אאא

איך מטפלים בכינים בצורה טבעית

לכל ההורים שחוששים להשתמש בתכשירים כימיים, אתם צודקים! החומרים הללו רעילים, מזיקים, ומלבד זאת אחרי פעם אחת או פעמיים הם מאבדים מיעילותם. מוטב ורצוי לחפש פתרונות טבעיים ולא מזיקים לראש הילד.

אמא מירושלים טוענת שאין תחליף לסירוק. וכשמסרקים היטב- אין צורך בשום תכשיר נוסף. התכשיר היחיד שהיא משתמשת בו הוא מרכך לשיער בכמות נדיבה. ילדים בעלי שיער דק וחלק ניתן לסרק באמבטיה, כשהמרכך עדיין על השערות, הכינים והביצים מחליקות בקלות ונצמדים למסרק.

כמו כן, חשוב להשתמש במסרק סמיך עם שיניים צפופות מברזל ורצוי להוציא את חלק השיניים ממסרק הפלסטיק כדי שהפלסטיק לא יפריע לסירוק. סירוק תמידי, יום יומי, הוא הביטחון היחיד לשיער נקי.

ועוד משהו- כשאני מסרקת את הילד אני משתדלת להעביר את הזמן בצורה נעימה, באופן ששעת הסירוק תיזכר כחווייה אישית עם אימא. בזכות המרכך הסירוק איננו כואב כלל ובעזרת  סיפור, שיר, משחק, החלפת חוויות, הופך הזמן הזה לחביב על ילדי.

ועוד טיפים:

ישנם תכשירים טבעיים רבים בשוק שניתן לרכוש ולבדוק מי מהם יעיל בשבילכם. מספר ימים אחרי הטיפול כדאי לשטוף את השיער בחומץ אשר הורג את הכינים ומסייע בהסרת הביצים. משפשפים את השיער בחומץ ולאחר מכן שוטפים כרגיל עם שמפו.

אפשר גם למרוח כמות נכבדה של מרגרינה על השיער, לכסות בכובע ניילון (כדי לשמור על המצעים) ולהשאיר למשך הלילה. המרגרינה חונקת את הכינים וגם מקילה על שחרור הדבק של הביצים

מתכון ביתי- בקבוק שמן אקליפטוס +בקבוק שמן תינוקות+ בקבוק שמן רוזמרין. מערבבים הכל מניחים להשהייה במשך הלילה ומורחים על הראש, רצוי למשך לילה שלם.

והעצה המקורית ביותר לאמהות שהרימו ידיים: תמורת תשלום בגובה משתנה תגיע אל ביתך "מנקת כינים" אישה המתמחה בתחום ניקיון הראשים. היא תנקה את ראשיהם של ילדייך ולא תזוז מהבית עד אשר תבער את הרעות האלו מקרבך (ומביתך)... .

כתמי עובש, מה עושים?

כתמי עובש הם בדרך כלל תוצאה של רטיבות. אם הם מופיעים על קירות הבית סימן שיש באזור חדירה של מים. קודם כל חשוב לדאוג לאטימה מוחלטת, שלכם או של השכנים, לאוורר את החדר הנגוע כמה שיותר (בפרט אם הכתמים מופיעים בחדר האמבטיה). הכתמים יורדים בקלות בעזרת אקונומיקה ושפשוף של האזור בסקוטש או מברשת. מומלץ מאד להעביר את האקונומיקה לבקבוק עם פקק ריסוס וכך לעבוד איתה. ישנם צבעים לצביעת קירות המכילים גם רכיבים נגד עובש וכדאי לצבוע איתם את האזור הנגוע.

עובש בבגדים ניתן להסיר בעזרת מנקה אסלות. לפני כן כדאי לבדוק את עמידות הצבע והבד במקום נסתר.

איך מנקים מקרר שעמד ללא שימוש זמן רב? מקררים שעומדים זמן רב משאירים ריח של טחב ויש בהם לעיתים גם עובש. הפתרון למצב זה הוא להשתמש במטלית והרבה מים וכן במיץ לימון, שבדרך כלל מותיר ריח נעים ומחטא באופן טבעי. תכשיר טוב לניקוי הוא סנו ג'אוול.

לאחר הניקיון יש להשאיר את דלתות המקרר פתוחות לכמה שעות ולפני הניקיון לוודא שהמקרר לא חובר מחדש לחשמל.

בכדי לשמור על המקרר נקי לאורך זמן, כדאי להעביר מגבוני לחות עם ריח מבשם בכל המקרר, לשאוב את הפירורים במקפיא באמצעות שואב אבק ולפזר מלח לימון בפינות ובמגירות לריח טוב.

יש לכן שאלות בנושא בית, ניקיון, אוכל או כל דבר אחר? שילחו אלינו ל am@kikar.net

שאלת השבוע

החורף הקדים השנה ויחד עם גשמי הברכה הביא בעקבותיו גם את מחלות החורף השכיחות: שפעת, הצטננות ועוד. מה כדאי להוסיף לתזונה של הילדים וגם של המבוגרים שיכול לחסן אותם מפני הצטננות, ומה כדאי לעשות במצב של מחלה? כיתבו לנו וציינו גם היכן ניתן לרכוש את הדברים המומלצים.