אאא

"פסק הדין וגזר הדין במשפט אולמרט מסמנים לעת עתה כי דרכו של אולמרט לפוליטיקה סלולה", כך הגיבו בצהריים (שני) באתר האינטרנט 'יאללה קדימה' המופעל על-ידי פעילי המפלגה.

"אם עננת הולילנד תתבהר אף היא, יתבקש יו"ר קדימה הנוכחי לפנות את מקומו בצורה מכובדת", כותבים באתר, "לדעת הרוב המוחלט בקרב פעילי קדימה אולמרט הוא האישיות היחידה שיכולה לשקם את המפלגה".

כצפוי, התגובות במערכת הפוליטית חלוקות. בימין תוקפים ומשתלחים בבג"צ, בשמאל מברכים. ח"כ ד"ר נחמן שי אמר כי "הסיפור הזה נסגר היום באופן סופי ומוחלט. ראוי כי פרקליטות המדינה תתעשת. אין מקום לערעור ויש להניח עתה לאהוד אולמרט. כל מי שחרד לשלטון החוק בארץ, יכבד זאת".
 

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: מסך)

 מנגד, חברת-הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד, אמרה כי "מערכת המשפט התגלתה היום כחסרת שיניים. שופטי המחוזי סללו את דרכו של עבריין מורשע בשחיתות שלטונית חזרה לשמור על השמנת".

 אולמרט עצמו, כוכב הפרשה, שמר על ממלכתיות, בהודעה שמסר לתקשורת. "לפני שלושה שבועות עמדתי לפני שופטי בית המשפט אמרתי שאני מקווה לצאת זקוף קומה מבית המשפט. אני יוצא היום זקוף קומה מבית המשפט. אני מכבד את החלטת בית המשפט, אני מאוד מודה לכם ומברך אתכם", אמר בפנים חתומות.