אאא

אתמול נערכה הגרלה לבחירת 255 מגרשים בשכונת קרית מנחם באופקים. ההגרלה התקיימה במתנ"ס אופקים בשכונת בית וגן. 

הצעדים הנרחבים של שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס להגדלת מלאי הקרקעות למגורים ולהוזלת מחיר הדיור באו אתמול לידי ביטוי באפיק שיווקים נוסף במחיר מוזל - 255 מגרשים לבניית בתים צמודי קרקע באופקים בהרשמה והגרלה. 

השר אטיאס בירך את תושבי העיר ואת אלה שהגיעו מחוץ לעיר להשתתף בהגרלה ואמר: "בשנים שקדמו לכניסתי לתפקיד לא היה ניתן לשווק כמות גדולה של יחידות דיור בנגב. אנחנו פעלנו למתן הטבות לבנייה רוויה וצמודי קרקע כאחד, תוך הגדלת קצב השיווקים.

"היקף ההנחות שאתם מקבלים כאן עומדים על למעלה מ-200 אלף שקל. המדינה מסבסדת את הפיתוח והקרקע כדי שיהיה כדאי יותר להגיע לאופקים ולתמרץ משפחות מהישוב ומחוצה לו. בנוסף, ב-3 השנים האחרונות השקיע משרד הבינוי והשיכון 15 שקל בפרויקטים מיוחדים (מיקוד מאמץ) לשיפור פני העיר. בתחילת השנה הוחלט על 15 מיליון שקל נוספים לשלוש השנים הבאות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השר אטיאס ציין כי "הייתה התנגדות לשיטה של הגרלה והרשמה והייתה דרישה ליציאה במכרזים לכל המרבה במחיר. אני נאבקתי וניצחתי. המטרה של המכרזים היא לא להגדיל רווחים, אלא לאפשר לאזרחים לרכוש דירה או בית במחיר סביר".  

בשיווק הנוכחי הוצעו מגרשים בשטח ממוצע של כ-500 מ"ר. רוכשי המגרשים ייהנו מסבסוד עמוק של עלויות הפיתוח ושל הקרקע עליה ישלמו רק 31% מערך השומה. כך למשל, מגרש בשטח של 500 מ"ר שיש בו זכויות בנייה של 372 מ"ר – יימכר במחיר כולל של כ-227 אלף שקל בלבד! על עלויות הפיתוח ישלם הרוכש 164 אלף שקל בלבד (לרבות עבודות בתחום הפרטי של המגרש) כאשר עלויות הפיתוח עומדות על 228 אלף שקל - סבסוד של 64 אלף שקל.

על הקרקע ישלם 63 אלף שקל בלבד – כאשר מחיר הקרקע עומד על 206 אלף שקל – כלומר הנחה של 143 אלף שקל על הקרקע. בסה"כ מסתכמות ההטבות על 207 אלף שקל למגרש זה.