אאא

ארגון 'איחוד הצלה' יגייס לפעילות מעשית את כל נשות מתנדבי ההצלה החרדים, והקים לשם כך גוף שייקרא 'נשמ"ה - נשות מתנדבי הצלה', במסגרתו יעברו הנשים קורסים בסיסיים בעזרה ראשונה, כך דיווח בסוף השבוע העיתון 'ידיעות ירושלים'.

לפי הדיווח בעיתון, לא אחת אירע שמתנדבים הגיעו לאירוע עם נשותיהם, אך הן לא יכלו לסייע בהצלת חיים מאחר ולא הוכשרו לכך, למרות שבעליהן היו זקוקים לעזרה עד לבוא מתנדבים נוספים.

סמנכ"ל 'איחוד הצלה' אלי פולק, אמר לכתב 'ידיעות ירושלים' כי מטרת הקמת 'נשמ"ה' היא כדי להפוך את נשות הארגון למשפחה גדולה. "מאחורי כל המתנדבים עומדות הנשים הללו", הוא מסביר. "כשמתנדב קופץ באמצע בילוי עם אשתו לאירוע קרוב, או לאחר קידוש בליל השבת - היא זו שסובלת מכך וחייה בלתי רגילים".

גיטי ביר, רעייתו של מנכ"ל 'איחוד הצלה' אלי ביר, שעומדת בראש 'נשמ"ה', אמרה לעיתון כי "בלי ארגון 'נשמ"ה' איחוד הצלה לא יישאר הרבה זמן. אם הנשים לא ידרבנו את הגברים, הם לא יחזיקו מעמד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ב'ידיעות' מדגישים, כי המתנדבות לא ישמשו בשירות פעיל וקבוע אלא יסייעו ויגישו עזרה רק במקרים אליהם הן יקלעו.

עם זאת, בארגון 'איחוד הצלה' מכחישים הבוקר את הפרסומים הללו ומבהירים כי מעולם לא עלה על דעתם לאפשר לנשים להתנדב במסגרת הארגון, וכי מדובר רק בארגון חברתי לחיזוק נשות המתנדבים.

בהודעה מיוחדת שיוצאת הבוקר מ'איחוד הצלה' נמסר: "הרינו להבהיר בזאת כי בניגוד למשתמע בפרסומים בכלי תקשורת שונים, מעולם לא עלה על דעת הארגון להקים יחידת נשים להתנדבות בהצלת חיים בניגוד לדעת גדולי ישראל שליט"א, אלא אך ורק להקים ארגון חברתי למען חיזוק נשות המתנדבים, ע"פ הכוונת רבני הארגון שליט"א".