אאא

הרב מיכי רב-נוי מלוס אנג'לס, הצליח לגרום ביום רביעי האחרון לקבוצת אנטישמיים שתקפה אותו מילולית במהלך יום רביעי האחרון כשהיה בדרכו לבית הכנסת - להתנצל בפניו על הדברים. "יהודים, אל תתכופפו" כתב הרב רב-נוי ברשת הפייסבוק. "הנקודה העיקרית הייתה להראות להם שלא נשלים עם זה ונגרום להם להתנצל".

לפי הפרטים שפורסמו בכלי תקשורת מקומיים, הרב רב-נוי צעד לבית הכנסת בלוס אנג'לס בשעה 09:15 בבוקר, כאשר הגברים האנטישמיים שהיו רכובים על אופניים קראו לעברו קריאות גנאי ובהן "הנה יהודי הולך, תראו אותו". הרב רב-נוי שיחזר את האירוע: "צעקתי מיד לעברם; 'בואו לכאן ותגידו לי את זה בפנים'". הם המשיכו לרכוב הלאה, והרב קרא לעברם שוב "אל תרכבו מכאן כמו פחדנים". 

הרב המשיך ותיאר את אשר אירע: "הקב"ה שם אותי במקום ובזמן המתאים, ניידת משטרה נסעה באזור. שרקתי בקול לעברה. סיפרתי לשוטרת שעצרה לידי את מה שקרה, ואמרתי כי זה לא יכול לקרות בארצות הברית, בבקשה תרדפו אחריהם".  הגברים האנטישמיים נתפסו דקות ספורות לאחר מכן. 

 (צילום: )
האנטישמים מוצמדים לקיר באזיקים (צילום מטושטש: מתוך הפייסבוק של הרב רב-נוי)
הגדלה

"השוטרת התנצלה בפניי" סיפר הרב, "היא אמרה 'אני לא יכולה לעשות הרבה יותר מזה; הם לא ביצעו פשע באופן רשמי, אך כנגד אחד מהם יש צו מעצר, והוא ייכנס היום לכלא'". הרב המשיך לשחזר את האירוע: "אמרתי לשוטרת, 'הענשת אותם על ידי כך שעצרת אותם והכרחת אותם לעמוד בצורה כזו. העברת להם מסר שהם צריכים לתת דין וחשבון על מעשיהם. הם חייבים להתנצל".

"הלכנו לעברם ואמרתי להם שיתנצלו" סיפר הרב. "אמרתי להם, 'סבלנו במשך 2,000 שנה; איננו צריכים לעבור את זה בארצות הברית'. והם התנצלו פעם נוספת".