אאא

משעות הבוקר (רביעי), תקף צה"ל מעל 100 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. כך הודיע הערב דובר צה"ל. בין המטרות שהותקפו על ידי ישראל נכללו משגרים מוטמנים, מנהרות ומבנים ששימשו את ארגוני הטרור. מעל 3,300 מטרות ברצועה הותקפו מאז החל מבצע "צוק איתן", וכ-200 מחבלים חוסלו. ברצועת עזה טוענים כי מספר ההרוגים מתקרב ל-700 בני אדם. 

בשעות הערב דיווחו גורמים פלסטינים כי צה"ל חיסל באחת מתקיפותיו את בכיר הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד סינוואר, מראשי גדודי עז א-דין אל-קאסם. סינוואר נחשב למפקד הזרוע הצבאית באזור חאן יונס. וממובילי חטיפת גלעד שליט. לדיווחים על חיסולו לא התקבל אישור פלסטיני רשמי עד עתה. 

בצהריים, תקף כלי טיס של חיל-האוויר תשתית טרור של הג'יהאד האיסלאמי במערב ג'בליה, ולפי צה"ל זוהתה פגיעה. כוח שריון זיהה ירי של חמושים רכובים על אופנועים לעברו והשיב באש וזוהתה פגיעה. במקביל, מחבל לבוש במדי צה"ל נלכד בעזה.

 (צילום: פלאש 90)
עזה, הלילה (צילום: פלאש 90)
הגדלה
 (צילום: פלאש 90)
השיגורים לעבר ישראל נמשכו גם הערב ואזעקות נשמעו בדרום בשפלה ובמרכז (צילום: פלאש 90)
הגדלה

12 מחבלים שהגיעו במסווה אמבולנס למבנה בדרום רצועת עזה זוהו על ידי צה"ל. כלי טיס של חיל האוויר תקף שלושה מהם מחוץ למבנה, ולאחר זמן קצר הותקף גם המבנה בו שהו. כ-150 חשודים בטרור נלכדו על ידי הכוחות במהלך היום והועברו לתחקור.

אחת התקיפות המשמעותיות היום נרשמה בשעות הצהריים, כאשר חיל האוויר תקף את בית החולים וופא שברצועת עזה, הסיבה: המקום שימש כחדר פיקוד של ארגון הטרור חמאס. על פי הדיווח של צה"ל, חיל האוויר תקף מוקדים בתוך בית החולים ששימשו כיעדי טרור פעילים ברצועת עזה. סרטון שפרסם דו"צ הוכיח כי מחבלים השתמשו בבית החולים בכדי לנסות ולפגוע בחיילים.

בתוך כך, בנאום שנשא בקטאר, הצהיר ראש הזרוע המדינית של ארגון הטרור חמאס כי אינו מסכים להצעות הפסקת האש הנוכחיות שחלקן דורשות פירוק של חמאס מנשקו.

לדבריו, התנאי הזה יקוים אך ורק במידה וישראל תסיים את הכיבוש וצה"ל יפורק מנשקו. "אף אחד לא יפרק את חמאס מנשקו. זה יקרה רק לאחר סיום כיבוש, פירוק ההתנחלויות ופירוק הנשק הישראלי" אמר משעל.