אאא

 בעוד באירופה עשרות אלפי מפגיני מוסלמים יוצאים לרחובות בהפגנות שנאה נגד היהודים ונגד ישראל, בארה"ב תמיכה כמעט מקיר לקיר בפעולה הישראלית במסגרת מבצע 'צוק איתן'.

אחד מהחשובי המגישים בטלוויזיה האמריקנית, ביל מאהר, אמר בתוכניתו Real Time ב-HBO, "אתם באמת מצפים מישראל לא להגיב? וזכה למחיאות כפיים סוערות. בפאנל שנערך בתוכניתו של מאהר שררה תמימות דעים נדירה בין המגיש הדמוקרט למרואיין הרפובליקני, כאשר הדיון הגיע למצב בישראל. "אני מרגיש איום ונורא על כל ילד פלסטיני שמת, אבל זה אביך, אחיך והדוד שלך שיורים את הרקטות הללו לישראל. אתם באמת מצפים מישראל לא להגיב?" שאל מאהר, והצופים הריעו למנחה. 

מאהר המשיך בדברי התמיכה לאורך התוכנית וציין את העובדה שישראל מסוגלת להגן על עצמה עקב המומחיות של היהודים במדעים: "ליהודים, אני חושב, יש 150 פרסי נובל, ולמוסלמים יש שניים. זה נראה כמו יתרון גדול לקבוצה העברית"...

מאהר הוא לא השמאלני היחיד שהזדהה עם המבצע שמנהלת ישראל ברצועת עזה, ובאופן נדיר התייצבו גם ב'ניו יורק טיימס' - אחד העיתונים החשובים בעולם - לצידה של ישראל במאמר המערכת הסוקר את האירועים באובייקטיביות.  במאמר הדגישו עורכי ה'ניו יורק טיימס' כי מבצע צבאי אינו מבטיח יציבות לטווח ארוך, אך הבהירו כי ישראל לא יכולה לעבור בשתיקה על ירי לא מובחן אל עבר אזרחיה. העיתון ציין גם את דבריו של הנשיא אובמה לפיהם "אף מדינה לא יכולה לקבל שרקטות נורות לעברה וטרוריסטים חופרים מנהרות לעבר השטח שלה", ומזכיר את הריצה של אזרחים ישראלים למרחבים מוגנים: "חמאס אינו יכול להביס את הישראלים, אז הוא מנסה להפחיד אותם".

בהמשך המאמר גינו הכותבים את השימוש שעושה חמאס בילדים ואזרחים, "מנהיגי החמאס ראויים לגנאי על שהם מאחסנים ומשגרים רקטות באזורים צפופי אוכלוסייה, בציניות, תוך ידיעה שהדבר יגרור ירי ישראלי למקומות שבהם חיים ומשחקים אזרחים"

גם גורמי ממשל הביעו תמיכה בלתי מסויגת בישראל, ג'יין הרמן, חברת בית הנבחרים לשעבר מטעם הדמוקרטים וכיום נשיאת מכון "מרכז וילסון" בוושינגטון, אמרה שזו אחת הפעמים הבודדות בחייה שהיא מסכימה עם בעל הטור השמרני צ'ארלס קראוטהיימר, שאמר כי בזמן שישראל מפתחת את מערכת כיפת ברזל כדי להגן על אזרחיה מטילים, החמאס משתמש באזרחים שלו כדי להגן על הטילים.

בהודעות הרשמיות הביעו נשיא ארצות הברית ברק אובמה ומזכיר המדינה ג'ון קרי תמיכה בישראל. בשיחה ביום שישי, בעת שנשמעה אזעקה בתל אביב, אמר אובמה לראש הממשלה בנימין נתניהו: "ארה"ב תומכת בזכות ישראל להגן על עצמה, נסו להפחית ככל האפשר פגיעה באזרחים".

 בעוד התמיכה האמריקנית בישראל גוברת וחוצה עיתונים ומפלגות, בעיתון 'הארץ' בוחרים לשייך את התמיכה הישראלית בישראל לגורמים אחרים לחלוטין. תחת הכותרת, "עם כל הכבוד לנתניהו, הקרדיט מגיע לאסד ופוטין", כותב פרשן של העיתון השמאלני, חמי שליו, "עם כל הכבוד לראש הממשלה, לדובר צה"ל ולשאר אשפי ההסברה שלנו, חלק ניכר מהקרדיט על מצבה המדיני המשופר יחסית של ישראל במבצע "צוק איתן" מגיע לבשאר אסד, לראשי ארגון המורדים בעיראק המתקרא המדינה האיסלאמית (לשעבר דאע"ש) ולמפקדי המיליציה של הרפובליקה העממית של דונייצק."