אטיאס על רקע הבנייה בי-ם (צילום: COL ופלאש 90)
אאא

דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, הבהיר הערב (שני) כי ארצות-הברית מתנגדת לבנייה החדשה של ישראל במזרח ירושלים. 

"ארה"ב מתנגדת לכל בנייה ישראלית חדשה במזרח ירושלים", נכתב בהודעה הנחרצת, "המעמד של ירושלים הוא נושא למעמד הקבע שצריך להיפתר על ידי הצדדים באמצעות משא ומתן ובתמיכה של הקהילה הבינלאומית".

דובר הבית הלבן קרא לשני הצדדים לחזור לשולחן המו"מ בלי תנאים מוקדמים בהקדם האפשרי.

"ארה"ב מכירה בכך שירושלים היא סוגיה בעלת חשיבות עמוקה בשביל הישראלים, הפלסטינים, היהודים, המוסלמים והנוצרים. אנו מאמינים שבאמצעות משא ומתן, הצדדים יכולים להגיע להסכמה על תוצאה שתכיר בשאיפות שני הצדדים לגבי ירושלים ותבטיח את מעמדה עבור האנשים מסביב לעולם", נמסר בהודעה.

הדיווח על המרכז פורסם לראשונה אמש (ראשון) על-ידי העיתונאי רביב דרוקר בערוץ 10.

הבוקר, בעקבות הדיווח, העניק השר אטיאס ראיון מיוחד לרזי ברקאי ב'גלי-צה"ל'. הראיון נערך טרם התגובה האמריקאית ושם, הוא גילה, שהם מעודכנים בהכל.

"ראש-הממשלה אמר שהוא רוצה לעבוד מול ארה"ב בשקיפות. האם הם הופתעו? אף-אחד לא מופתע", אמר אטיאס.

"אני לא מתעסק בענייני הרי-גורל עם ארה"ב. אני משתדל להוזיל את מחירי הדירות", אמר אטיאס.

"ירושלים היא בירת ישראל. אני לא מיתמם וחושב שזה לא משפיע, אבל המרכז לא יצא כדי להתריס נגד מישהו, זה לא יצא בנפרד. זה יצא בתוך מקבץ של 2500 יחידות דיור".

האם ראש-הממשלה ידע על המכרז. זה עובר את אישורו?

"במערכת היחסים שיש ביני ובין ראש-הממשלה, אין ספק שאני לא מפתיע אותו והוא לא קורא על זה בעיתון. הוא התחייב לנשיא ארה"ב שאנחנו ננהג מולם בשקיפות מלאה - בכל מה שמפריע להם. לא משנה אם אנחנו מסכימים או לא מסכימים. נוהגים בשקיפות. אז ברור שגם בנושא הזה, אני לא חסר אחריות ומוציא הודעה שכזו בלי שראש-הממשלה יודע מזה".

בסיום הראיון, הציע המראיין רזי ברקאי דיל לאטיאס... האזינו.