ליברמן  אלי+ישי  ישיבת חברון  מלך..
חסד: נתינה מתוך אהבה/ הרב ישראל אסוליןחסד: נתינה מתוך אהבה/ הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין1
הספירה הראשונה בשבע הספירות היא חסד. עם החסד אנחנו פותחים את המסע של ליטוש המידות. וזה לא סתם במקריות. מהי ספירת החסד ומה משמעותה? (יהדות אקטואלי)
סיפורה של ספירה / הרב ישראל אסוליןסיפורה של ספירה / הרב ישראל אסוליןהרב ישראל אסולין
לילה אחד לאחר ליל הסדר, אנחנו מתחילים במצווה-הזמנית הארוכה ביותר שאנו מצווים בה, מצוות ספירת העומר. לא יום אחד ולא שבעה ימים, לא שבוע ולא שניים; חמישים יום שהם שבעה שבועות (יהדות)
בית הכנסת העתיק בפקיעין. - שימור מורשת יהדות פקיעין: שיפוץ בית הכנסת העתיקשימור מורשת יהדות פקיעין: שיפוץ בית הכנסת העתיקkikar.co.il בשיתוף המשרד לירושלים ומורשת
אתרי המורשת היהודיים קמים לתחייה בפרוייקט מיוחד של המשרד לירושלים ומורשת, וההיסטוריה לא רק נשמרת אלא גם מהווה אתר תיירות אטרקטיבי עם ערף מוסף חינוכי וערכי. אם עוד לא ביקרתם שם, הגיע הזמן (אקטואלי, שיווקי)
תזכורת: לפני החג יש לעשות עירוב תבשיליןתזכורת: לפני החג יש לעשות עירוב תבשיליןכיכר השבת
שביעי של פסח חל השנה בערב שבת, מה שמצריך אותנו להכין 'עירוב תבשילין', כדי שאפשר יהיה להכין אוכל מהחג לצורך השבת. מה עושים ומה מברכים? כל הפרטים (פסח)
רשעים? לא מה שחשבתם - הרהורים מליל הסדררשעים? לא מה שחשבתם - הרהורים מליל הסדרכיכר השבת3
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: רשעים? לא מה שחשבתם • צפו (אקטואלי, יהדות)
כיצד להשפיע בחברה /  הרב יאיר נחוםכיצד להשפיע בחברה / הרב יאיר נחוםיאיר נחום4
אם תחפוץ לדעת מה הסוד שעומד מאחורי השפעה חברתית רחבה, מאמר זה מיועד בשבילך, עם הדרכה כיצד להיות מודל לחיקוי מושלם - בבית עם המשפחה ובחברה (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: כשהבושה מתה4 דקות עם הרב אהרן לוי: כשהבושה מתהכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: כשהבושה מתה • צפו (אקטואלי, יהדות)
המחשבה שמייצרת עושר / הרב יאיר נחוםהמחשבה שמייצרת עושר / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום2
אם שאלת את עצמך, מדוע יש כאלה מקיימים מצוות מעשר, ואינם זוכים בהבטחת העושר. מאמר זה בשבילך עם 'הדרכה מעשית למחשבה שמייצרת עושר' (יהדות, אקטואלי)
מקווה טהרה לזכרו של בעל "איילת השחר". - מקווה טהרה ראשון לזכרו של בעל "האיילת השחר"מקווה טהרה ראשון לזכרו של בעל "האיילת השחר"kikar.co.il בשיתוף טהרת הבית1
זמן קצר לאחר פטירת מרן בעל "האיילת השחר", הגיע לשולחן ארגון "טהרת הבית" בקשה מיוחדת לבנייה מחדש של מקווה טהרה ביישוב נבטים. התושבים במקום ביקשו את עזרת "טהרת הבית" בבניין מקווה בישוב שהוא מוזנח ובלתי ראוי לשימוש (אקטואלי, שיווקי)
פריטים היסטוריים בקטלוג גנזים. - פריטים היסטוריים נוספים  בקטלוג 'גנזים' החדשפריטים היסטוריים נוספים בקטלוג 'גנזים' החדשkikar.co.il בשיתוף גנזים1
לקראת המכירה של 'גנזים' שתתקיים בבית טובי העיר בירושלים, נחשפים פריטים היסטוריים בקטלוג 'גנזים' החדש. המברק ההיסטורי שנשלח מבני הישיבות, פליטי שנחאי אל גדולי ירושלים, ופריטים היסטוריים נוספים (אקטואלי, שיווקי)
מדהים גם בערב פסח: אוסף החנוכיות הגדולמדהים גם בערב פסח: אוסף החנוכיות הגדולצילום: חיים גולדברג, כיכר השבת3
5,000 חנוכיות, חלקן עתיקות מאוד, שמגיעות מכ-75 מדינות שונות ומתקופות שונות בהיסטוריה היהודית: ד"ר יוסף שבתאי, יהודי חרדי מירושלים, מחזיק כנראה באוסף החנוכיות הגדול ביותר בעולם (גלריות)
מה צריך לדעת כדי להצליח  / הרב יאיר נחוםמה צריך לדעת כדי להצליח / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום5
אם שאלת את עצמך, כיצד להפוך קשיים להצלחות. וגם, כיצד ההצלחה העצומה של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מדריכה גם אותנו הקטנים בדרך להצלחה. מאמר זה בשבילך (אקטואלי)
סמינר. אילוסטרציה - מלגות לסמינר "חכמתכם ובינתכם" שאסור לפספסמלגות לסמינר "חכמתכם ובינתכם" שאסור לפספסkikar.co.il בשיתוף צריך עיון
מהי המדיניות הכלכלית הראויה למדינה יהודית ומודרנית? באיזו מידה ראוי שהמדינה תתערב בענייני מוסר הנוגעים לעולמו של הפרט? מהי הגישה היהודית-תורנית ביחס לשינויים הדרמטיים במעמד האישה? והאם בכלל יש תועלת ועניין בעיסוק בשאלות אלו והדומות להן? תכנית מיוחדת לנשים (אקטואלי, שיווקי)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: הקלף המנצח4 דקות עם הרב אהרן לוי: הקלף המנצחכיכר השבת
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: הקלף המנצח • צפו (אקטואלי, יהדות)
אילוסטרציה - וידויו של שופט מקצועי / הרב יאיר נחוםוידויו של שופט מקצועי / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום1
גילוי לב נדיר של שופט - מתי הוא עצמו הופך לשפוט. וגם, תובנה שמונעת התפרצויות ומחוללת צמיחה אצל תלמידים. עם דוגמא ל'צמיחה אישית' (פרשת כי תשא)
"ר' מוישה, העם איתך": פורים עם ח"כ גפני"ר' מוישה, העם איתך": פורים עם ח"כ גפניישראל כהן6
יו"ר דגל התורה משה גפני אירח בפורים, בביתו שבבני ברק, תלמידי ישיבה צוהלים, השתעשע עמם בהסברי המגילה וזכה לקריאות תמיכה - על רקע הפגנות הקיצןנים נגדו. צפו (חרדים)
הוורט במרוקאית - פורים במרוקאית עם הרב מיכאל שושן • צפופורים במרוקאית עם הרב מיכאל שושן • צפוכיכר השבת3
הרב מיכאל שושן, מרצה ויועץ ומטפל זוגי, מתארח מדי שבוע ב"כיכר השבת" ומגיש דבר תורה קצר בשפה המרוקאית ובעברית • צפו בוורטים מיוחדים לכבוד חג הפורים (יהדות)
זמן חיפושים // דקה עם הרב עמיהוד סלומוןזמן חיפושים // דקה עם הרב עמיהוד סלומוןכיכר השבת
מדי שבוע ב"כיכר השבת", הרב עמיהוד סלומון מגיש רעיון קצר מפרשת השבוע, בצורה ברורה ומרתקת • צפו בדקה מיוחדת על זמן חיפושים וחג הפורים (יהדות)
צבי יחזקאלי - צבי יחזקאלי חושף: כך תשמידו את עמלקצבי יחזקאלי חושף: כך תשמידו את עמלקצבי יחזקאלי14
בפורים יש לנו את ההזדמנות להכנס לחמ"ל הקרבות בעמלק. זו ההזמנה של פורים: בוא תראה זה אפשרי. אתה לא קולט כמה תהיה שמח אחר כך. הכל יתהפך, אתה עוד תראה (דעות)
בעת עריכת הכתובה. אילוסטרציה - חתונתה של בת לאב מוסלמי נערכה השבועחתונתה של בת לאב מוסלמי נערכה השבועאסף מגידו1
נורה נולדה באנקרה שבטורקיה לאב מוסלמי ולאם יהודייה, בגיל 9 עלו הוריה לארץ נוכח משבר כלכלי, והיא חזרה בתשובה למורת רוחו של אביה המוסלמי האלים. יד לאחים נכנס לתמונה ומלווה אותה מאז ועד לחתונתה המרגשת השבוע עם בוגר ישיבה (אקטואלי)
מתנת יום הולדת: 10,000 הנחות תפיליןמתנת יום הולדת: 10,000 הנחות תפיליןכיכר השבת7
הרב יצי הורביץ שמרותק למיטתו בעקבות מחלה קשה חגג יום הולדת 46 וחבריו החליטו לשמח אותו במתנה שהוא ממש יאהב - הנחת תפילין. והיענות? אלפים מכל העולם (יהדות)
הזהרו מתורמים בעילום שם / הרב יאיר נחוםהזהרו מתורמים בעילום שם / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום7
חשיבה חדשה: לפעמים עשייה שלא לשם שמיים עדיפה על עשייה לשם שמיים! וגם, קבלו סגולה מעשית להחזקת תורמים נדיבים, לאורך שנים של תרומות טובות (יהדות, אקטואלי)
הרב אייל קרים - יום פטירת משה רבינו // הרב אייל קריםיום פטירת משה רבינו // הרב אייל קריםהרב אייל קרים1
הרב הראשי לצה"ל, תא"ל הרב אייל קרים, במאמר מיוחד ל"כיכר השבת" לרגל ז' באדר, המצוין גם כיום הזיכרון לחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע • "יום מסוגל לתפילות" (צבא)
צדק חברתי // דקה עם הרב עמיהוד סלומוןצדק חברתי // דקה עם הרב עמיהוד סלומוןכיכר השבת1
מדי שבוע ב"כיכר השבת", הרב עמיהוד סלומון מגיש רעיון קצר מפרשת השבוע, בצורה ברורה ומרתקת • צפו בדקה מיוחדת על צדק חברתי והמדד האמיתי לעושר (יהדות)
כך נלמד לתת • 4 דקות עם הרב אהרן לויכך נלמד לתת • 4 דקות עם הרב אהרן לויכיכר השבת
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: כך נלמד לתת. צפו (אקטואלי, יהדות)
איך לקבל אושר וכיצד להתגבר על השנאה?איך לקבל אושר וכיצד להתגבר על השנאה?הרב יאיר נחום7
אם שאלת את עצמך, מה הדרך לאושר? מה הגישה להתנקות מרגשות שליליים? מאמר זה בשבילך. גישה חדשה: המעשה אי אפשר לשכוח, אבל את השנאה אפשר למחוק ולשכוח (יהדות)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook