בן ארי. צילום: פלאש 90
אאא

בראיון סוער במיוחד שנערך הבוקר בתוכניתו "חדשות לבקרים" של גלעד כהן ברדיו "קול ברמה" פרץ עימות חריף במיוחד בין חבר הכנסת מיכאל בן ארי מ"האיחוד הלאומי" ובין חבר הכנסת טאלב א-סאנע ממפלגת רע"מ תע"ל.

הדיון שהחל סביב נושא שי דרומי התגלגל למתיחות בין ערבים ויהודים ולהאשמות אישיות בין שני הח"כים.

בתחילת דבריו אמר א-סאנע: "אם שי דרומי זוכה בהגנתו של בן ארי זה אומר הכל, בן ארי האחרון שיכול לדבר על שלטון חוק. הוא, כהניסט פאשיסט שלא קשור לחברה הנורמטיבית, אין לי דו-שיח איתו כלל. תפיסת העולם שלו היא תת רמה, מבחינתו הגזע היהודי הוא העליון. זה מזכיר משטרים אפלים מתקופת הביניים".

א-סאנע התייחס לפסק הדין ואמר "בדעת מיעוט, שופט יהודי, הרשיע את דרומי. לכל הדעות לא מדובר בהגנה עצמית, הם היו במנוסה, איך הם יכלו לאיים על חייו? הוא ירה בהם בגב חמישה כדורים שפגעו בהם. אנחנו מרחיבים את ההגנה עצמית עד לידי אבסורד. אין לי צל של ספק שאם היורה היה ערבי ושני הבחורים היו יהודים ההתייחסות של החברה והתקשורת הייתה שונה. יש אווירה של כוחנית - להיכנס בהם, לכסח אותם. האם בן ארי מסכים שיגאל עמיר שירה בראש הממשלה היו צריכים לירות גם בו? הוא מתנחל ומגן על כל מתנחל על כל גבעה על מתנחלים שיורים והורגים ערבים!".

בן ארי אמר בתגובה: "הוא מדבר עליי שאני מגן על יהודים, אני לא מגן על יגאל עמיר, כל ניסיון להדביק לי את הגנת יגאל עמיר אינו מוצדק. אני נגד רצח. שמעתי את הניסיון של ח"כ א-סאנע לעשות לי דה-לגמיטזציה, א-סאנע וחבריו וכל המחבלים שהוא מגן עליהם יומם ולילה שישבו בשקט בפינה. מדינת ישראל מתנהגת באווילות שהיא נותנת לאויב הזה לשבת בכנסת. לא רוצה להיכנס לדיון עם המחבלים שנמצאים שם בכנסת כולל טאלב א-סאנע שונאי ישראל שנפגשים עם האויבים יומם ולילה, עם שונאי ישראל הגדולים בעולם. שלא יטיף לי מוסר ויגיד שאני לא לגיטימי. אין בכלל מה להשוות, בנגב יש פשיעה מסוכנת... דרומי חש בסכנה, אם היה מדובר בפריצה למאהל בדואי היו מתנהגים לא פחות מחומרה".

בהמשך הראיון הטיח בן ארי ב א-סאנע: "אתם הצדקתם את הרצח של נתן עדן זאדה שהיה תפוס בידי המשטרה, אתם הצדקתם את זה".

בתגובה אמר א-סאנע : "אין לי צל של ספק, הצדקן השקרן הזה מעלה את הדברים האלה כי יש לבוא בדרישה כזו כי מדובר בקורבן ערבי ונאשם יהודי, בפרשת נתן עדן זאדה הוא לא הגיע כדי לפרוץ, אלא כדי לזרוע הרג. תושבים לא ירו בו אלא ניסו לנטרל אותו בידיים".

בן ארי התפרץ לדבריו וצעק: "שקרן, שקרן, שקרן. פשוט שקרן אתה מוליך שולל את הציבור. הוא חושב שהציבור לא אינטלגנט. מקרה נתן זאדה היא היתממות וגלגול עיניים, כאן רואים את הגזענות את שנאת ישראל של האיש הזה, של המחבל הזה. זאדה היה תפוס בידי המשטרה כשעשו בו לינץ".

א-סנאנע השיב כי הוא לא מוכן להמשיך להקשיב "לדברי ההבל" וניתק את השיחה. הח"כ הערבי הודיע כי הוא מתכוון להגיש תביעת דיבה נגד בן ארי על דבריו בתוכנית.