אאא

"המדינה שלוחצת בעקביות על ישראל לשחרר מחבלים רוצחים, עושה סקנדלים על שחרור מרגל יהודי שלא רצח אף-אחד ואשר יושב קרוב לשלושים שנה בכלא. זה פשוט הזוי ובלתי נתפס" - כך אומר הבוקר (רביעי) גורם בכיר בירושלים בשיחה בלעדית עם 'כיכר השבת'.

הגורם, שר בכיר, מעורב היטב ביחסים בין ישראל לארה"ב, טוען כי "ישנה אכזבה רבה בירושלים מההתנהלות של ארה"ב בפרשה, ובפרט מהסירוב האחרון".

לדבריו, "הסירוב אומנם אינו מוחלט, אבל עצם העובדה שכך מתנהלת ארה"ב מול הידידה הכי חזקה שלה במזרח התיכון - מלמדת משהו על הזלזול של האמריקאים כלפיי ישראל".

הגורם טוען כי "סוכנים אחרים שעשו עבירות הרבה יותר גדולות שוחררו מזמן, או קיבלו חנינה, אבל עם פולארד מתנהגים בקשיחות בלתי מובנת".

בשיחה עם 'כיכר השבת', טוען הגורם כי למרות הסירוב של ארה"ב, ישראל ממשיכה במאמציה לשחרור פולארד. "הבקשה של פרס - זו לא המילה האחרונה, ישנם פעילויות רבות שנעשות מאחורי הקלעים. אנחנו מאוכזבים, אבל לא מרפים", הוא אומר.

ארה"ב אמרה "לא" לפרס

אמש, דובר המועצה לביטחון לאומי טומי ויאטור הודיע כי לא חל שינוי בדעתה של ממשלת ארה"ב בסוגיית יונתן פולארד וכי אין בכוונת הממשל לשחררו בקרוב.

בוועד למען שחרורו מקווים שהודעת הבית הלבן מתייחסת רק לנקודת הזמן הנוכחית וכי הם מקווים שבסופו של דבר הממשל האמריקני יחליט לשחרר את פולארד שמרצה מעל 26 שנה בכלא האמריקאי.

"צר לנו שלא זכינו לתשובה חיובית כבר היום" אומרים בוועד למען פולארד. "יהונתן עדיין מאושפז ואנו חוששים מאוד לגורלו, הודעת הבית הלבן התייחסה לנקודת הזמן הנוכחית ואנו מקווים שהנשיא אובמה ייקבל בסופו של דבר בהקדם החלטה לקצוב את עונשו של יהונתן על בסיס הומניטרי ולאפשר לו להעביר את שארית ימיו כאדם חופשי.

עוד הוסיפו בוועד והודו לנשיא המדינה שמעון פרס ששיגר איגרת מיוחדת לנשיא האמריקני וביקש את שחרורו של פולארד "אנו מודים לנשיא פרס על פנייתו הנרגשת לנשיא אובמה ומקווים שימשיך לפעול ללא לאות עד לשחרורו המהיר של יהונתן"