אאא

הממשל האמריקאי מתכוון להעניק סיוע ביטחוני מסוג חדש ולשם שינוי לא לצבאות או מיליציות חמושות. על-פי הדיווח של דובר צה"ל, שרת החוץ האמריקאית, הילרי קלינטון, התחייבה להשקיע 25 מיליון דולר בפיתוח כלים כדי לסייע למהפכנים המקוונים ומתקוממי הרשתות החברתיות.

בנאום שנשאה קלינטון באוניברסיטת ג´ורג´ וושינגטון, בוושינגטון הבירה, התחייבה לסייע במימון כלים שיאפשרו לאזרחים במדינות, תחת משטרי דיכוי, לעקוף ניסיונות לחסום את פעילותם או לצנזרה או אולי אף לייצר רוחב פס אינטרנטי באזורים ש"הוחשכו" על ידי השלטונות.

"מכיוון שאין אפליקציה לזה", אמרה קלינטון, ארה"ב תסייע לפתח כלים טכניים והכשרה עבור אותם אקטיביסטים שהממשל חפץ לסייע להם.

הבלוג הביטחוני Danger Room, שפרסם את הדיווח, הביע ספק האם הסכום המזערי, ביחס לתקציב הממשל, יכול באמת לסייע למהפכות המקוונות. לקראת סוף 2010 אמרה שרת החוץ כי ארה"ב צפויה לפרסם הצעה לאסטרטגיית סייבר בינלאומית, שתציג את קווי הפעולה המקובלים על המעצמה בתווך האינטרנטי.

שרת החוץ האמריקאית דיברה בעבר על "אג´נדת החירות" הקוראת למעשה למדינות כמו סין, להסיר את החסמים והצנזורה מעל רשת האינטרנט. האג´נדה הזאת נראתה מעט בעייתית כשבת הברית המצרית הפילה את רשת האינטרנט ושיבשה את פעילות הרשת הסלולרית.

בשבוע האחרון השיק משרד החוץ האמריקאי טוויטר דובר פרסית, כנראה במטרה לסייע למפגינים המתנגדים לשלטון באיראן.