חסידיסטוק  מאיר גרין  סערט  יעקב שוואקי
שרים בכותלבין אדם לאדם: בואו ונצא למסע של היכרות
י' באב תשעח | 22.07.18
פעמים שמטעמי נוחות הנטועים לענה וראש במדבר הסטריאוטיפי, החשש מהאחר כל כך מרתיע, עד שהוא מאיין כל רצון ומוכנות לבחון כל דבר שעשוי לקרב (אקטואלי, יהדות)
שיחתו של ר' משה זצ"להגאון רבי משה שפירא זצ"ל: "כך מתנחמים"כיכר השבת
מהו המושג נחמה? איך אפשר להתנחם? גאון המחשבה רבי משה שפירא זצ"ל בדברי נחמה לתלמידו מוטי זוננפלד, שבתו דניאלי ע"ה נקטפה בתאונת דרכים קטלנית בגיל 20 (יהדות)
'שבת חזון' - האם אני יודע מה החזון שלי?'שבת חזון' - האם אני יודע מה החזון שלי?הרב ישראל אסולין
"סליחה", ניסיתי, "אפשר לשאול אותך משהו?", "בבקשה", הוא חייך חיוך מזמין ובטוח בעצמו, "שאל, בכל תחום שתרצה!". "תגיד לי", שאלתי, "מה דעתך על עצמך?" (יהדות)
י"ז בתמוז ו'בין המצרים' • הדינים והמנהגיםי"ז בתמוז ו'בין המצרים' • הדינים והמנהגיםכיכר השבת4
היום, ראשון מציינים את צום שבעה עשר בתמוז דחוי ולאחריו יחולו שלושת השבועות - ימי בין המצרים, עד תשעה באב. הרב יוסף חיים אוהב ציון עם הדינים הנהוגים בימים אלו (יהדות)
זמני יציאת הצום: י"ז בתמוז (דחוי) תשע"חזמני יציאת הצום: י"ז בתמוז (דחוי) תשע"חכיכר השבת
הצום הרביעי, צום י"ז בתמוז דחוי, יום בו הובקעו החומות, חל היום - ראשון • כל זמני כניסת ויציאת הצום בערים שונות בארץ ובעולם (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: ריקוד המכונה4 דקות עם הרב אהרן לוי: ריקוד המכונהכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: ריקוד המכונה. צפו ( יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: ערכה אישית להתנעת הזוגיות4 דקות עם הרב אהרן לוי: ערכה אישית להתנעת הזוגיותכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: ערכה אישית להתנעת הזוגיות. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי:  הכל תלוי בך חבר4 דקות עם הרב אהרן לוי: הכל תלוי בך חברכיכר השבת3
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: הכל תלוי בך חבר. צפו (אקטואלי, יהדות)
הצצה נדירה לאוצר הספריה הלאומית • צפוהצצה נדירה לאוצר הספריה הלאומית • צפוכיכר השבת1
תנ"ך בן יותר מ-700 שנה, גמרא בגודל ספרון ואוצרות נוספים השמורים בספריה הלאומית בגבעת רם, ירושלים. 'כיכר השבת' בסיור מרתק בספריה לקראת חג מתן תורה (אקטואלי, יהדות)
הרב יהושע פפר.שבועות • הרב יהושע פפר עם וורט לחג השבועותכיכר השבת3
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן השבת והחג? הדיין הרב יהושע פפר, העורך ראשי של כתב-העת "צריך עיון" בוורט מיוחד על הפרשה • והשבוע: חג השבועות (דבר תורה)
אילוסטרציהסגולת היום: תפילת השל"ה לחינוך הילדיםכיכר השבת
השל"ה הקדוש המליץ על תפילה מיוחדת להורים שיתפללו עבור חינוך ילדיהם בדרך הישר, והדגיש כי יש לומר את התפילה היום - ערב ראש חודש סיון. התפילה המלאה (סגולות)
יסוד: יודע להיות בקשר?  הרב ישראל אסוליןיסוד: יודע להיות בקשר? הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
יש אנשים, שבלי שום נכות תקשורתית מאובחנת, כוח ההתקשרות שלהם חלש. הם מנהלים יחסי חברה וחיים בתוכה, אבל הקשרים שלהם הם קשרים רדודים (אקטואלי)
ההדלקה המרכזית שעל ידי חסידות זוועהיל במירון.צפו: ההדלקה המרכזית שעל ידי חסידות זוועהיל במירוןkikar.co.il בשיתוף זוועהיל
האדמו"ר מזוועהיל הגיע בליל ל"ג בעומר יחד עם קהל חסידיו למירון שם המתינו לו אלפים שהגיעו לחזות במעמד ההדלקה. בבוא השעה לאחר חצות הלילה ניגש האדמו"ר למדורה שפך את השמן והבעיר את המדורה לקול שירת 'לכבוד התנא האלוקי'. צפו בגלריה (אקטואלי, שיווקי)
הדלקת ל"ג בעומר במישקולץ.צפו: אלפים בהדלקת ל"ג בעומר בחצר מישקולץkikar.co.il בשיתוף מישקולץ
אלפים בהדלקת ל"ג בעומר המרכזית בפתח תקוה אצל האדמו"ר ממישקולץ, מנהיגה הרוחני של העיר. במהלך המעמד קיים האדמו"ר את המנהג הקדום של 'חץ וקשת' כשהאדמו"ר ירה 12 חיצים, את החץ האחרון הוא כיוון כנגד הצורר האיראני, שימחק מהעולם ולא יוכל להרע לעם ישראל (אקטואלי, שיווקי)
האם נער שנשר יכול להפוך לגדול הדור?האם נער שנשר יכול להפוך לגדול הדור?הרב יאיר נחום5
אם תהית, איך להביא נער לצמיחה יהודית למרות הקשיים והאתגרים הלא פשוטים שעומדים בפניו. המאמר כאן, מגיש זווית שונה את הדרך להצלחה בעולם החינוך (יהדות, אקטואלי)
ההדלקה המסורתית של ישיבת אורייתא.ההדלקה המסורתית של ישיבת 'אורייתא'kikar.co.il בשיתוף אורייתא1
גם השנה, כבשנים האחרונות, לא יוותרו מאות רבות של בני הישיבות העולים למירון על ההדלקה רבת ההתעוררות והשמחה של תלמידי ישיבת 'אורייתא', המתקיימת ברחבת תולדות אברהם יצחק, מתחת לציונו הקדוש של רשב"י וסמוך למערת הלל הזקן ותלמידיו (אקטואלי, שיווקי)
ל"ג בעומר. אילוסטרציהל"ג בעומר בירושלים: כל ההדלקות המרכזיותkikar.co.il בשיתוף עיריית ירושלים
תושבי ירושלים, ואלו העולים לרגל במיוחד לל"ג בעומר, מוזמנים להדלקות המרכזיות ברחבי העיר. עיריית ירושלים פירסמה את את כלל בתי הכנסת שמשתתפים. כל הפרטים (בארץ, שיווקי)
הוד: להודות ולהתוודות / הרב ישראל אסוליןהוד: להודות ולהתוודות / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
בדקו את עצמכם, חפשו במקומות שקשה לכם להודות על הטוב, על האמת או על טעויות, ותשאלו את עצמכם: מה יקרה אם תגיד תודה? למה כל כך קשה לך להודות בטעויות? (יהדות)
לקיים מצוות - בשביל מה? / הרב יאיר נחוםלקיים מצוות - בשביל מה? / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום3
איך תזונה נכונה יכולה להכניס אושר לחיינו. וגם, מתי דווקא וויתור על קיום המצוות, זה המצווה בעצמה. וטיפ קטן מי יכול להיות מאושר והאם אכן בסוף זה תלוי רק בנו (אקטואלי יהדות)
יריד הספרים במוסד הרב קוק.עולם הספר: ממשיכים לקנות גם בעולם הדיגיטליkikar.co.il בשיתוף מוסד הרב קוק2
יום לאחר ימי חול המועד בעוד כולם חוזרים לשגרה בהדרגה, במוסד הרב קוק היו בעיצומם של ימי היריד השנתי שמהווה בכל שנה את יריד הספרים הגדול בעולם של מוסד הרב קוק. מחזה מרשים של אלפים הרוכשים ספרי קודש גם בעולם דיגיטלי (אקטואלי, שיווקי)
כנס צורבא מרבנן."תעודות כשרות פיראטיות פוגעות ברבנות הראשית"kikar.co.il בשיתוף צורבא מרבנן
לאחרונה החלו ארגונים שונים להעניק תעודות כשרות פיראטיות למסעדות ברחבי הארץ, דבר המהווה פגיעה קשה במוסד היחידי במדינה המוסמך חוקית להעניק לבתי עסק כשרויות. בעקבות כך מזהיר, ראש מכון "צורבא מרבנן"- הרב בן ציון אלגאזי: "ארגונים אלו פוגעים בצורה קשה במעמד הרבנות הראשית לישראל" (אקטואלי, שיווקי)
אילוסטרציהכך כבשה הכשרות את המסעדנות בישראלאלי רוטמן11
רוב המסעדות החדשות שנפתחות בישראל הן כשרות, מסעדות שפעלו שנים כלא כשרות מוסבות לכשרות מהדרין וגם השפים הגדולים ביותר בוחרים כיום להציע אוכל כשר (יהדות)
נצח – לנצח באמונה  הרב ישראל אסוליןנצח – לנצח באמונה הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין2
זכינו לקבל טעימות משבוע של חסד, של גבורה ושל תפארת. אחרי היעד והחזון אליהם כיוונו בשבועות הקודמים הגענו לזמן של "הנצח". מה הוא נצח ואיך מגיעים אליו? (יהדות, אקטואלי)
הכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש סלאנים באלעדהכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש סלאנים באלעדkikar.co.il בשיתוף לאומית
בשמחה השתתפו האדמו"ר מסלאנים, רבני העיר, אישי ציבור, חברי מועצת העיר אלעד, בני משפחה וקהל מתפללי בית הכנסת. ספר התורה נכתב ונתרם לעילוי נשמת אילה שיינברגר ע"ה אשת הרב ברוך ובתו של אפרים רוזנשטיין מנהל השיווק הארצי למגזר החרדי בלאומית שירותי בריאות שנפטרה בגיל צעיר לפני כשנה לאחר מחלה קשה (אקטואלי, שיווקי)
אילוסטרציהרבו של הבן איש חי גילה: זהו יום סגולי מאודכיכר השבת5
הידעתם? היום "הוא יום קדוש ונאור ואדיר במאוד מאוד, וצריך לנהוג בו קדושה יתירה". גדולי המקובלים שכותבים על כך, לא מסבירים מדוע, אך כן מפרטים מה כדאי לעשות היום (יהדות)
אילוסטרציה, ארכיוןיהדות על האש // הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום5
איך צפירת יום הזיכרון לחללי צה"ל כולל בשרים על האש ביום העצמאות תועיל לנשמת הנספים על קידוש שמו יתברך- הרהורים מיום העצמאות (אקטואלי, יהדות)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook