אאא

המלחמות בש"ס: יו"ר ש"ס אריה דרעי נשמע בימים אלו תוקפני והחלטי באשר למצב בתנועה הספרדית והמאבק שלו עם יו"ר ש"ס לשעבר ח"כ אלי ישי.

בראיון חג ליובל קרני ועקיבא נוביק ב"ידיעות אחרונות" שיפורסם מחר, ערב חג הסוכות, מצהיר דרעי כי "מרן בסוף ימיו ומועצת חכמי התורה מינו אותי ליו"ר, והמועצת נותנת לי היום גיבוי מוחלט ומלא".

דרעי נשאל אם הוא מרגיש בטוח בשבתו כיו"ר התנועה ומשיב: "כן, זה לא עומד למבחן".

באשר למצב היחסים בינו לבין אלי ישי, אומר דרעי: "אני יודע שהוא עובר תקופה לא קלה. אני מבין את זה, מנסה להתחשב בזה ולכן אני לפעמים גם קצת יותר מדי ארך אפיים ומגלה התחשבות".

"אבל אני הבהרתי, ואבהיר את זה ביתר שאת כשיתחיל המושב הבא בכנסת", אומר דרעי בנחרצות, "לא יהיה מצב כזה שיהיו שתי תנועות בש"ס. לא אתן לזה לקרות. אם יש למישהו בש"ס מחשבה להתפלג או להתנהל בצורה עצמאית, אני מזמין אותו לעשות את זה עכשיו. אני ומועצת חכמי התורה לא ניתן בשום אופן שבעולם ליצור בש"ס אווירה כזו".

"אני מבין שקשה לאלי ישי, הוא היה 13-12 שנים יו"ר התנועה וקשה לו שהרב החליט בסוף ימיו בצורה הזו", אומר דרעי ומשגר עקיצה עסיסית לעבר אלי ישי, "הרי גם אלי ישי אמר כל החיים שלו שמרן ומרן ומרן - זו הייתה הסיסמה וזה היה הכיוון ואף אחד לא ירצה לפגוע בזכרו של מרן. נקודה".