אאא

נוכחות של נשים רבות בציון רבי נחמן מברסלב בשנה שעברה, מביאה את עסקני חסידות ברסלב לצאת במאבק כנגד הגעת נשים למקום, צעד אותו הם מגדירים כ"פריצה בגדרי הצניעות" ו"הפרעה רוחנית עצומה".

"הבה נדבר על התופעה של 'פורצות הגדר', המסתובבות בחוצות אומן בימי הקיבוץ הקדוש. ו"רכבת זמן" הספיקה לדרוס אצלם את רגשי הבושה והצניעות המינימליות של חסידות ברסלב המקורית.." נכתב במודעה שפורסמה במוסדות החסידות עליה חתמו אנשי 'משמרת הקודש אומן'.

"עלינו לעמוד איתנים נגד רוח הזמן, ולא להיסחף. נעמוד בפרץ. נמחה בפורצות, ונכאב את החילול, עד אשר תוסר החרפה מעל הקיבוץ הקדוש, והיה מחננו קדוש". התבקשו הקוראים בתחתית המודעה שפורסמה על-ידי משה הלר ב-mynet.

 (צילום אילוסטרציה: מאיר אלפסי, כיכר השבת)
אחת המודעות שפורסמו לפני שנים בנושא ועליה חתומים רבני ברסלב 
הגדלה

על התופעה עצמה נכתב כי "אם בשנים עברו נשים עדיין לא העזו להראות את עצמן ברחובות ונחבאו ונטמנו בביתן ובפינתן בכל ימי הקיבוץ, הרי שלאחרונה, לאחר שכבר הורגלו לבוא לשם, העיזו אף לפרוץ גדרים נוספים והגענו למצב שלדאבוננו נפרצו כל החומות והגדרים לגמרי ואין פוצה ומצפצף"

כותבי המודעה מבהירים כי יש למחות בדרכי נועם ב"נשים הרגישות": "נשים נפגעות ורגישות לביזיון כבודן ולכן כשיבהירו להן שאין מקומן כאן.. התוצאה תהיה ברורה - שלא יוסיפו לבוא למקום".

במודעה נוספת נכתב כי הנושא מהווה "מכשול גדול וחמור ונורא ומהווה הפרעה חמורה לקהל הקדוש הנוסעים להשתטח על הציון הקד'. והרבות בדברים אך למותר, כי בנפשנו הוא". עוד נכתב כי על "סוכני הנסיעות לעמוד על תקנה זו בכל תוקף ולא להיות מסייע לדבר מכשול חמור זה. ולשומעים יונעם ותבוא עליהם ברכת הטוב".