english  euev eukv..  grcho..  pabgi
גשם, אילוסטרציהמהערב, בשמונה-עשרה: "ותן טל ומטר לברכה"כיכר השבת
החל מתפילת ערבית היום - יום שני, ליל ז' במר-חשון, מתחילים באמירת "ברך עלינו" לבני עדות המזרח ובאמירת "ותן טל ומטר לברכה" לבני אשכנז, בתפילה לשנה גשומה ומבורכת (יהדות)
שר התורה מקבל את ספר אבן ברורה ח"ב.יצירת פאר: ספר "אבן ברורה" מתקבל אצל גדולי ישראלכיכר השבת2
אברכי כולל "ראש פינה", בראשותו של הרב נסים דרעי זכה להוציא לאור את החלק השני מספר "אבן ברורה" על שלחן ערוך אבן העזר סימן י"ז כל דיני עגונות. מרן שר התורה יצא בהוראה נדירה לרב דרעי שלא להחליף את האברכים על אף שסיימו מחזור של כל הש"ס וד' חלקי שלחן ערוך, "שכבר הוחזקו בכולל, ולהשאיר אותם בחזקתם" (אקטואלי)
אדם, חוה והנחש ותחילת זמן חורף // עמירן דביראדם, חוה והנחש ותחילת זמן חורף // עמירן דבירעמירן דביר5
הזמר והיוצר עמירן דביר, בטור אישי מעמיק, הכולל מחשבות על אדם וחווה בגן עדן, הנחש ועץ הדעת, ותחילת זמן חורף תשע"ט בהיכלי הישיבות הקדושות (אקטואלי, יהדות)
הרבנית לאה קוק על חשיבות הושענה רבההרבנית לאה קוק על חשיבות הושענה רבהכיכר השבת12
הרבנית לאה קוק, אשת המקובל הגר"ד קוק, מסבירה על החשיבות של ליל הושענא רבה: "היום זה לילה של דוד, תקראו תחטפו תהילים, אם אפשר זוהר, או חמישה חושני תורה" (יהדות)
הגר"א יוסף מסביר: כך תנענעו ד' המיניםהגר"א יוסף מסביר: כך תנענעו ד' המיניםישי כהן4
רבה של חולון, הגאון רבי אברהם יוסף, הסביר במהלך שיעורו השבועי בבני ברק כיצד יש לקיים את מצוות ארבעת המינים. צפו בהדגמה מתוך השיעור (יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: לגעת באושר4 דקות עם הרב אהרן לוי: לגעת באושרכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: לגעת באושר. צפו (אקטואלי, יהדות)
וְיִכּוֹן בְּחֶסֶד כִּסְאֶךָ - חסד חוצה שבטים וגבולותוְיִכּוֹן בְּחֶסֶד כִּסְאֶךָ - חסד חוצה שבטים וגבולותהרב מנחם בומבך7
נותרתי פעור פה. יצא לי להכיר אנשי חסד בחיי, פגשתי באנשים טובי לב, אך לא שיערתי את עומקם והיקפם של נהרות החסד והנתינה בהם אני שוחה ברִגשה שכזו (אקטאלי)
קיבלתם תלוש קניה לחג? אסור לכם למוכרוקיבלתם תלוש קניה לחג? אסור לכם למוכרודניאל הרץ6
פסק הלכה מבית דינו של הגאון הרב יצחק זילברשטיין קובע כי וודאי ישנו איסור למכור את תלושי הקניה בתוך שטח חנויות הרשתות כיוון שהן מקפידות על זה ויש בכך חשש (אקטואלי)
'צום גדליה': מתי יוצא הצום - בארץ ובעולם?'צום גדליה': מתי יוצא הצום - בארץ ובעולם?כיכר השבת2
ג' תשרי, יום לאחר ראש השנה, נקבע לדורות כ'צום גדליה'. מדוע מותו של גדליה משמעותי? האם אכן נרצח היום ובידי מי? ומה הם זמני יציאת הצום בארץ ובעולם (אקטואלי, יהדות)
"ערוך לכל": הלכות ומנהגי  ימי חודש אלול"ערוך לכל": הלכות ומנהגי ימי חודש אלולהרב רחמים זיאת קצין2
הרב רחמים זיאת קצין בטור חדש בענייני הלכה ומנהג בנושאים העומדים על הפרק. והפעם, הלכות ומנהגי חודש אלול ונושאים שונים מתוך ספרו "ערוך לכל" (אקטואליה)
שרים בכותלבין אדם לאדם: בואו ונצא למסע של היכרותהרב מנחם בומבך6
פעמים שמטעמי נוחות הנטועים לענה וראש במדבר הסטריאוטיפי, החשש מהאחר כל כך מרתיע, עד שהוא מאיין כל רצון ומוכנות לבחון כל דבר שעשוי לקרב (אקטואלי, יהדות)
שיחתו של ר' משה זצ"להגאון רבי משה שפירא זצ"ל: "כך מתנחמים"כיכר השבת
מהו המושג נחמה? איך אפשר להתנחם? גאון המחשבה רבי משה שפירא זצ"ל בדברי נחמה לתלמידו מוטי זוננפלד, שבתו דניאלי ע"ה נקטפה בתאונת דרכים קטלנית בגיל 20 (יהדות)
'שבת חזון' - האם אני יודע מה החזון שלי?'שבת חזון' - האם אני יודע מה החזון שלי?הרב ישראל אסולין
"סליחה", ניסיתי, "אפשר לשאול אותך משהו?", "בבקשה", הוא חייך חיוך מזמין ובטוח בעצמו, "שאל, בכל תחום שתרצה!". "תגיד לי", שאלתי, "מה דעתך על עצמך?" (יהדות)
י"ז בתמוז ו'בין המצרים' • הדינים והמנהגיםי"ז בתמוז ו'בין המצרים' • הדינים והמנהגיםכיכר השבת4
היום, ראשון מציינים את צום שבעה עשר בתמוז דחוי ולאחריו יחולו שלושת השבועות - ימי בין המצרים, עד תשעה באב. הרב יוסף חיים אוהב ציון עם הדינים הנהוגים בימים אלו (יהדות)
זמני יציאת הצום: י"ז בתמוז (דחוי) תשע"חזמני יציאת הצום: י"ז בתמוז (דחוי) תשע"חכיכר השבת
הצום הרביעי, צום י"ז בתמוז דחוי, יום בו הובקעו החומות, חל היום - ראשון • כל זמני כניסת ויציאת הצום בערים שונות בארץ ובעולם (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: ריקוד המכונה4 דקות עם הרב אהרן לוי: ריקוד המכונהכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: ריקוד המכונה. צפו ( יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: ערכה אישית להתנעת הזוגיות4 דקות עם הרב אהרן לוי: ערכה אישית להתנעת הזוגיותכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: ערכה אישית להתנעת הזוגיות. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי:  הכל תלוי בך חבר4 דקות עם הרב אהרן לוי: הכל תלוי בך חברכיכר השבת3
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: הכל תלוי בך חבר. צפו (אקטואלי, יהדות)
הצצה נדירה לאוצר הספריה הלאומית • צפוהצצה נדירה לאוצר הספריה הלאומית • צפוכיכר השבת1
תנ"ך בן יותר מ-700 שנה, גמרא בגודל ספרון ואוצרות נוספים השמורים בספריה הלאומית בגבעת רם, ירושלים. 'כיכר השבת' בסיור מרתק בספריה לקראת חג מתן תורה (אקטואלי, יהדות)
הרב יהושע פפר.שבועות • הרב יהושע פפר עם וורט לחג השבועותכיכר השבת3
מחפשים דבר תורה מיוחד לשולחן השבת והחג? הדיין הרב יהושע פפר, העורך ראשי של כתב-העת "צריך עיון" בוורט מיוחד על הפרשה • והשבוע: חג השבועות (דבר תורה)
יסוד: יודע להיות בקשר?  הרב ישראל אסוליןיסוד: יודע להיות בקשר? הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
יש אנשים, שבלי שום נכות תקשורתית מאובחנת, כוח ההתקשרות שלהם חלש. הם מנהלים יחסי חברה וחיים בתוכה, אבל הקשרים שלהם הם קשרים רדודים (אקטואלי)
ההדלקה המרכזית שעל ידי חסידות זוועהיל במירון.צפו: ההדלקה המרכזית שעל ידי חסידות זוועהיל במירוןkikar.co.il בשיתוף זוועהיל
האדמו"ר מזוועהיל הגיע בליל ל"ג בעומר יחד עם קהל חסידיו למירון שם המתינו לו אלפים שהגיעו לחזות במעמד ההדלקה. בבוא השעה לאחר חצות הלילה ניגש האדמו"ר למדורה שפך את השמן והבעיר את המדורה לקול שירת 'לכבוד התנא האלוקי'. צפו בגלריה (אקטואלי, שיווקי)
הדלקת ל"ג בעומר במישקולץ.צפו: אלפים בהדלקת ל"ג בעומר בחצר מישקולץkikar.co.il בשיתוף מישקולץ
אלפים בהדלקת ל"ג בעומר המרכזית בפתח תקוה אצל האדמו"ר ממישקולץ, מנהיגה הרוחני של העיר. במהלך המעמד קיים האדמו"ר את המנהג הקדום של 'חץ וקשת' כשהאדמו"ר ירה 12 חיצים, את החץ האחרון הוא כיוון כנגד הצורר האיראני, שימחק מהעולם ולא יוכל להרע לעם ישראל (אקטואלי, שיווקי)
ההדלקה המסורתית של ישיבת אורייתא.ההדלקה המסורתית של ישיבת 'אורייתא'kikar.co.il בשיתוף אורייתא1
גם השנה, כבשנים האחרונות, לא יוותרו מאות רבות של בני הישיבות העולים למירון על ההדלקה רבת ההתעוררות והשמחה של תלמידי ישיבת 'אורייתא', המתקיימת ברחבת תולדות אברהם יצחק, מתחת לציונו הקדוש של רשב"י וסמוך למערת הלל הזקן ותלמידיו (אקטואלי, שיווקי)
ל"ג בעומר. אילוסטרציהל"ג בעומר בירושלים: כל ההדלקות המרכזיותkikar.co.il בשיתוף עיריית ירושלים
תושבי ירושלים, ואלו העולים לרגל במיוחד לל"ג בעומר, מוזמנים להדלקות המרכזיות ברחבי העיר. עיריית ירושלים פירסמה את את כלל בתי הכנסת שמשתתפים. כל הפרטים (בארץ, שיווקי)
הוד: להודות ולהתוודות / הרב ישראל אסוליןהוד: להודות ולהתוודות / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
בדקו את עצמכם, חפשו במקומות שקשה לכם להודות על הטוב, על האמת או על טעויות, ותשאלו את עצמכם: מה יקרה אם תגיד תודה? למה כל כך קשה לך להודות בטעויות? (יהדות)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

עדכונים
כיכר facebook