנר הרביעיהרב עידו ובר-ארליך
לכבוד חג החנוכה, הרב עידו ובר-ארליך בסדרת סיפורים מרתקת במיוחד, שיעשירו לכם את הדלקת הנרות • והיום - להדלקת הנר הרביעי סיפור על רבי ישראל מקוזניץ (חג חנוכה)
תלמיד ישיבהגבורה וניצחון • פעם בשבוע עם בחור ישיבהמ. אריה3
היחיד שיקבע מי יגבר זה בורא עולם, ראיתם פעם אדם שיצא מהכלא לראשות ממשלה? ליוסף זה קרה. יוסף יצא מהבור לשליטה על רוב העולם, וזה מה שמזכיר לנו חג החנוכה (טור)
הרב ישראל לורי עם הסגולה של חנוכה • צפוהרב ישראל לורי עם הסגולה של חנוכה • צפוכיכר השבת
חג החנוכה יש בו מעלות גדולות ועצומות שחבל לפספס; הרב ישראל לורי מסביר בסרטון מיוחד את הסגולה הגדולה של חג החנוכה - וכיצד ניתן להיוושע בכל מה שצריך • צפו (אקטואלי)
הרב יהושע פפרהקשר המרתק בין חנוכה לסוכות • מבט למועדיםהרב יהושע פפר
המבנה של ימי חנוכה מזכיר את חג סוכות, ואכן בספר מקבים נאמר ששמחת חנוכה הייתה מעין "השלמה" של חג הסוכות. כיצד חג דרבנן, שתוקן כדי לציין מעשים אנושיים, יכול להשתוות לחג מן התורה של סוכות? (פרשת השבוע)
ארכיון, התוועדות חג הגאולה בישיבת חב"ד בצפתאיך להיות 'בינוניים'? // הרב מנחם ישראליהרב מנחם ישראלי8
כאשר מסיימים את העמוד הראשון בספר התניא, מיד בתחילת העמוד השני מגלים שהבינוני של התניא הוא כזה אחד שלא נכשל אפילו בעוון ביטול תורה. האם באמת זה אפשרי? (יהדות)
הרב בנימין זרעו ומראות חג הסגד בארמון הנציבחג ה"סגד": החג שנשמר במשך אלפי שניםהרב בנימין זרעו36
חג ה'סגד' או בשמו הרשמי מְהְלֶלַה שפירושו 'תחינה', נחגג במשך דורות על ידי יהדות אתיופיה ביום ה-50 אחר יום הכיפורים. הרב בנימין זרעו במאמר מיוחד על החג (אקטואליה)
הרב יהושע פפרמבט לפרשה ומילות פרידה מהרב יונתן זקסהרב יהושע פפר
הבטחות? צריכים להשתדל לקיים. למרות שהעניק הקב"ה לאברהם את הבטחת הארץ והזרע, אברהם היה צריך להשתדל רבות כדי להשיג אותם. וזה מחייב גם אותנו. וגם, מילות פרידה מהרב יונתן זקס זצ"ל (פרשת השבוע)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook
הרבי מליובאוויטש בהדלקת נרות חנוכה
הרב מנחם ישראלי
"תמים כמו מרוקאית"? הרבי - בהסבר גאוני
כ"ט בכסלו תשפא9
שמחת תורה, ארכיון
הרב עקיבא יוסוביץ
היכי דמי שמחת תורה? / הרב עקיבא יוסוביץ
כ"א בתשרי תשפא3