אאא

כעס של מנצחים.

בראיון נוקב מגיב הבוקר חבר הכנסת לשעבר הרב ישראל אייכלר לאתר "כיכר השבת" על תוצאות הסקר שנערך בקרב אלפי גולשים ובו השאלה "את מי היית בוחר כדובר של הציבור החרדי”?

הרב אייכלר הוביל על כל המועמדים שהוצגו עם 19.89 אחוזים מקולות המצביעים אולם הוא רחוק מלהיות שמח.

"זה לא שאנחנו נמצאים במצב תדמיתי טוב ויכולים לנוח לנו על זרי הדפנה", הוא מסביר. "אני מרגיש וחושב שיש פה בעיית עומק ובכוחותיי הדלים אני מנסה להתמודד כמו אותו כבאי שרץ בתוך יער בוער עם ספל מים ומנסה לכבות שיח פה וענף שם".

הרב אייכלר לא חוסך את שבט ביקורתו גם מאגודת ישראל שהייתה אמורה לתקצב את המרכז להסברה יהודית ואומר, "כל עוד לא יתחילו להתייחס לתדמית של הציבור החרדי כמו לכל עסק, חברה ועמותה שמשקיעים הון תועפות במיתוג וביחסי ציבור בדעת הקהל החילונית והפנים חרדית שום דבר לא ישתנה. הפשע הגדול ביותר הוא של עסקני אגודת ישראל שהייתה צריכה לתקצב את המרכז מכספי מימון מפלגות אולם מאומה לא נעשה".

מילה אופטימית לגולשים שהעניקו לך את הניצחון?

"אני מאוד מודה להם על האימון שנתנו בי. אני מאמין שיקומו כוחות חדשים, צעירים ורעננים שידעו להתמודד ולפעול להאדרת שמו של הציבור החרדי ושמו של הקב"ה בעולם".

איש התקשורת קובי אריאלי שזכה ל-4.08 אחוזים בסקר הגיב ואמר, “מספרים על רב אחד שהוציא נייר מכתבים וכתב שם הרב פלוני אלמוני מועמד לרבנות הראשית. כך גם אני מתנחם בכך שהייתי מועמד לתפקיד דובר הציבור החרדי. מצד שני, לדעתי הגולשים באינטרנט לא מייצגים את דעת הכלל ואם כן יכול להיות שהיו לי סיכויים לנצח, מצד שלישי, אם הייתי זוכה לא הייתי אומר כך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

העיתונאי והפרשן יוסי אליטוב שהתמקם בנינוחות עם כ-12.85% אמר בתגובה, "אם הייתי צריך לבחור בדובר קלאסי ליהדות החרדית הייתי בוחר בדודי זילברשלג. הוא רהוט, ודבריו נשמעים ומאהיבים שם שמים. אם הייתי צריך לבחור באיש ההשקפה הקלאסי של הציבור החרדי שאומר את האמת גם בלי שיקולי תועלת ונושא את דגל היהדות הנאמנה בעוז הייתי בוחר ברב ישראל אייכלר.

"לגבי המיקום שלי אני חושב שהפריזו קצת במיקום הגבוה יחסית שלי אבל אני יכול להגיד שבהופעותיי בפני כלי תקשורת חילוניים יש לי קו מנחה אחד – למצוא את הטיעונים הקליטים ביותר ואלו שמציגים אותנו באור אחר".

הרב משה גרילק שהיה גם הוא אחד המועמדים בסקר אומר הבוקר, "המצב התדמיתי של הציבור החרדי קשה מאוד ולדעתי אין הרבה סיכויים בדרך הנוכחית לשפר כשיש אנשים שמקיימים השתוללות ברחובה של עיר ללא כל סיבה ועילה. הסברה זה דבר שצריך לעשות כל הזמן ולא לבוא ברגע האחרון כשהכול כבר אבוד ולשאול מה עושים".

כאמור, הסקר של האתר החרדי "כיכר השבת" הקיף למעלה מ-4,500 משתתפים שבחרו לענות על השאלה בעידן שבו תדמית הציבור החרדי כולו נמצאת בירידה לנוכח אירועי החודשים האחרונים.

תוצאות הסקר שנערך בין אלפי גולשי 'האתר החרדי - כיכר השבת'
תוצאות הסקר שנערך בין אלפי גולשי 'האתר החרדי - כיכר השבת'