אאא

כאחד שהשתתף בלא מעט כנסים של הציבור החרדי, היה משהו שצרם באירוע המרומם של 'ועתה כתבו לכם' - המעמד התורני השנתי של היהדות הספרדית.

מארגני האירוע, שדאגו לכל פרט ופרט, בהשקעה רבה, שכחו פרט קטן. קטן אמרנו, אבל משמעותי מאין כמותו: המאבטחים.

נכון, כולנו בעד סדר, ושמירה על כבודם של גדולי ישראל - אבל מכאן ועד להכות את המשתתפים, המרחק רב.

במה דברים אמורים: בכנס הענק שנערך אמש בבנייני האומה, השתתפו אלפי בחורים ואברכים. הם הגיעו לשמוע דברי תורה ושיחה מרכזית של מרן הראשל"צ הרב עובדיה יוסף.

בשולי האירוע, הרחק-הרחק מעיני המצלמות, ראיתי דברים אחרים שפשוט אסור שיקרו במחוזותינו. מדובר במאבטחים (חלקם לא יהודים) שהופקדו על השמירה באירוע. הם היכו מספר משתתפים באכזריות, היו בני תורה שאף נפצעו, וחלקם חזרו הביתה ללא משקפיים.

השאלה הנשאלת היא "למה?!" הם בסך הכל באו לשמוע שיחת חיזוק, לראות טיפה יותר מקרוב את מרן הראשל"צ שליט"א. הרי אף-אחד לא עושה את זה כדי להפריע, הם עושים את זה כדי להתחזק ביראת שמים.

ואת זה המאבטחים הגברתניים לא מבינים.

חבל שבסיום ארוע מכובד שכזה בחורים ואברכים שהתחזקו ביראת שמים - יצטרכו לשכב בבית כדי להתחזק גופנית מהמכות שהוצלפו בהם ללא רחמנות, כשהמשפחה תשאל אותם לאן הם הלכו - להפגנה אלימה או לשיחת חיזוק.

קריאה למארגנים

האירועים האלו קוראים לצערינו דווקא אצלנו, הציבור הספרדי. אולי בגלל שהציבור הספרדי נקשר בזרועות של אהבה לרבותיו. אנחנו צריכים לפנות לעסקנים החשובים שיביאו מאבטחים משלנו! מאבטחים שיבינו שבחור צעיר קופץ מהתרגשות, זה לא כדי להכעיס את המאבטח אלא בכדי לראות יותר מקרוב את מרן שליט"א.

אמש כהגיע  מי שמזוהה יותר מכל, עם בני התורה הספרדים הגאון הרב יצחק יוסף ראש ישיבת 'חזון עובדיה' למעמד הגדול בבנייני האומה (לראות את תלמידו בוגר הישיבה שזכה במקום הראשון) אך כשהגיע והבחין במהומה כשמאבטחים מכים תלמידי ישיבות בצורה קשה, התבטא בחריפות ואמר "לא כך מתייחסים לבני תורה", ועזב את המקום ואף סירב לעלות אל האולם המרכזי.