אאא

ארגוני ההצלה החרדיים בישראל, "איחוד הצלה" ו"הצלה גוש דן", יתכנסו בימים אלה לפגישת פסגה בחסותו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן - כך נודע לכתב ´כיכר השבת´.

הארגונים יוצאים למאבק חסר-פשרות בניסיונות החמורים של גורמים שונים ובראשם מד"א, המבקשים לפגוע בעצמאות הארגונים ולנטרל את פעילותם המסורה של המתנדבים מלהציל חיים באירועי חירום ועזרה ראשונה על-פי דרך התורה וההלכה, בהתאם להוראות השוטפות של הרבנים.

בחודשים האחרונים נעשים ניסיונות רבים לנטרל את פעילותם של המתנדבים החרדים הפועלים במסגרת ארגוני ההצלה. במסגרת ניסיונות אלו, נעשה ניסיון להפסיק את העברת ההודעות למתנדבים על פעולות להצלת חיים באירועי חירום ועזרה ראשונה, ואף היו מקרים שלאנשים שהגיעו לסכנת חיים לאחר שמתנדבי הארגונים לא קיבלו בזמן-אמת את ההודעות ממוקדי מד"א, משיקולים קטנוניים.

סגן שר הבריאות גילה מעורבות מיוחדת והצליח להביא למספר שינויים, דוגמת אפשרת כניסתם של מתנדבי "איחוד הצלה" ו"הצלה גוש דן" לאירועים המוניים, כגון ברכת כהנים בחוה"מ בכותל המערבי או לאירועי ל"ג בעומר במירון.

כעת מבקש ליצמן להסדיר את העניינים בצורה עמוקה וטובה יותר, והפגישה היום, תהווה פתח ראשון של אפשרות להחזרת שיתוף הפעולה בין מד"א לארגוני ההצלה.