אאא

ראש עיריית בני ברק אומר בהתייחסו לתחרות שיזם תאגיד המים העירוני, כי "הפכנו בעל כורחנו לגובי הקנסות של רשות המים, אולי באמצעות התחרות ייחסך מאיתנו הצורך לגבות קנסות מתושבי העיר".

במסגרת התחרות נדרשים תושבי העיר להמציא סיסמאות וסלוגנים שמטרתם לעורר מודעות לצורך בחסכון במים. הסלוגן המנתח יזכה את ממציאו במקרר אמקור 550.

את הסיסמאות יש לשלוח למספר הפקס אותו פרסם התאגיד ושנועד לצורך המבצע. אך חשוב יותר ליישם את הסיסמאות בחיים הפרטיים ולהתחיל לחסוך במים.

דרכים רבות ישנן לחיסכון. אם באמצעות התקנת 'חסכמים', שהם עזרים שנועדו לצמצם את צריכת המים, ואם באמצעות מחזור מים למטרות שונות. כך לדוגמא, ניתן להשתמש במי הכביסה לשטיפת הבית וכן הלאה. באתר רשות המים ניתן למצוא טיפים רבים לחסכון במים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתאגיד אומרים כי חלק גדול מהחשבונות המנופחים נובעים מליקויים במערכת המים. כגון נזילות וברזים לא סגורים הרמטית שיוצרים נזק מצטבר של מאות שקלים בכל חשבון.

ששה עשר סלוגנים ייבחרו לקו הגמר על ידי השופטים. הנבחרים יפורסמו בעיתונות החרדית ועמדו לבחירת הציבור. הסלוגן הטוב ביותר יזכה לפרס הראשון.

אך הפרס האמיתי הוא, החיסכון שימנע מתושבי העיר לשלם לשווא קנסות מיותרים. הסיסמא שתיבחר תופיע על כל חשבונות המים ופרסומי תאגיד המים העירוני, מי ברק.