אאא

לאחר יותר מיממה של מצור תעופתי על ישראל, רשות התעופה האמריקנית (FAA) הסירה הבוקר (חמישי) את איסור הטיסות שהוכרז שלשום על נתב"ג.

ההכרזה על איסור הטיסות באה בעקבות ירי הרקטות לעבר נתב"ג, שאחת מהן פגעה בבית ביהוד, לא הרחק מנמל התעופה של ישראל.

בהודעת ה-FAA נאמר כי ההחלטה לבטל את האיסור התקבלה בעקבות הערכה ביטחונית.

ההחלטה תיכנס לתוקף בשעה 23:45 לפי שעון וושינגטון. חברת U.S. Airways הודיעה כי היא תוציא הערב טיסה מארה"ב לישראל.

הרשות ציינה בהודעת כי לפני ההחלטה עבדו אנשיה בשיתוף פעולה עם הממשל בארה"ב כדי להעריך מחדש את המצב הביטחוני בישראל.

הרשות הוסיפה וציינה כי הם בדקו בקפידה מידע חדש על צעדים חדשים שנקטה ישראל כדי להקטין את הסיכונים לתעופה האזרחית שתנחת בנתב"ג.

"המשימה העיקרית של רשות התעופה האמריקנית והאינטרס שלה הם ההגנה על אנשים שנוסעים בחברות התעופה בארה"ב", נמסר מהרשות, "נמשיך לעקוב אחרי המצב הנזיל סביב נמל התעופה בן גוריון בשיתוף פעולה הדוק וננקוט פעולות נוספות במידת הצורך".

שר התחבורה ישראל כץ בירך על ההחלטה שהתקבלה בארה"ב וציין כי "שוב הוכח כי שמי ישראל בטוחים. מי שניסה להטיל מצור על ישראל נכשל. אני מקווה החברות האירופיות יודיעו גם הן על חזרתן לפעילות בהקדם".

דובר רשות שדות התעופה, עופר לפלר, אמרת בתגובה כי "המגעים שניהלו ראש הממשלה, שר התחבורה, ראש רשות התעופה ומנהל נתב"ג עם האמריקנים הביאו בסופו של דבר לחידוש הטיסות לישראל. כפי שאמרנו, שדה התעופה בן גוריון הוא המקום הבטוח בישראל, ושדה התעופה הבטוח בעולם. קיבלנו את אישור מינהל התעופה האמריקני להחזרת הטיסות, ואני מאמין שמהלך דומה יהיה גם עם החברות האירופיות שהפסיקו את טיסתן לישראל".