אאא

בש"ס הרשמית מעדיפים אומנם להתעלם מהכרזתו של אריה דרעי אמש כי יתמודד בבחירות הבאות לכנסת, אולם כמה חברי-כנסת מהתנועה אחראים על התבטאויות מעניינות בעקבות הסערה הפוליטית. 

ח"כ יצחק וקנין אמר אתמול לכלי התקשורת כי "הרב דרעי לא אמר מילה על כך שהוא נלחם נגד ש"ס. הוא רוצה להתמודד וזו זכותו. אמרתי בעבר שקשה לי להאמין שבסוף הוא ילך בתנועה נפרדת, אך אם יחליט בסופו של יום – זו זכותו הלגיטימית.

ואילו ח"כ ניסים זאב התבטא: "דרעי לא יפעל ללא הגושפנקא של מועצת חכמי התורה, ואינני מאמין שהוא יחתור נגד תנועת ש"ס שהוא צמח מתוכה - ולו רק משום הכרת הטוב שהוא מחויב לה". 

זאב הוסיף ואמר: "הפרובלמטיקה שבהקמת תנועה חדשה היא שיוזמותיו ינוצלו על ידי גורמים פוליטיים ותקשורתיים העוינים לתנועת ש"ס על מנת לזרוע פירוד ומחלוקות אשר בסופו של דבר עלולים להזיק ואף להחליש את התנועה".

לא רוצים את דרעי

"אין ספק", אמר זאב, "שכל הגורמים שנלחמו ללא הרף נגד ש"ס במשך כל השנים רק מחכים שתהיינה מחלוקות בקרב מנהיגי היהדות הספרדית ורבניה, על מנת ליצור קרע בקרב תומכי ש"ס ובוחריה". 

הודעתו של דרעי, כצפוי, עוררה סערה בקרב פעילי ש"ס. אלה כבר ציינו כי דרעי לא מצא עיתוי ראוי יותר להודיע על חזרתו לפוליטיקה מאשר בשבוע בו קוראים בפרשת קורח. "כמו קורח, גם הוא רוצה ליצור פילוג", אמרו פעילים. 

וכיצד מגיב הציבור להודעתו של דרעי? סקר שערך ערוץ 10 עולה כי 46 אחוז מהציבור החרדי אינם רוצים בשובו של דרעי. 

לפי נתוני הסקר, רק 21% מהחרדים הביעו תמיכה בשובו של יו"ר ש"ס לשעבר לזירה.

בציבור הדתי הלאומי ההתנגדות לחזרתו של השר לשעבר חזקה יותר. 79 אחוזים בקרב הדתיים-לאומיים מתנגדים לשובו של דרעי לפוליטיקה. רק 15 אחוזים הביעו תמיכה במהלך.

נתון מעניין הגיע דווקא מקרב הציבור המסורתי שם זוכה אריה דרעי לאהדה רבה הרבה יותר. 66 אחוזים מתוך הציבור המסורתי תומכים בשובו של השר לשעבר לזירה ואילו 19% נגד, השאר מתלבטים. בסך הכל, בקרב כלל הציבור, 46 אחוזים הביעו בסקר תמיכה בדרעי.