אאא

אפלייתם של תושבי בני ברק, משפחות הנמנות על הציבור החרדי, במניעת כניסתם בחינם אל ה"ספורטק" החדש בגבעת שמואל, שפורסמה הבוקר (ראשון) ב"כיכר השבת", גרם לסערה גדולה בקרב תושבי עיר התורה והחסידות כמו גם בקרב העסקנים ואישי ציבור הרואים את ההתנכלות בחומרה רבה.

ח"כ יעקב אשר מסיעת "יהדות התורה" ומי שכיהן בעצמו כראש עיריית בני ברק הסמוכה אומר ל"כיכר השבת" בתגובה כי "לא יעלה על הדעת ששוב חוזרת על עצמה תופעה שהייתה פעם בעבר בערים אחרות והפסיקה, של מניעת ציבור מסוים רק בגלל היותו חרדי מלהיכנס לשטחים שהם פתוחים ששייכים לכלל הציבור ושאמורים לאפשר לכלל הציבור ליהנות בהם".

"קשה לי להאמין שראש עיריית גבעת שמואל יסכים לאפליה מסוג שכזה", אומר ח"כ אשר ל"כיכר השבת", "כפי שאין מניעה מתושבי גבעת שמואל לבוא לעיר בני ברק ולהתפלל בבתי הכנסת ולערוך קניות לשבתות או בערבי חגים וכדומה כך לא יעלה על הדעת למנוע מהציבור שלנו להגיע לפארקים בכל מקום בארץ".

"אני קורא לידידי ראש עיריית גבעת שמואל שיתנער ממגמה זו שאולי מובילים אותה כמה אנשים אינטרסנטיים שלא ממניעים ענייניים", מוסיף אשר.

"אין מקום לדבר כזה, וודאי שלא בימים אלו של אחדות", אומר ח"כ אשר לסיום, "אני מקווה מאוד, שהנושא יגיע לפתרונו. למיטב ידיעתי החלטה כזאת אינה עומדת בשום מבחן חוקי".

אישי ציבור נוספים פונים אף הם לראש עיריית גבעת שמואל בדרישה שיבטל את ההחלטה השערורייתית הפוגעת במגזר שלם ומפלה אותו לרעה. "כיצד היו מרגישים תושבי גבעת שמואל אם הייתה נמנעת מהם חלילה הכניסה לבית הכנסת איצקוביץ לתפילת ערבית? מן הראוי שהתושבים בעיר השכנה יתעשתו ויבטלו את החלטתם שאינה עומדת בקנה אחד עם החוק והמוסר", הם אומרים.

אחד האברכים שהגיע לפארק עם ילדיו סיפר ל"כיכר השבת": "הגעתי לספורטק יחד עם אשתי וילדיי במטרה לבלות במקום את הערב אלא שלהפתעתי השומר במקום מבקש ממני דמי כניסה בסך 30 שקל על כל ילד. תושבים חרדים שעמדו בתור אחריי נאלצו אף הם לשלם, אלא שלמרבה הכעס, דווקא האזרחים חובשי הכיפות הסרוגות נכנסו בחינם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
"לא יעלה על הדעת". ח"כ יעקב אשר (צילום: פלאש 90)

"כששאלתי מדוע ולמה, הסבירו לי שהעירייה מתנה את הכניסה בהצגת תעודת זהות ותעודת תושב מקומי ולכן כל מי שמגיע מחוץ לעיר עליו לשלם על הכניסה למקום", הוא מספר.

האברך מוסיף ואומר כי "כעסנו נורא והסברנו להם שזה לא חוקי אבל הם התעקשו וסירבו להכניס אותנו, עמדנו בחוץ מושפלים ומבוזים".

"לא ייתכן", אומר האברך ל"כיכר השבת", "שרק בגלל שאנחנו חרדים יבקשו מאתנו כסף וינסו למנוע מאתנו כניסה לפארק. אם אנחנו בבני ברק היינו אוסרים על תושבי גבעת שמואל להיכנס למקומות מסוימים הרי הייתה קמה קול זעקה על אפליית דתיים לאומיים וכל כלי התקשורת היו מדווחים על כך".

מנגד מבהיר לכיכר השבת גורם עירוני שנכח במקום כי מדובר בהחלטה סבירה שאינה קשורה לאפליה של ציבור כזה או אחר. "העירייה מבקשת לדאוג לרווחתם של ילדי העיר שהוריהם משלמים מיסים טבין ותקילין ומגיע להם ליהנות מהשירותים העירוניים, אך טבעי הוא שמי שתושב המקום ייכנס חינם ללא קשר לצבע הכיפה שלו או לאורח חייו ולאמונתו ומנגד מי שמגיע מחוץ לגבעת שמואל יצטרך לשלם על אותו הדבר".