אאא

בנאום שנשא במליאת הכנסת, תקף ח"כ יעקב אשר את שר האוצר יאיר לפיד וסגנו מיקי לוי, בגין ה"פשרה" המבישה שהשיג עם היועץ המשפטי לממשלה, להגביל את סכום רכישת דירה על-ידי החרדים, ל-600,000 שקל ובכך יוכלו לזכות בפטור ממע"מ על רכישת דירה ראשונה.

"אני חושב ששר האוצר לא היה הולך על התוכנית הזו בשום צורה שהיא, אם זה לא היה פוגע בחרדים. כל הפעילות שלו, כל הסיפוק שלו, הכל מוזן על שנאה, על אפליה", טען יעקב אשר.

"הפתרון שמצאו יחד עם היועץ המשפטי לממשלה הוא פתרון כל כך 'אמיתי', להגביל את החרדים ברכישת דירה עד שש מאות אלף ש"ח! בסכום הזה אפשר לקנות דירה, אולי על הירח...", אמר אשר.

"אני רוצה לספר לכם", המשיך ח"כ אשר בדבריו, "התקיים אמש דיון במליאה על כריתת עצים. השר לאיכות הסביבה דן בנושא מכל צדדיו. אני רוצה לבקש מכבוד השר'"אל תאפשר כריתת עצים, תשאיר את האופציה ללפיד להציע לנו לגור שם, הרי אנו עבורו כמו קופים'".

יעקב אשר המשיך ואמר כי "מלבד השנאה הפתולוגית המנחה את שר האוצר, הרי השר וסגנו פשוט לא יודעים לקרוא מספרים, ספרה אחר ספרה. כשם שהם סיפרו לנו בתחילת כהונתם שהמדינה שקועה בגירעון של 45 מיליארד שקל ובסוף התברר שלא דובים ולא יער, כך  היום ממשיך שר האוצר לטעון בבורות כי דירה בביתר ובמודיעין עילית שווה עד 600,000 . הרי כל אחד יודע כי הנתונים הללו מומצאים, מופרכים, הוא לא טורח לקרוא כמה ספרות ברצף. כל פעילותו של שר האוצר מוזנת משנאה, שנאה ועוד שנאה".