ישי ריבו  קול תורה  בית שמש  טראמפ
'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הגרי"י לוגסי'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הגרי"י לוגסיכיכר השבת
רבבות גולשי 'כיכר השבת' מנצלים את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ללימוד התורה הקדושה • שיעורו של בעל המוסר הגאון רבי יעקב ישראל לוגסי על האמונה בה' (יהדות)
'עצמאות' ב'כיכר': הרב מאיר שוורץ • צפו'עצמאות' ב'כיכר': הרב מאיר שוורץ • צפוכיכר השבת3
רבבות גולשי 'כיכר השבת' מנצלים את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ללימוד התורה הקדושה • הרב מאיר שוורץ, בהרצאה מרתקת ביום העצמאות ב'תפארת רפאל' (יהדות)
'עצמאות' ב'כיכר': הגר"ב רוזנבלום • צפו'עצמאות' ב'כיכר': הגר"ב רוזנבלום • צפוכיכר השבת3
רבבות גולשי 'כיכר השבת' מנצלים את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ללימוד התורה הקדושה • הרב ברוך רוזנבלום, בהרצאה מרתקת ביום העצמאות ב'תפארת רפאל' (יהדות)
'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הגר"מ אליהו'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הגר"מ אליהוכיכר השבת
רבבות גולשי 'כיכר השבת' מנצלים את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ללימוד התורה הקדושה • הראשל"צ הגאון רבי מרדכי אליהו זצ"ל על הדרך הנכונה להודות לה' • צפו (יהדות)
'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הגר"ד לאו'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הגר"ד לאוכיכר השבת2
רבבות גולשי 'כיכר השבת' מנצלים את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ללימוד התורה הקדושה • הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו בשיעור שנמסר ביום העצמאות. צפו (יהדות)
'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הראשון לציון'עצמאות' ב'כיכר': שיעורו של הראשון לציוןכיכר השבת1
רבבות גולשי 'כיכר השבת' מנצלים את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל ללימוד התורה הקדושה • שיעורו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שנמסר ביום העצמאות. צפו (יהדות)
צפו בדברי הרב - הרב מזוז: חיילת שתיפול בשבי תספר סודותהרב מזוז: חיילת שתיפול בשבי תספר סודותישי כהן40
בחריפות יוצאת דופן תקף ראש ישיבת כסא רחמים את מגמת 'השירות המשותף' שמונהג בצה"ל, ואף עקץ את הרמטכ"ל איזנקוט: "עם טיפשות לא תהיה ראש ממשלה" • צפו (חרדים)
ימימה מזרחי - הרבניות החדשות: "אי אפשר להשתיק את האישה"הרבניות החדשות: "אי אפשר להשתיק את האישה"מאמע
כתבה נרחבת ב'מקור ראשון' סקרה את התופעה הסוחפת של "הרבניות החדשות" שממלאות אולמות באלפיהם עם קהל נשים עצום וניסתה להבין: מה סוד כוחן? (אקטואליה)
הרב אנשל פרידמן על רקע הדלקה במירון - "אנחנו אשמים שהשבת במירון מתחללת""אנחנו אשמים שהשבת במירון מתחללת"אלי רוטמן8
רב המחוז הצפוני במשטרה, הרב אנשל פרידמן, מאשים את הציבור שלא ממושמע - בחילולי השבת של המשטרה במירון, מבהיר כי האדמו"רים - לא אשמים וקורא לחשבון נפש (חרדים)
הגר"צ בוארון - "עבודת גברים ונשים - אבדון לכל המשפחה""עבודת גברים ונשים - אבדון לכל המשפחה"ישי כהן20
הגאון רבי ציון בוארון, שיגר מכתב לכנס חיזוק בבני ברק, בו הוא מתריע מפני עבודה משותפת של גברים ונשים יחדיו במשרדים. "סופו אבדון לאדם עצמו ולכל המשפחה" (חרדים)
הדברים המרגשים, מארכיון המחנך הרב מרדכי בלוי - בהקמת 'אהל קדושים': התייפחויות ותהליםבהקמת 'אהל קדושים': התייפחויות ותהליםכיכר השבת
הרב משה פורטמן ז"ל, החזן המיתולוגי של ישיבת פוניבז', העלה את זכרון הנספים בשואה כשהכאב עוד היה טרי, בעת הקמת 'אהל קדושים' על ידי מרן הרב מפוניבז'. האזינו (חרדים)
"אף אחד לא יודע למה הקב"ה עשה את זה""אף אחד לא יודע למה הקב"ה עשה את זה"ישי כהן32
חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף הקדיש פרק נרחב משיעורו השבועי ליום הזיכרון לשואה ולגבורה תוך שהוא מספר בדמעות על מסעות הצלב ורצח העם היהודי (חרדים)
חלת מפתח - המקור לסגולת 'חלת מפתח' בשבת לאחר הפסחהמקור לסגולת 'חלת מפתח' בשבת לאחר הפסחהרב יוסף חים אוהב ציון3
נשות ישראל נוהגות בשבת שלאחר הפסח לאפות חלות בצורת מפתח. הרב יוסף חיים אוהב ציון מסביר את המקורות לכך (יהדות)
הסתיימה מכירת החמץ ב'כיכר השבת'הסתיימה מכירת החמץ ב'כיכר השבת'כיכר השבת3
כמידי שנה, אתר "כיכר השבת", האתר החרדי הגדול והמוביל בעולם, מפשר לגולשים, למכור את החמץ לקראת חג הפסח, בממשק ידידותי ונוח - דרך הרבנות ודרך בד"צ 'שארית ישראל' (פסח)
אריאל שרפר - מגיש החדשות יסביר לכם: איך מכינים דרשה טובה?מגיש החדשות יסביר לכם: איך מכינים דרשה טובה?אריאל שרפר
החוברת "נאה-דורש" מציעה שיטה חדשה ומקורית לדרשות קצרות, זכירות ויעילות - ולא רק לשבת הגדול. העיקרון הפשוט מבוסס על משפט אחד שמסביר איך לקחת כל רעיון תורני ולהפוך אותו לדרשה מוצלחת. אריאל שרפר מסביר (תרבות)
בעקבות התרבות החרקים: בדקו את השוםבעקבות התרבות החרקים: בדקו את השוםדניאל הרץ
מכון התורה והארץ מפרסם הנחיות לבדיקת שום לאחר שבדיקות במעבדת המכון גילו נגיעות גבוהה במיוחד של חרקים בשום הנמצא בשווקים בתקופה זו, הלח והיבש (בארץ)
ברכת האילנות - ברכת האילנות • כל ההלכות והמנהגיםברכת האילנות • כל ההלכות והמנהגיםהרב יוסף חיים אוהב ציון1
במהלך חודש ניסן נהגו לברך "ברכת האילנות", והזריזין מקדימים לברך בראש חודש • הרב יוסף חיים אוהב ציון מגיש את כל ההלכות והמנהגים של "ברכת האילנות" (יהדות)
אילוסטרציה - סגולה להיום: תפילת השל"ה על הפרנסהסגולה להיום: תפילת השל"ה על הפרנסההרב יוסף חיים אוהב ציון4
תפילה זו, שחיבר רבינו השל"ה, אינה תפילה לפרנסה במובן המילולי של המילה • ערב ראש חודש ניסן, הרב יוסף חיים אוהב ציון, מגיש את הסגולה להיום - תפילת השל"ה (יהדות)
מרן הגר"ח קנייבסקי - הגר"ח התיר לרופא לתת 'אישור מחלה' לאםהגר"ח התיר לרופא לתת 'אישור מחלה' לאםישראל כהן7
ד"ר משולם הרט שאל את מרן הגר"ח קנייבסקי לגבי אשה שלקחה חופש מהעבודה בגלל בתה הנשואה שחלתה - האם מותר לו לתת לה אישור מחלה עבור העבודה (יהדות, אקטואלי)
מיוחד: כל הלכות 'זכר למחצית השקל'מיוחד: כל הלכות 'זכר למחצית השקל'הרב יוסף חיים אוהב ציון
נצטוינו בתורה הקדושה על מצוות מחצית השקל ובימינו הנהיגו החכמים לעשות "זכר למחצית השקל" לפני שבת זכור. הרב יוסף חיים אוהב ציון עם כל ההלכות של המצווה (יהדות)
אילוסטרציה - מחצית השקל לשנת תשע"ז: 23 שקל לנפשמחצית השקל לשנת תשע"ז: 23 שקל לנפשישי כהן2
הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף התייחס לסוגיית 'זכר למחצית השקל' וקבע כי שיעור מחצית השקל לשנת תשע"ז הוא 23 שקלים לנפש (יהדות, אקטואלי)
צבי יחזקאלי - איך 'מרבים בשמחה'? שאלו את הילד שבכםאיך 'מרבים בשמחה'? שאלו את הילד שבכםצבי יחזקאלי6
צבי יחזקאלי החליט לטפל באופן רציני בפרויקט השמחה שלו. רק בכדי להודות שיש לו צורך בזה, הוא היה צריך את חודש אדר שהנה מגיע. קחו דף ועט, קראו ותנסו גם אתם (טור)
מרן הגר"ח קנייבסקי - מרן שר התורה: כך תשמחו בראש חודש אדרמרן שר התורה: כך תשמחו בראש חודש אדרישראל כהן3
'משנכנס אדר מרבים בשמחה', אומר הגר"ח קנייבסקי, כי צריך לשתות יין בראש חודש - כדי לשמוח. ומה תעשה אישה שלא רגילה לשתות? וגם, איזו מסכץת מסיימים בלילה אחד? (יהדות)
רבני בוכרה בארה"ב וקנדה התכנסו לדיון והחלטותרבני בוכרה בארה"ב וקנדה התכנסו לדיון והחלטותקובי רוזן12
הרבנים התכנסו בעיקר כדי לפתור את בעיית הצעירים והצעירות שחוברים לגויים ומבקשים לגייר אותם. הכינוס ננעל בשורה של החלטות חיוניות להעמדת הדת על תילה (יהדות)
אילוסטרציה - מה זה 'סעודת יתרו', ולמה מציינים זאת?מה זה 'סעודת יתרו', ולמה מציינים זאת?הרב יוסף חיים אוהב ציון2
בקרב יהודי תוניס נהגו ביום חמישי של פרשת 'יתרו' - מחר, לערוך סעודה לכל הילדים עם כלים קטנים ומאכלים קטנים וכן לאכול יונים וקוראים לה "סעודת יתרו". בפנים: הטעמים (ידגות)
למצולמים אין קשר לנאמר בידיעה - הרב מוצפי: לבקש ברכה מהכלה זו טיפשותהרב מוצפי: לבקש ברכה מהכלה זו טיפשותישי כהן40
הגאון רבי בן ציון מוצפי יוצא נגד המנהג לבקש ברכה מהכלה שעה לפני החופה: "נשים טיפשות ממלאות עשרות שמות. מפריעים את ריכוז הכלה ברגעים שלפני חופתה" (יהדות)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook