מלך..  תנובה  אירוויזיון  ביבי
הקלטה נדירה: הרב קוק נגד העלייה להר הביתהקלטה נדירה: הרב קוק נגד העלייה להר הביתסרוגים
"כל המחקרים וכל החיטוטים, המכונים הלכתיים והמכונים מדעיים, נדחים מק"ו. מקדשי תיראו" - כך נשמע הרב צבי יהודה הכהן קוק, בנו של הרב הראשי בארץ ישראל, בהקלטה נדירה שמתפרסמת היום (חדשות)
הקשר בין מקצועיות וחרדים / הרב יאיר נחוםהקשר בין מקצועיות וחרדים / הרב יאיר נחוםהרב יאיר נחום4
מיהו חרדי? ועל הקשר של יתרו לבין החרדי של ימינו! ומדוע שווה להשקיע באיש מקצוע בעל ניסיון • הרב יאיר נחום במאמר מפרשת השבוע והקשר לתעסוקה החרדית (יהדות)
המרצה האמריקני הפופולרי ברעיון לט"ו בשבטהמרצה האמריקני הפופולרי ברעיון לט"ו בשבטכיכר השבת5
אל תפסיק לצמוח • מיוחד: הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון, גדול המרצים היהודיים בארצות- הברית, עם רעיון קצר לט"ו בשבט • צפו בווידאו (יהדות, אקטואלי)
אתרוג. ארכיון - רוצים לחיות עד סוף השנה? תאכלו אתרוגיםרוצים לחיות עד סוף השנה? תאכלו אתרוגיםהרב יוסף חיים אוהב ציון3
בספר "אוהל יששכר" נאמר כי "האוכל אתרוג בט"ו בשבט יזכה להשלים שנתו". עוד על הסגולות הרוחניות והגשמיות של ט"ו בשבט במאמר של הרב יוסף חיים אוהב ציון (ט"ו בשבט בכיכר)
ט"ו בשבט: כך תבדקו אם יש תולעים בתאנהט"ו בשבט: כך תבדקו אם יש תולעים בתאנהישי כהן7
לרגל יום ט"ו בשבט, הרב הגאון רבי אברהם יוסף בסרטון מיוחד בו הוא ממחיש ומדגים בפרוטרוט כיצד יש לבדוק את הימצאותם האפשרית של תולעים בפרי התאנה • צפו (יהדות)
בית הדין הרבני ביטל הסכם גירושין פיקטיביבית הדין הרבני ביטל הסכם גירושין פיקטיביישי כהן
בית הדין הרבני באשקלון ביטל לאחרונה בצעד חריג הסכם גירושין שקיבל תוקף של פסק דין לאחר שהתברר כי הוא פיקטיבי ונעשה למראית עין בלבד • הסיפור המלא (אקטואליה)
הפרנסה משמיים, אבל..הפרנסה משמיים, אבל..כיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: פרנסה משמיים, אבל... צפו (אקטואלי, יהדות)
אילוסטרציה - סגולה לפרנסה: בואו לקרוא את 'פרשת המן'סגולה לפרנסה: בואו לקרוא את 'פרשת המן'כיכר השבת11
ביום שלישי של פרשת בשלח - היום! - יש סגולה מיוחדת לומר את פרשת המן - שניים מקרא ואחד תרגום, כסגולה גדולה לפרנסה טובה | בפנים: פרשת המן ותפילה לפרנסה (יהדות)
הרב אשר יחיאל קסל בהרצאה בישיבת אורייתא עפולה. - "הנך חייל מצוין בלגיונו של מלך מלכי המלכים""הנך חייל מצוין בלגיונו של מלך מלכי המלכים"kikar.co.il בשיתוף הרב אשר יחיאל קסל4
דווקא באותם המקומות שהנך מוצא בעצמך הירידות הכי מרובות, דווקא באותם המקומות עומד הנך להיות כלי להצטיינות של כבוד שמיים. טור של הרב אשר יחיאל קסל (יהדות אקטואלי, שיווקי)
מה באמת מסתתר מאחורי חוק המרכולים?מה באמת מסתתר מאחורי חוק המרכולים?כיכר השבת5
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: מה באמת מסתתר מאחורי חוק המרכולים?. צפו (אקטואלי, יהדות)
רבי אריה לוין. - 70 שנה לגורל הגר"א של רבי אריה לוין - מה קרה שם?70 שנה לגורל הגר"א של רבי אריה לוין - מה קרה שם?kikar.co.il בשיתוף סרוגים
דרשה מבעלה 5,555,555 שקל דמי כתובהדרשה מבעלה 5,555,555 שקל דמי כתובהישי כהן20
האישה דרשה מהגרוש, ספר מחיפה, 5,555,555 שקלים דמי כתובתה. הדיינים, ישבו ארוכות לדון בפרשה ולבסוף פסקו כי הבעל ישלם לאישה 240 אלף שקלים בלבד (יהדות, אקטואלי)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: לא דיבורים ולא נעליים4 דקות עם הרב אהרן לוי: לא דיבורים ולא נעלייםכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והיום: לא דיבורים ולא נעליים. צפו (אקטואלי, יהדות)
הרב גרוסמן והגר"ש כהן. - "המסייעים לזכות את הרבים על ידו יתברכו""המסייעים לזכות את הרבים על ידו יתברכו"kikar.co.il בשיתוף מגדל אור
בקריאתם הנרגשת של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שאליה הצטרף גם הגר"ש כהן, מרחיבים גדולי ישראל שליט"א בדבר גודל מעלתם של המסייעים והתומכים בהרחבת מפעלותיו הברוכים של הרב יצחק דוד גרוסמן (אקטואלי, שיווקי)
שלב אחר שלב: כך מכינים תפילין • צפושלב אחר שלב: כך מכינים תפילין • צפוכיכר השבת2
מדי בוקר אנו מקיימים את מצוות הנחת תפילין • צפו בתיעוד מיוחד של הצלם דוד כהן מהכנת התפילין, סידור הבתים, צביעתם, הכנסת הפרשיות, התפירה וקשירת הרצועות (יהדות)
מסירותו של הגראי"ל שטיינמן  זצוק"ל לתלמידים. - מסירותו של הגראי"ל שטיינמן  זצוק"ל לתלמידיםמסירותו של הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל לתלמידיםאסף מגידו
הרב יונתן אברהם שהגיע לביקור מיוחד בישראל סיפר לתלמידים על אהבתו ומסירותו של מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל לתלמידים: "לקראת השנה החדשה נכנסנו כדי לקבל את ברכתו. הוא היה חלוש ומיוסר וכמעט שלא דיבר עד ששמע כי אנו מבקשים את ברכתו לילדי 'שובו'" (אקטואלי)
השיעור של רבי פנחס ב'מרכז הרב' • צפוהשיעור של רבי פנחס ב'מרכז הרב' • צפוכיכר השבת7
האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא, הגיע ביום חמישי בערב, מוצאי עשרה בטבת, לישיבת 'מרכז הרב' בירושלים ומסר שיעור בנושא - "ביקש יעקב לגלות את הקץ" • צפו בשיעור (יהדות)
הרב אשר יחיאל קסל - "וזאת הברכה אשר ברך אותם"..."איש כברכתו ברך אותם""וזאת הברכה אשר ברך אותם"..."איש כברכתו ברך אותם"kikar.co.il בשיתוף מגדל אור
יעקב אבינו לימד את השבטים את מעלותיהם ואת חסרונותיהם, כדי שישתמשו בהם נכון, כשאדם יודע את מעלותיו או את חסרונותיו, הוא יודע לתעל אותם למקומות הנכונים, וכאשר זה קורה אין ברכה גדולה מזו (פרשת השבוע, שיווקי)
כשראש ישיבה ביקש סליחה מתלמידיו • צפוכשראש ישיבה ביקש סליחה מתלמידיו • צפוכיכר השבת14
לרגל צום עשרה בטבת והחיזוק בבין אדם לחבירו, "כיכר השבת" חוזר אל בקשת הסליחה המטלטלת של ראש ישיבת גרודנא הגרד"צ קרלנשטיין זצ"ל מתלמידיו • צפו בווידאו (ארץ)
הגאון רבי גרשון אדלשטיין - הגר"ג אדלשטיין: "להתחזק באהבת הבריות,  מזלזלים בזה"הגר"ג אדלשטיין: "להתחזק באהבת הבריות, מזלזלים בזה"כיכר השבת16
לרגל צום עשרה בטבת "כיכר השבת" מגיש את שיחתו של ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין על החשיבות שבענייני בין אדם לחבירו • כך נראה את המעלות שבחברינו ולא את חסרונם (יהדות)
הרב ברדא: צריך לצום היום - 20 דקות פחותהרב ברדא: צריך לצום היום - 20 דקות פחותדניאל הרץ31
פסק הלכה מפתיע במיוחד של הרב יצחק ברדא טוען כי יש לצום בצומות הקלים - כמו היום, עשרה בטבת - עד שקיעת החמה בלבד, כ-20 דקות פחות מהמקובל (יהדות, אקטואלי)
הזוכה במקום הראשון. - מפעל הפיס: הוכרזו הזוכים בתחרות החיבורים התורנייםמפעל הפיס: הוכרזו הזוכים בתחרות החיבורים התורנייםkikar.co.il בשיתוף מפעל הפיס1
באירוע הוכרזו שנים עשר הזוכים בתחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס. המעמד נערך במלון ויזניץ 'אריסטוקרט' בבני ברק, בהשתתפות הזוכים ובני משפחותיהם, בראשות רבנים, ראשי ישיבות, ראשי רשויות, אישי ציבור, והנהלת מפעל הפיס בראשות עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס (אקטואלי, שיווקי)
הרב זמיר כהן. - ארכיאולוגיה תנ"כית: ראיון עם הרב זמיר כהןארכיאולוגיה תנ"כית: ראיון עם הרב זמיר כהןkikar.co.il בשיתוף הידברות1
אחרי ההצלחה הגדולה של שני הכרכים הקודמים, יוצא בימים אלה חלק ג' בסדרת "ארכיאולוגיה תנ"כית". מה הקשר בין הממצאים לבין החלטת אונסק"ו לגבי ירושלים, מה הופיע בתבליטים מתקופת כיבוש לכיש, והאם צפוי המשך לסדרה? ראיון (יהדות, אקטואליה)
הרב עמיהוד סלומון עם דקה על חנוכה • צפוהרב עמיהוד סלומון עם דקה על חנוכה • צפוכיכר השבת4
מדי שבוע ב"כיכר השבת", הרב עמיהוד סלומון מגיש רעיון קצר מפרשת השבוע של השבת הקרובה, בצורה ברורה ומרתקת • הפעם, הוא בפינה מיוחדת וקצרה על חנוכה • צפו (יהדות)
אילוסטרציה - כך התאפשר ל"כהן" להתחתן עם גיורתכך התאפשר ל"כהן" להתחתן עם גיורתכיכר השבת1
לאחר תחקיר הלכתי – היסטורי ובלשי חוצה יבשות ודורות התיר בית הדין הרבני באשדוד לאדם ששמו כהן להינשא לגיורת, לאחר שהתברר כי שמו "כהן"רק בגלל סבו החורג (יהדות)
אילוסטרציה - הסכם ממון או כתובה? בית הדין הכריעהסכם ממון או כתובה? בית הדין הכריעישי כהן3
בני זוג ערכו הסכם ממון לפני החתונה, אך כעבור שנה בני הזוג החליטו להתגרש. האישה תבעה את כתובתה והבעל התעקש להיצמד להסכם שערכו. בית הדין צידד בטענת האישה (בארץ)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook