אאא

תגובה למאמרו של העיתונאי משה הרמן

יאמר בראשית, אינני איש הבית היהודי, איני מייצג אותם וגם לא הצבעתי עבורם שכן לאיש חרדי אשר כמוני אין זכות בחירה רק זכות הצבעה ליהדות התורה ג'.

ובכל זאת, הנני תושב קרית ארבע היא חברון החי בשמחה ובטוב לבב עם האנשים האלה ומהדס מתוך שלמות גמורה בין שני המחנות. לנוכח האופנה במחוזותינו להקים קול זעקה מרה וצבועה ולתקוף את חובשי הכיפה הסרוגה ובעיקר את רבני הציונות הדתית ולהעלות גלים של שנאה מעופשת שאיני יודע מהיכן מקורה, לא אוכל לחשות עוד ואני חייב להשיב דבר.

בואו נתבונן מה קרה כאן? האם כבר גורשו תלמידי ישיבת 'חברון' מבית מדרשם? האם הקימו כבר מחנות עקורים לפונביז' (אחד ל'מחבלים' השני ל'שונאים') האם הקיפו שוטרים לבושי שחורים את ישיבת סלבודקא? שום דבר לא קרה! עולם כמנהגו נוהג, בחורי הישיבה באים מידי בוקר לבית המדרש, קול התורה אינו שובת, שום דבר לא יקרה גם הלאה.

'זמן' קיץ יפתח בזמן ואחריו גם זמן אלול ובחופשת בין הזמנים נראה את בחורי הישיבות מטיילים בנחת  בנחלי מדבר יהודה. אנשי הבית היהודי הבטיחו לרבניהם שגם שום דבר רע לא יקרה בהמשך הדרך, רק דברים טובים. התקציבים ימשיכו להגיע לישיבות כרגיל ועוד יותר מכרגיל ואחרי ששני המפלגות יקבלו את תפקידיהם והשרים יתיישבו בלשכותיהם ויאיר לפיד יוכל להציג את ה'הישג' הכביר שלו – ממשלה ללא חרדים,  יתמסמס לו גם עניין מטווה הגיוס.

הפוליטיקאים החרדים יודעים זאת היטב העיתונאים החרדים יודעים זאת היטב אבל אם אפשר להמשיך להפיץ שנאה נגד ה'מיזרוחניקעס' אז למה לא ואם אפשר להפוך את נפתלי בנט לשונא חרדים ורודפם אז מצוות לשון הרע ורכילות הבאה לידך אל תחמיצנה. הוא הבטיח להפוך לפטרונם של החרדים, לשמור על עולם התורה והישיבות ואפילו הזדמנות של שעה אחת לא נתנו לו. אולי תמתינו רגע, אולי הוא באמת מתכוון לשמור על עולם התורה ואין כוונתו לרדוף חרדים ולומדי תורה ולגייסם לצבא?  אף אחד לא טרח לשמוע מה באמת יש לו לומר. אגב לטענת אנשי הבית היהודי הם דווקא כן פנו לש"ס בניסיון להקים בלוק טכני אחד ונזרקו מכל המדרגות על ידי אריה דרעי. דרעי מכחיש ואין לי כל כלים לבדוק לא את הטענה ולא את ההכחשה. אבל את הכינוי 'בית של גוים' שהדהד עוד לפני הבחירות והפך את כל הציבור היקר והקדוש של סרוגי הכיפה לרפורמים, גויים, שונאי תורה, את זה שמענו גם שמענו.

הלו, נסחפתם

מה קרה בסך הכל – המפלגות החרדיות באופוזיציה. כואב, נכון, אבל "אסון"? "רדיפת עולם התורה"? "אנשי הציונות הדתית שבמו ידיהם הפקירו את עולם התורה בידיהם של הרוצים לתת את כבשת הרש לבוזזים" כותב ידידי משה הרמן. הי, הלו נסחפתם. אז נכון, לא נראה עוד את ר' יעקב ליצמן שניער את האבק במשרד הבריאות והפך אותו למשרד נחשק יושב על כיסאו, אז לא נראה את ר' משה גפני שלנו מנהל בממלכתיות וללא משוא פנים את וועדת הכספים של הכנסת (כולם מודים בזה) אני מודה שזה לא נחמד אבל ככה זה בפוליטיקה. מי שמשתתף במשחק הפוליטי צריך להפנים זאת פעם הם למעלה ופעם אנחנו.

אבל מכאן אני רוצה להתייחס לטענה הצבועה שעולה שוב ושוב במאמרים ובשיחות ומרתיחה את דמי. "היינו איתכם בגוש קטיף, שמרנו על הישובים שלכם ועכשיו אנחנו לא נעשה זאת. אתם גומלים לנו רעה תחת טובה. סליחה? החרדים היו עם ה'סרוגים' בגירוש יהודי גוש קטיף? ההיה או חלמתי חלום. מה נראה לכם שהזיכרון חלש?  עם עובדות אי אפשר להתווכח. טלו בבקשה את התמונות מההפגנות מהתפילות ההמוניות, חפשו בזכוכית מגדלת חרדי אחד לרפואה לבוש שחורים אחד, יוק! אין!!! כמה חרדים בודדים, אני ועוד מספר עיתונאים חרדים שבאו לסקר את הגירוש, זה הכל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

פה ושם כמה קבוצות שבאו לבקר בגוש מתוך סקרנות. כמה דפקו העקורים המסכנים על דלתותיהם של גדולי ישראל שיקראו לתלמידיהם לפחות לבוא לתפילות, לא להפגנות, שיארגו תפילות בישיבות אבל הם  נדחו ברשעות ובגסות על ידי הגבאים שלא נתנו להם אפילו להיכנס , שאלו נא את עסקניהם הם לא יסלחו ולא ישכחו!!. ובגוש קטיף האסון אכן התרחש, שם הסכנה הייתה מוחשית . לא איזה חשש שאולי, שמא. אבל רוב הציבור החרדי התעלם. הסתובבתי אז בחוצות בני ברק, ירושלים, כל הריכוזים החרדים, זה בקושי עניין מישהו. לפחות אל תטען את הטענה השקרית הזאת ותנסה לשכנע אותנו באמיתותה. נכון שאחרי מעשה חברי כנסת חרדים טיפלו בתוצאות, יצוינו לשבח בעיקר ח"כ מאיר פרוש ומשה גפני שדאגו שהעקורים יקבלו תקציבים שיפצו קצת על האסון הגדול שארע להם, אבל מכאן ועד "היינו איתכם ועכשיו לא", הטחו עיניכם. מה נראה לכם שהציבור שכח?

איפה הייתם בגירוש?

אני רוצה להתייחס לגדולי הדור. באסון הגירוש, חטפתי 'ריקושטים' מכל הכיוונים על התנהגותם לכאורה של גדולי הדור שלכאורה לא שעו לבקשותיהם של ראשי גוש קטיף והתעלמו מהם. עיקר החיצים היו מופנים כמובן כנגד כ"ק מרן האדמו"ר מגור שאני הרי חסידו. הסברתי אז לחברי שכשם שאיני בא בטרוניות חלילה כלפי הקב"ה, כך איני בא בטרוניות כלפי גדולי ומאורי הדור שליט"א שאם כך נהגו סימן שנגזרה הגזירה ואין להשיב. היום אני מסביר כך גם כלפי מכתב התמיכה של רבני תקומה. אני סומך על יושרם ושכלם של רבני תקומה ובעיקר מורינו ורבינו רבה של חברון מרן הגאון הרב דב ליאור שליט"א שאין לו בעולמו אלא ד' אמות של הלכה וכל דאגתו נתונה לעולם התורה שאינו דואג לתורה פחות מכל גדול אחר ואם הוא אמר לי שאין לנו מה לדאוג וכי גמרא אחת לא תיסגר ושקל אחד לא יופחת מתקציבי ישיבות וכתוצאה מהמהלכים שנוקט נפתלי בנט יצא עולם התורה החרדי נשכר וכי יש לו נציגים שעליהם ועל יושרם הוא סומך, הריני ניצב לפניו כתלמיד לפני רבו.

קראתי את שכתבת על מעברך לשמאל וצחקתי. אגב, למה לנקום ב'מזרוחניקים' שנואי נפשך בנושא מצוות ישוב ארץ ישראל, אני מציע לך לנקום בהם ולחלל שבת, זה הרבה יותר 'מגניב'. אם רק בעקבות כעס כזה או אחר על הסרוגים שנובע מחוסר ידיעת העובדות והסטריה מיותרת החלטת 'לחתוך' למחנה השמאל, תישאר שם ינעמו לך רגבי השמאל. נסתדר גם בלעדיך. אגב אתה יכול להיות חבר מר"ץ שם בוודאי ישמרו על עולם התורה וידאגו שחברינו ימשיכו לשקוד בבתי המדרש. שמעתי את הרבנית זהבה גלאון תליט"א אומרת זאת במפורש. אם אתה מעוניין יש לי מספיק ידידים ערבים בבל"ד הם יקלטו אותך באהבה. אתה עיתונאי מוכשר, מגזין הכיבוש מחפש כותבים האמן לי אני מקבל אותו בדואר. הצבת בתור ראיה לשמאלניותך החדשה תמונה שלך בהפגנות בלעין, גם בלי 'לחתוך למחנה השמאל' יש לי אלף כאלה ולא רק בבלעין אלא עמוק עמוק במקומות שאף שמאלני עוד לא ניכנס בהם.

לסיום, הייתי אתמול במעון קודשו של מרן הגאון הרב דב ליאור שמעתי שם מישהו מנציגי רבני תקומה שהיה אצל בנט ודיווח לרב. הלוואי ויכולתי לספר את מה ששמעתי, אני רק יכול לומר לכם, אתם עוד תרדו על ברככם לבקש סליחה מנפתלי בנט שעמד במילתו ושמר על עולם התורה החרדי. ועל שנאת החינם הזאת מי ישלם? ה' אחד יודע.