אאא

התבטא נגד אובמה וספג נזיפה מנתניהו: שר הבינוי והשיכון אורי אריאל ננזף היום (ראשון) על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, וזאת בשל התבטאות שלו נגד הנשיא אובמה. כך מדווח היום 'הארץ'. 

על פי הדיווח, נתניהו התייחס לאמירות של אריאל לאחר שצלמי העיתונות יצאו מחדר ישיבת הממשלה, ואמר כי: "אין מקום להתבטאויות פרטיות. יש כאן ניהול מרכזי, אחראי וקפדני, וכך נוהגת ממשלה אחראית, ועל אני מבקש מכם להמשיך לנהוג באחריות".

 (צילום: פלאש 90)
הנשיא אובמה בביקורו בישראל, לפני מספר חודשים (צילום: פלאש 90)
הגדלה

"אני מבקש אל תנהגו בחוסר שיקול דעת ובחוסר אחריות מול בעלת בריתנו ארה"ב כדי לזכות בכותרת של הרגע. אני קורא לכולם - המשיכו להתנהג באחריות. זה חשוב לביטחונם של כל אזרחי ישראל. ישראל תמשיך להגן על עצמה ותמשיך לשמור על הקשרים האסטרטגיים שלה. נבחרתם לשרת את אזרחי ישראל מתוך הממשלה וההתבטאויות האלה לא משרתות את אזרחי ישראל" צוטט נתניהו ב'הארץ'.

מוקדם יותר, תקף השר אריאל את התנהלותו של אובמה במסבר מול סוריה, ואמר בראיון לגלי צה"ל: "לא צריך לחכות שימותו עוד עשרות אלפי ילדים כדי להתערב בנעשה בסוריה. כשאתה זורק גז לאוכלוסייה, פירושו שאתה יודע שאתה הולך לרצוח אלפי נשים, ילדים, בכלל בלי שום ניסיון הבחנה. מספיק עם הדבר הזה, זה שפן שרוצח, אז טפלו בו".