אאא

משעות הבוקר סופגים יישובי הדרום אש כבדה של רקטות ופצצות מרגמה. בשעה האחרונה נורו רקטות לעבר שדרות, אחת מהן פגעה ישירות במבנה שהיה - למרבה הנס - ריק מיושביו. 

מוקדם יותר נמסר מפיקוד העורף כי על התושבים לחזור לשגרת חירום: "בטווח של עד 40 קילומטרים מהרצועה נאסר על אין התכנסויות והתקהלויות של יותר מ-500 איש בשטח פתוח או סגור. בטווח של 80-40 קילומטרים מהרצועה נאסר על התקהלויות והתכנסויות של יותר מ-1,000 איש בשטח פתוח. כמו כן, הוצאה הנחיה לפתוח מקלטים ציבוריים באזורים". אלה".

הבוקר חודש הירי מכיוון רצועת עזה לעבר ישראל, כאשר בדיוק בסיום הפסקת האש נורו רקטות לעבר אזור אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה בהצלחה שתי רקטות. אין נפגעים או נזק.

בנוסף, מטחים בלתי פוסקים נורו גם לעבר יישובי עוטף עזה. בכל האירועים לא דווח על נפגעים או על נזק. בישראל עדיין לא הגיבו לחידוש הירי באופן רשמי, כאשר כעת נראה כי צה"ל מבליג על הירי.

מוקדם יותר, ארבע שעות לפני מועד הסיום הפסקת האש, נשמעה הלילה אזעקת "צבע אדום" במועצה האזורית אשכול. שתי פצצות מרגמה התפוצצו בשטחים פתוחים. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

עם זאת, ארגון הטרור חמאס הודיע כי לא שיגר את פצצות המרגמה. לדברי גורמים בארגון, "מדובר בטענות שקריות שנועדו לטרוף את הקלפים".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90