גואטה ופרוש. ראש מול ראש.
גואטה ופרוש. ראש מול ראש.
אאא

אז או שככה מדברים באלעד, או שזהו סגנונו של המנכ"ל - תושב פרדס-כץ. מה שברור הוא, שחילופי הדברים שנשמעו בישיבת מועצת העיר אלעד האחרונה, בין מנכ"ל העירייה יגאל גואטה, לבין סגן ראש-העיר ישראל פרוש, לא היו מן הדברים המקובלים, בוודאי לא בשיג ושיח הנורמלי שבין הדרג המקצועי, לבין נציגי הציבור הנבחרים.

התקרית המדוברת אירעה כשסגן ראש העיר פרוש, ביקש בישיבת מועצת העיר, להוסיף את המילה "חסידות" לסמל העיר. במקום הסלוגן הקיים "עיר התורה הקרובה אליך", ביקש פרוש, כי מעתה יכתב "עיר התורה והחסידות הקרובה אליך", הבקשה הזו הועלתה על ידו לדיון במליאת מועצת העיר.

העימות בין הסגן לבין המנכ"ל החל, כשזה האחרון התערב בדיוני מליאת המועצה, ניהל ויכוח קולני עם פרוש כנגד ההצעה, כשבסיומו קבע: "זה מה שהוחלט ושלום על ישראל", כשהוא מפטיר בזלזול לכיוונו של פרוש  "אם תרצה אני אסביר לך את זה שוב באנגלית..."  (קריאת ביניים של אחד מחברי המועצה: "יגאל בבקשה תסביר באנגלית, תעשה לי את זה..."). 

סגנון  דיבורו של המנכ"ל והתערבותו בעניין הנתון לשיקול דעתם של  נבחרי הציבור, העלו את חמתו של פרוש, שבטנו מלאה זה מכבר על התנהגותו הבוטה של המנכ"ל, והוא קרא לעברו  "סתום את הפה, אתה דרג מקצועי".

אלא שבמקום לשתוק,  הגיב גואטה בהרמת קול: "זה לא שטיבלאך פה, אתה כנראה לא מתאים להיות חבר עירייה, אתה לא תגיד לאף-אחד לסתום את הפה, ברור לך?"

בהמשך שוב התלהט הויכוח כשגואטה התערב פעם נוספת בויכוח שבין חברי המועצה, השחיל מילה שפגעה ככל הנראה בפרוש, ואז שוב התרה פרוש: "יגאל אתה (דרג) מקצועי ואל תדבר דברים שתתחרט עליהם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אבל למנכ"ל גואטה 'לא היה בא לשתוק', והוא המשיך להתגרות בסגן ראש-העיר בפני כל מליאת המועצה: "אני יגיד מה שאני רוצה. טוב שאתה יודע שאני מקצועי ואתה לא, אתה אין לך שום מובן ושום הבנה בשום דבר פה בעירייה, אתה לא מבין בחוקים ולא בשום דבר..." תוך שהוא מוסיף לקינוח תנועה "מסוימת" בידיו...

כאן החל פרוש לזעוק: "לכן גם אתה עושה עם הידיים מה שלא צריך לעשות?!... תפסיק פה, אל תרד איתי פה לפסים נמוכים בבקשה... בושה וחרפה", וגואטה ממשיך: "אני יורד לפי הרמה שלך..."

דובר עיריית אלעד שנשאל לפשר העניין, והאם בדעת ראש העיר לפעול למניעת הישנותם של מקרים כאלו בעתיד, סירב להגיב לעובדות דלעיל, בתירוץ המקורי כי "עיריית אלעד אינה נוהגת להגיב לרכילות", אך טען כי "ידוע שמנכ"ל העירייה וסגן ראש-העיר עובדים בשיתוף פעולה מלא בכל התחומים, ובידידות טובה אף מעבר לקשור בעבודתם".

מספר חברי מועצת העיר עימם שוחחנו, התבטאו בחריפות רבה כנגד מנכ"ל העירייה ו"סגנונו שאינו ראוי לעיר חרדית" כהגדרתם, אולם סירבו לתת תגובה בשמם. "מה אני צריך שהוא יתקע לי תקציבים ויתנקם בציבור שאני מייצג", נימקו את הסירוב.