לקיים מצוות - בשביל מה? / הרב יאיר נחוםלקיים מצוות - בשביל מה? / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום3
איך תזונה נכונה יכולה להכניס אושר לחיינו. וגם, מתי דווקא וויתור על קיום המצוות, זה המצווה בעצמה. וטיפ קטן מי יכול להיות מאושר והאם אכן בסוף זה תלוי רק בנו (אקטואלי יהדות)
יריד הספרים במוסד הרב קוק.עולם הספר: ממשיכים לקנות גם בעולם הדיגיטליkikar.co.il בשיתוף מוסד הרב קוק2
יום לאחר ימי חול המועד בעוד כולם חוזרים לשגרה בהדרגה, במוסד הרב קוק היו בעיצומם של ימי היריד השנתי שמהווה בכל שנה את יריד הספרים הגדול בעולם של מוסד הרב קוק. מחזה מרשים של אלפים הרוכשים ספרי קודש גם בעולם דיגיטלי (אקטואלי, שיווקי)
כנס צורבא מרבנן."תעודות כשרות פיראטיות פוגעות ברבנות הראשית"kikar.co.il בשיתוף צורבא מרבנן
לאחרונה החלו ארגונים שונים להעניק תעודות כשרות פיראטיות למסעדות ברחבי הארץ, דבר המהווה פגיעה קשה במוסד היחידי במדינה המוסמך חוקית להעניק לבתי עסק כשרויות. בעקבות כך מזהיר, ראש מכון "צורבא מרבנן"- הרב בן ציון אלגאזי: "ארגונים אלו פוגעים בצורה קשה במעמד הרבנות הראשית לישראל" (אקטואלי, שיווקי)
אילוסטרציהכך כבשה הכשרות את המסעדנות בישראלאלי רוטמן11
רוב המסעדות החדשות שנפתחות בישראל הן כשרות, מסעדות שפעלו שנים כלא כשרות מוסבות לכשרות מהדרין וגם השפים הגדולים ביותר בוחרים כיום להציע אוכל כשר (יהדות)
נצח – לנצח באמונה  הרב ישראל אסוליןנצח – לנצח באמונה הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין2
זכינו לקבל טעימות משבוע של חסד, של גבורה ושל תפארת. אחרי היעד והחזון אליהם כיוונו בשבועות הקודמים הגענו לזמן של "הנצח". מה הוא נצח ואיך מגיעים אליו? (יהדות, אקטואלי)
הכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש סלאנים באלעדהכנסת ספר תורה להיכל בית המדרש סלאנים באלעדkikar.co.il בשיתוף לאומית
בשמחה השתתפו האדמו"ר מסלאנים, רבני העיר, אישי ציבור, חברי מועצת העיר אלעד, בני משפחה וקהל מתפללי בית הכנסת. ספר התורה נכתב ונתרם לעילוי נשמת אילה שיינברגר ע"ה אשת הרב ברוך ובתו של אפרים רוזנשטיין מנהל השיווק הארצי למגזר החרדי בלאומית שירותי בריאות שנפטרה בגיל צעיר לפני כשנה לאחר מחלה קשה (אקטואלי, שיווקי)
אילוסטרציהרבו של הבן איש חי גילה: זהו יום סגולי מאודכיכר השבת5
הידעתם? היום "הוא יום קדוש ונאור ואדיר במאוד מאוד, וצריך לנהוג בו קדושה יתירה". גדולי המקובלים שכותבים על כך, לא מסבירים מדוע, אך כן מפרטים מה כדאי לעשות היום (יהדות)
אילוסטרציה, ארכיוןיהדות על האש // הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום5
איך צפירת יום הזיכרון לחללי צה"ל כולל בשרים על האש ביום העצמאות תועיל לנשמת הנספים על קידוש שמו יתברך- הרהורים מיום העצמאות (אקטואלי, יהדות)
מרחמים לתפארת // הרב ישראל אסוליןמרחמים לתפארת // הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
מה זה, בעצם, רחמים? ואיך הם שייכים לתפארת? ובכלל, האם רחמים לא שייכים למידת החסד? הרב ישראל אסולין במאמר מיוחד לשבוע השלישי של ספירת העומר (אקטואלי, יהדות)
הרב מוצפי על סגולת חלת מפתח: זה רציני?הרב מוצפי על סגולת חלת מפתח: זה רציני?ישי כהן46
הגאון רבי בן ציון מוצפי התייחס לנושא הסגולה לפרנסה להכין חלה בצורת מפתח והבהיר כי ללא קיום המצוות, והקפדה על כל פרוטה וביטחון בהשם אין לכך כל ערך (אקטואלי, יהדות)
האמת מאחורי שבאבניקים / הרב יאיר נחוםהאמת מאחורי שבאבניקים / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום20
אם תהיתם, כיצד אפשר להשפיע על ה"בן החמישי". המאמר כאן מגיש כלי מחולל שינוי בעיקר פנימי שלבסוף משפיע באופן מרתק גם על העולם החיצוני. בדוק ומנוסה (יהדות, אקטואליה)
יריד הספרים של מוסד הרב קוק.איחוד לכל עם הספר: צפו ביריד הספרים הענקkikar.co.il בשיתוף מוסד הרב קוק7
מוסד הרב קוק מקיים בכל שנה את היריד הענק בכניסה לעיר הבירה, ואלפים ממלאים עגלות סופר לרכישת ספרים במבצעים גדולים מהרגיל כדי למלא את הספרייה הביתית. עם הספר בשיאו בכל המגזרים וכל הגילאים. צפו (אקטואלי, שיווקי)
גבורה – גבול במרחב  // הרב ישראל אסוליןגבורה – גבול במרחב // הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין4
שבוע החסד חלף עבר, בונה בנו עולם של אהבה ונתינה, והנה אנו עוברים אל הספירה השניה בשבע הספירות, ספירת הגבורה. מהי הגבורה? ומדוע היא מגיעה אחר החסד (יהדות)
חסד: נתינה מתוך אהבה/ הרב ישראל אסוליןחסד: נתינה מתוך אהבה/ הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
הספירה הראשונה בשבע הספירות היא חסד. עם החסד אנחנו פותחים את המסע של ליטוש המידות. וזה לא סתם במקריות. מהי ספירת החסד ומה משמעותה? (יהדות אקטואלי)
סיפורה של ספירה / הרב ישראל אסוליןסיפורה של ספירה / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
לילה אחד לאחר ליל הסדר, אנחנו מתחילים במצווה-הזמנית הארוכה ביותר שאנו מצווים בה, מצוות ספירת העומר. לא יום אחד ולא שבעה ימים, לא שבוע ולא שניים; חמישים יום שהם שבעה שבועות (יהדות)
בית הכנסת העתיק בפקיעין.שימור מורשת יהדות פקיעין: שיפוץ בית הכנסת העתיקkikar.co.il בשיתוף המשרד לירושלים ומורשת
אתרי המורשת היהודיים קמים לתחייה בפרוייקט מיוחד של המשרד לירושלים ומורשת, וההיסטוריה לא רק נשמרת אלא גם מהווה אתר תיירות אטרקטיבי עם ערף מוסף חינוכי וערכי. אם עוד לא ביקרתם שם, הגיע הזמן (אקטואלי, שיווקי)
תזכורת: לפני החג יש לעשות עירוב תבשיליןתזכורת: לפני החג יש לעשות עירוב תבשיליןכיכר השבת
שביעי של פסח חל השנה בערב שבת, מה שמצריך אותנו להכין 'עירוב תבשילין', כדי שאפשר יהיה להכין אוכל מהחג לצורך השבת. מה עושים ומה מברכים? כל הפרטים (פסח)
רשעים? לא מה שחשבתם - הרהורים מליל הסדררשעים? לא מה שחשבתם - הרהורים מליל הסדרכיכר השבת3
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: רשעים? לא מה שחשבתם • צפו (אקטואלי, יהדות)
כיצד להשפיע בחברה /  הרב יאיר נחוםכיצד להשפיע בחברה / הרב יאיר נחוםיאיר נחום4
אם תחפוץ לדעת מה הסוד שעומד מאחורי השפעה חברתית רחבה, מאמר זה מיועד בשבילך, עם הדרכה כיצד להיות מודל לחיקוי מושלם - בבית עם המשפחה ובחברה (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: כשהבושה מתה4 דקות עם הרב אהרן לוי: כשהבושה מתהכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: כשהבושה מתה • צפו (אקטואלי, יהדות)
המחשבה שמייצרת עושר / הרב יאיר נחוםהמחשבה שמייצרת עושר / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום3
אם שאלת את עצמך, מדוע יש כאלה מקיימים מצוות מעשר, ואינם זוכים בהבטחת העושר. מאמר זה בשבילך עם 'הדרכה מעשית למחשבה שמייצרת עושר' (יהדות, אקטואלי)
מקווה טהרה לזכרו של בעל "איילת השחר".מקווה טהרה ראשון לזכרו של בעל "האיילת השחר"kikar.co.il בשיתוף טהרת הבית1
זמן קצר לאחר פטירת מרן בעל "האיילת השחר", הגיע לשולחן ארגון "טהרת הבית" בקשה מיוחדת לבנייה מחדש של מקווה טהרה ביישוב נבטים. התושבים במקום ביקשו את עזרת "טהרת הבית" בבניין מקווה בישוב שהוא מוזנח ובלתי ראוי לשימוש (אקטואלי, שיווקי)
פריטים היסטוריים בקטלוג גנזים.פריטים היסטוריים נוספים בקטלוג 'גנזים' החדשkikar.co.il בשיתוף גנזים1
לקראת המכירה של 'גנזים' שתתקיים בבית טובי העיר בירושלים, נחשפים פריטים היסטוריים בקטלוג 'גנזים' החדש. המברק ההיסטורי שנשלח מבני הישיבות, פליטי שנחאי אל גדולי ירושלים, ופריטים היסטוריים נוספים (אקטואלי, שיווקי)
מדהים גם בערב פסח: אוסף החנוכיות הגדולמדהים גם בערב פסח: אוסף החנוכיות הגדולצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
5,000 חנוכיות, חלקן עתיקות מאוד, שמגיעות מכ-75 מדינות שונות ומתקופות שונות בהיסטוריה היהודית: ד"ר יוסף שבתאי, יהודי חרדי מירושלים, מחזיק כנראה באוסף החנוכיות הגדול ביותר בעולם (גלריות)
מה צריך לדעת כדי להצליח  / הרב יאיר נחוםמה צריך לדעת כדי להצליח / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום5
אם שאלת את עצמך, כיצד להפוך קשיים להצלחות. וגם, כיצד ההצלחה העצומה של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מדריכה גם אותנו הקטנים בדרך להצלחה. מאמר זה בשבילך (אקטואלי)
סמינר. אילוסטרציהמלגות לסמינר "חכמתכם ובינתכם" שאסור לפספסkikar.co.il בשיתוף צריך עיון
מהי המדיניות הכלכלית הראויה למדינה יהודית ומודרנית? באיזו מידה ראוי שהמדינה תתערב בענייני מוסר הנוגעים לעולמו של הפרט? מהי הגישה היהודית-תורנית ביחס לשינויים הדרמטיים במעמד האישה? והאם בכלל יש תועלת ועניין בעיסוק בשאלות אלו והדומות להן? תכנית מיוחדת לנשים (אקטואלי, שיווקי)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

עדכונים
כיכר facebook