אאא

בסיור מיוחד שהתקיים היום בעיר אלעד ע"פ הזמנתו ובקשתו של ראש העיר הרב יצחק עידן, סיירו השר להגנת הסביבה  גלעד ארדן  והצוות המקצועי הבכיר של  משרדו ברחבי העיר ובבתי ספר ותלמודי תורה  במטרה לעמוד מקרוב בשטח אחר הצרכים של העיר ולהתרשם מהפעילות הרבה בנושא איכות הסביבה באלעד . ראש העיר הרב יצחק עידן שהנושא קרוב מאוד  לליבו וניצב בראש סדר העדיפויות ביקש באופן אישי להראות בפועל לשר ארדן את  הפעילות הרבה וההשקעה האדירה של העירייה בתקצוב חזות העיר ובשמירה על איכות הסביבה.

בתום הסיורים בשטח התקיימה פגישת עבודה מקצועית בלשכת ראש העיר שבה נכח הצוות הבכיר של המשרד להגנת הסביבה וכן בכירי העירייה ,

"התרשמתי מאוד מהעשייה הנרחבת ומהמנהיגות שלך" אמר השר לראש העיר והוסיף כי, "אלעד היא עיר שיש בה מנהיגות ותרבות ואני מודה לכם על הפעילות הענפה שנעשית כאן".

השר ארדן אמר עוד כי "המקור לשמירה על הסביבה זה התורה, כתוב לעבדה ולשמרה והערכים של השמירה על הסביבה הם יהודית דתיים ואלי יותר מכל חרדים. איכות הסביבה זו צניעות ולא לבזבז משאבים, ובל תשחית, אין אף עיר בציבור החרדי שמתנהלת מבחינת סדר וניקיון כמו העיר אלעד".

השר ארדן אמר כי להערכתו המשרד יוכל להקציב כחמשה מיליון שקלים לתוכנית מטמוני האשפה ושהוא יתמוך בפרויקטים של ´בתי ספר ירוקים´. לקראת סוף דבריו סיפר השר כי בעבר הוא הציע לעיתונאי שטען כי ריבוי ילדים גורם לפגיעה באיכות הסביבה כי, "אני לא רשאי לקבוע למשפחה כמה ילדים הם יכולים להוליד אבל אם אתה וקוראיך תתחילו לשמור שבת כבר חסכת 15 אחוזים בחשמל, פליטת גזים וזיהום אוויר" , כמו כן הבטיח השר כי המשרד שבראשותו יהיה תמיד לראשות ראש העיר.

ראש העיר הרב יצחק עידן הודה בדבריו לשר להגנת הסביבה על שבא לסייר בעיר אלעד. ואמר בין דבריו כי, "אני עוקב מקרוב אחר פעילותו של השר וכאימרתו הידועה של  רבי מאיר שפירא מלובלין , שלפוליטיקה הולכים כדי להוציא יהלומים מבור שופכין, ואכן  השר מוציא יהלומים מפסולת בלי לרדת לשופכין". עוד אמר ראש העיר כי נושא איכות הסביבה הוא נושא שעומד כל הזמן בראש סדר העדיפויות של לשכתו, ומכיוון  שאין הכנסות מתעשייה והעיר מבורכת ב"ה במשפחות ברוכות ילדים רבות וע"כ הכנסות העירייה מועטות,  "אפ"כ אנו חושבים שעיר חייבת להיות נקייה ולכן משקיעים רבות בחזותה של העיר ובמחזור , וזו מהותו של אורח החיים החרדי שיש נקיון וחיים בצניעות ואין תרבות של קניה, וכשמשפחה  ממחזרת זה גורם שקונים פחות ולכן אנו שמים ע"ז דגש, כבר מגיל צעיר לחנך לנושא חשוב זה".

ביקורו של השר להגנת הסביבה  הוא המשך רצוף וישיר של סדרת ביקורים בעיר של בכירים בממשלה ובכנסת , ביקורים שיוזם ומוביל בתקופה זו  רוה"ע הרב עידן במטרה לחזק את העיר לפתח אותה ולמצב אותה גבוה במפת הערים בישראל.

יש לציין שלסיור זה קדם מפגש הכנה של מ"מ מנכ"ל הערייה הרב חזי חנונו עם מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה שבו הועלו צרכיה של העיר ביתר פירוט.