עולם שמייקר כל מילה של דבר ה' - פאר יצירת המכון בשנים האחרונותסודות מחדר העריכה של פאר יצירת 'מכון ירושלים' בעשור האחרוןכיכר בשיתוף מכון ירושלים3
"הוא לא ידע שבשעה ששוחחנו, חלקים נכבדים היו מוכנים לדפוס. מבחינתו הוא צדק. זה נשמע דמיוני. אך כנראה דמיון יכול להפוך למציאות" - סודות מחדר העריכה של פאר יצירת מכון ירושלים בעשור האחרון (יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: אנחנו נשארים בארץ4 דקות עם הרב אהרן לוי: אנחנו נשארים בארץכיכר השבת7
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע:אנחנו נשארים בארץ. צפו (אקטואלי, יהדות)
אין תחום תורני שלא השאיר בו חותם - ר' צבי רייזמןאיש העסקים הישיבשער שלא עושה לעצמו הנחותכיכר בשיתוף מכון ירושלים3
בוגר היישוב ותלמידו של הגרב"מ אזרחי מתקופת 'חברון', וממקום מושבו באמריקה מרביץ תורה לאלפים • 'האיש והתורה' שבבעלותו חברות ענק - סקירה לרגל שבוע הספר (חרדים)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: רוצים אוניברסיטה4 דקות עם הרב אהרן לוי: רוצים אוניברסיטהכיכר השבת6
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: רוצים אוניברסיטה. צפו (אקטואלי, יהדות)
אילוסטרציהסגולת היום: תפילת השל"ה לחינוך הילדיםכיכר בשיתוף יד אליעזר
השל"ה הקדוש המליץ על תפילה מיוחדת להורים שיתפללו עבור חינוך ילדיהם בדרך הישר, והדגיש כי יש לומר את התפילה היום - ערב ראש חודש סיון. התפילה המלאה (סגולות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: הכל תלוי בחניה4 דקות עם הרב אהרן לוי: הכל תלוי בחניהכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: הכל תלוי בחניה. צפו (אקטואלי, יהדות)
האם כולנו נהפוך לצמחוניים? // עמירן דבירהאם כולנו נהפוך לצמחוניים? // עמירן דבירעמירן דביר43
הזמר והיוצר עמירן דביר, מתחבט ומלבן בטור אישי את נושא אכילת בשר והאם הצמחונות היא מעלה או חסרון על פי היהדות? ומה לומדים מפרשת בחוקותי על נושא זה (טור אישי)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: המנצח האמיתי באירוויזיון4 דקות עם הרב אהרן לוי: המנצח האמיתי באירוויזיוןכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: המנצח האמיתי באירוויזיון. צפו (אקטואלי, יהדות)
סגולות ל"ג בעומר עם הרב שלמה זביחי • צפוסגולות ל"ג בעומר עם הרב שלמה זביחי • צפוכיכר השבת9
סגולות נפלאות ומנהגים מבורכים ליום הקדוש ל"ג בעומר (י"ח באייר) שבו מפסיקה תקופת האבלות של "ספירת העומר" - מאת הרב שלמה זביחי, רב קהילת 'תפארת רפאל' (יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: זה הגיבור שלי4 דקות עם הרב אהרן לוי: זה הגיבור שליכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: זה הגיבור שלי. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: כשהתקשורת צודקת4 דקות עם הרב אהרן לוי: כשהתקשורת צודקתכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: כשהתקשורת צודקת. צפו (אקטואלי, יהדות)
אילוסטרציה"יום הצימאון" במקום "יום העצמאות"הרב אברהם בורודיאנסקי4
לולי שיום העצמאות הפך בחלקו ללא תואם את רוח ההלכה, יש להניח שגם חלק גדול מהציבור החרדי היו חשים ביום זה שבח לבורא על פריחת של עולם התורה והישיבות (יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: שירת הכיסאות4 דקות עם הרב אהרן לוי: שירת הכיסאותכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: שירת הכיסאות . צפו (אקטואלי, יהדות)
מצה וביצהתזכורת: לפני החג יש לעשות עירוב תבשיליןכיכר השבת
שביעי של פסח חל בערב שבת, לכן עלינו להכין על פי ההלכה 'עירוב תבשילין', כדי שאפשר יהיה להכין אוכל מהחג לצורך השבת ולהניחו על הפלטה. מה עושים ומה מברכים? (פסח)
מתוך העלון הפופולאריהבטאון הפופולארי 'ממלכת התורה מישקולץ'כיכר בשיתוף מוסדות מישקולץ4
יצירת המופת היוצאת לאור מידי חג ומועד ע"י מרכז מוסדות מישקולץ – ישיבת 'זכרון אליעזר' – מבצר התורה הגדול בפתח תקוה, מוגשת לקוראי 'כיכר השבת' לקריאה והורדה (יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: הצבע שבמרור4 דקות עם הרב אהרן לוי: הצבע שבמרורכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: הצבע שבמרור. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: צביעות על כוס תה4 דקות עם הרב אהרן לוי: צביעות על כוס תהכיכר השבת
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: צביעות על כוס תה. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: לו הייתי אסטרונאוט4 דקות עם הרב אהרן לוי: לו הייתי אסטרונאוטכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: לו הייתי אסטרונאוט. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: לרקוד עם תרנגול4 דקות עם הרב אהרן לוי: לרקוד עם תרנגולכיכר השבת2
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: לרקוד עם תרנגול. צפו (אקטואלי, יהדות)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: מדריך לראיית לילה4 דקות עם הרב אהרן לוי: מדריך לראיית לילהכיכר השבת1
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: מדריך לראיית לילה. צפו (אקטואלי, יהדות)
סכנת ההתבוללות החדשה. בית ספר דו-לשוניהמדינה וההתבוללות - פועלת נגד אך גם מתקצבתאסף מגידו1
נתוני גדילה במספר התלמידים הלומדים בבתי הספר המשלבים יהודים וערבים, "אל תיתנו יד לתופעה שעלולה להביא להתבוללות" (יהדות, שיווקי)
אילוסטרציההרב ששובר מוסכמות במנהטן: "הנוף בחופה שלי היה העשן מהתאומים"כיכר השבת8
זוג הרבנים הצעיר דובי ואסתי שיינר הפכו את בית הכנסת הניו יורקי בראשו הם עומדים, למקום בילוי יהודי נוטף סטייל, שכולם רוצים להגיע אליו - היכן עובר הגבול? (יהדות, אקטואלי)
הגאון הרב דוד לאוהפודקסט התורני הפופולרי ביותר בארה"בכיכר השבת7
הרב הראשי הגר"ד לאו ואשת התקשורת סיון רהב מאיר מספרים בראיון לרב בנימין גולדשמידט, על שיעורי התורה, קירוב רחוקים וסינון דברי תורה בשיעורים • האזינו (אקטואלי)
4 דקות עם הרב אהרן לוי: כסף זה לא הכל4 דקות עם הרב אהרן לוי: כסף זה לא הכלכיכר השבת
הרב אהרן לוי, מרצה למחשבת היהדות ב'ערכים' ומחבר הספרים "לא בשמים היא" ו"לחזור עם תשובה", בפינה אקטואלית שבועית • והשבוע: כסף זה לא הכל. צפו (אקטואלי, יהדות)
הרב שלמה זביחי עם סגולות 'פורים קטן'. צפוהרב שלמה זביחי עם סגולות 'פורים קטן'. צפוכיכר השבת
היום, יום שלישי, י"ד באדר א' - הוא יום 'פורים קטן'. הרב שלמה זביחי, מראשי הקהילה המשהדית, מונה את הסגולות המיוחדות של היום - להתברך לטובה ולברכה. צפו (אקטואלי)
יין. אילוסטרציה"יש לשתות יין ולהשתכר ביום שלישי הקרוב"כיכר השבת15
המשפיע החסידי הרב הגאון רבי מנשה ישראל רייזמן קבע בסוף השבוע בשיעורו כי לעניין המצוה לשתות יין ולהשתכר בפורים, יש עניין לעשות זאת דווקא באדר ראשון, השבוע (ארץ)

אקטואלי

אקטואליה יהודית, השקפה ויהדות באתר כיכר השבת, כאן תמצאו חדשות, ניתוחים מרתקים ומאמרים מעמיקים בסוגיות הלכתיות והשקפתיות העומדות על הפרק.

כיכר facebook