אאא

אבל במערכת הפוליטית: ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון נפטר במהלך יום שבת, לאחר אשפוז של שמונה שנים במצב של תרדמת. שרון היה בן 85 במותו.

מחר (ראשון) יוצב ארונו של שרון במשכן הכנסת, וביום שני הוא יובא למנוחות בטקס המוני בהשתתפות רבים מהארץ ומהעולם, ויקבר בסמוך לרעייתו לילי ע"ה בחוות השקמים. 

מות אריאל שרון - סיקור מקיף ב'כיכר השבת'

אריאל שרון, היה ראש הממשלה האחד עשר של מדינת ישראל וכיהן בתפקיד בין השנים 2001 ל-2006.

בשבועות האחרונים חלה הידרדרות חמורה במצבו של שרון, הוא סבל מאי ספיקת כליות, דבר שגרם לקריסת המערכות בגופ ומאוחר יותר גם למותו. 

כזכור, שרון אושפז כשהוא בתרדמת למעלה משמונה שנים, וזאת לאחר שעבר אירוע מוחי בעת כהונתו כראש ממשלה. מה שהוביל אז את מזכיר הממשלה והיועץ המשפטי להעביר בשיחת טלפון את סמכויות ראש הממשלה מידיו של שרון לממלא מקומו אהוד אולמרט. 

 (צילומים: פלאש 90)
אריאל שרון בכותל המערבי (צילום: פלאש 90)
הגדלה
 (צילומים: פלאש 90)
הפגנת פעילי ימין נגד ההתנתקות, בשנת 2004 (צילום: פלאש 90)
הגדלה

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 (צילומים: פלאש 90)
מפונה לבית החולים (צילום: פלאש 90)
הגדלה

במהלך השנים האחרונות, שרון היה מאושפז תחת אבטחה כאשר מלבד בני משפחתו ומספר מצומצם של מקורבים, אף אדם זר לא הורשה להיכנס לחדרו.

אריאל שרון ייזכר בהיסטוריה הישראלית כמי שהוביל בשנת 2005 את פינוי הישובים היהודים בסמוך לרצועת עזה, פינוי גוש קטיף (ההתנתקות), מה שגרם לציבור הימני בישראל לראות בו כאויב ההתיישבות למרות ששנים קודם לכן היה מתומכיה. באותה שנה, פרש שרון מהליכוד, הקים את מפלגת 'קדימה' והיה לאיש עם הכוח הפוליטי החזק בישראל, כשאף פוליטיקאי אחר לא הצליח לערער את כיסאו כראש הממשלה.

בעקבות תוכנית ההתנתקות, תקף מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל את שרון, ובשיעור שמסר בישיבת 'יחווה דעת' כינה אותו "אכזר - רשע". הרב עובדיה יוסף אף קילל אותו: "שהקב"ה ייתן לו מכה אחת וימות שלא לקום ממנה", קללה שתלמידי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל כמו גם אנשי ימין, טוענים שאכן שהתקיימה.

 (צילומים: פלאש 90)
שרון בימיו כראש ממשלה (צילום: פלאש 90)
הגדלה
 (צילומים: פלאש 90)
הפגנת תמיכה של ש"ס באריאל שרון (צילומים: פלאש 90)
הגדלה
 (צילומים: פלאש 90)
הרב עובדיה יוסף עם אריאל שרון (צילום: לע"מ)
הגדלה