אאא

אתר חדש שעלה לרשת, ועונה לשם "לפידומטור", מאפשר לכם לקחת את הסטטוסים של יאיר לפיד, שר האוצר ויו"ר מפלגת 'יש עתיד', ולהכניס בהם מסרים חדשים.

בעמוד ה'אודות' של מחולל הסטטוסים החדש והמשעשע, נכתב: "אנחנו רוצים לדבר עלינו. אנחנו לא שייכים לאף מפלגה או ארגון, או ממומנים על ידי גורם כלשהו. בכלל. המחולל מייצר קטעים אקראיים המבוססים על טקסטים מקוריים ורשמיים, כך שכל סטטוס יהיה שונה מקודמיו".

"שירות זה ניתן בחינם, ושווה באיכותו ליחסי הציבור של "יש עתיד". אנו מזמינים את חברי המפלגה, ואת היושב בראשם, לעבור לייצר עדכוני מצב אוטומטיים ללא מחשבה או התייחסות רצינית - דרך המחשב, ללא צורך בהקלדה. זהו הצעד הבא של הפוליטיקה החדשה". 

דוגמא לסטטוסים המשעשעים שמופקים מהמחולל, ניתן לראות בתוצאה להכנסת המילה 'ישיבישערים' למחולל, על ידי אנשי עמוד הפייסבוק 'ישיבישערים מצייצים'. "בכסף שיכנס מהמכירה של ישיבישערים למדינות זרות, נוכל לדאוג כבר היום לחינוך, לבריאות, ובעיקר כדי להוריד את יוקר הישיבישערים לכל אזרח ישראלי" נכתב בסטטוס המשודרג שהפיק הלפידומטור.

מאחורי הפרויקט עומדים יוני רוזנשיין, סבא נחמן, אסף שגיא וליהי קרני. 

יצויין, לאור הכניסות הרבות ללפידומטור, חל בשעות הערב עומס על שרתי האתר, ובעקבות כך החליטו מנהלי הפרויקט להחליף את השרתים לכאלה יותר חזקים, שיאפשרו ביצועים מהירים ונוחים יותר.